Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség visszautasítani a mostohaanyámtól a babadolgokat? Találjak ki valamit inkább?

Figyelt kérdés

Április elején születik meg a kislányunk.

Apáékkal nem igen vagyok jóban, kb. a kapcsolatunk kimerül abban, hogy apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok. Erről nem kérek kioktatást, hogy kihasználom, ez így nem jó, mert nem tudjátok, hogy mi vezetett idáig.

Erre ma felhívott a felesége, hogy hallotta, hogy kislány lesz, meg látott képeket is a buliról és hogy nagyon gratulál, meg hogy rengeteg babadolguk van, azokat majd elküldi apával (van egy 2 éves féltestvérem).

Viszont én azokat nem szeretném, pl. babakocsiból csak egy bizonyos márkát akarok venni, meg már a bababútorokat is kinéztem.

Ruhákból is lesz neki rengeteg, ahogy magamat ismerem. Meg nekem ez kicsit kellemetlen, hogy amúgy tudom, nem kedvel és így úgy érezném, hogy a lekötelezettje lettem.

Annak meg nem látom értelmét, hogy összeszedje ezeket, elhozza apa, mi pedig levigyük a tárolóba porosodni... A mamám viszont (apa anyukája) azt mondja, hogy hozza el, azt meg nem kell tudniuk, hogy nem használtunk semmit. Merthogy ebből szerinte sértődés lenne.



2016. nov. 26. 14:05
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem attól lesz valaki jó anya, hogy mindenből a legjobbat adja a a gyerekének. A kényelmes meleg otthont, a napi kaja, tiszta ruha és stb..., sokkal többet érnek, mint a márkás és vadiúj holmik. A másik legfontosabb dolog pedig a példamutatás, ha egy ember erre nem képes, akkor inkább ne vállaljon gyereket.

Ebbe pedig az a szomorú, hogy a kényelmes meleg otthont, a tiszta ruhát, a napi kaját nem tudod biztosítani, mert rászorulsz mások segítségére. De ebben akkor is az a legszörnyebb, hogy ezzel visszaélsz.

2016. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 babyboom567 ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Ismerek egy ilyen asszonyt, mint te.Ő az anyukám.

Nagyon sokat mesélt nekem a gyerekkoráról, hogy mennyit kellett dolgoznia,meg pocsolyából ittak, meg kint aludtak a birkákkal stbstb.És ő is eldöntötte,hogy az ő gyerekének más sorsot akar, meg akar adni mindent.Csak valahol félre ment a dolog.Rászokott ő is a követelőzésre, meg a manipulálásra,meg mások pumpolására, amit x ideig tudott csinálni.Anyámnak sosem volt jó semmi munka,aztán kitalált betegségeket,sőt el is hitte és beteg is lett.Aztán zsarolt öngyilkossággal mindenkit ha nem az volt amit ő akar.40 éves leszek decemberben,gyerekkoromban azon gondolkoztam, sőt reménykedtem, hátha örökbe fogadtak, vagy elraboltak, és egyszer az igazi szüleim beállítanak és hazavisznek. MIndent megakart adni, és tényleg minden tárgyat megkaptam, de sosem dicsért meg,sosem voltam elég jó neki,mindig mindenki más szebb jobb okosabb ügyesebb volt.Sosem volt fontos mit gondolok ,érzek.Én semmi másra nem emlékszem a gyerek és fiatal koromból, csak a napi!!!szintű veszekedés problémagyártás, az elégedetlenség.Amióta az eszemet tudom, rettegtem hazamenni délután az iskolából,hogy mi lesz az aznapi veszekedés tárgya.Anyám sosem volt boldog szerintem,mert utált dolgozni, és másoknak volt kiszolgáltatott.És ettől a kiszolgáltatott helyzettől állandóan fusztrált és ideges volt.És tudod senki sem lesz fiatalabb.Illetve mindenki meghal.Mindenkit manipulált a környezetében, de idővel elkezdtek elfogyni körüle az emberek.31 éves volt mikor meghalt az anyukája.Aztán a fő pénzeszsák nagypapám.Aztán az ő apukája,aztán én is elköltöztem, tesóm is nem sokra rá.Aztán apám elvált tőle.Ott állt munka nélkül ötvenvalahány évesen, és egy fél lakással, úgy hogy akkor már minimum 15 éve egyáltalán nem dolgozott.Most volt nyáron 63,szerencséjére van munkája.De van vagy 2 milla lakáshitele.és nemrég jött rá ,hogy milyen kevés nyugdíja lesz az elfecsérelt évek miatt.És tudod, amit érzek,hogy sajnálom, de ő saját maga alakította ki ezt a helyzetet.


Nagyon fiatal vagy még,szedd össze magad,mert nem csak a jelen van,hanem jövő is.Ha édesapád támogat,vedd azt lehetőségnek, hogy tanulsz ,fejlődsz.TErvezz, gondolkozz, hogy azon kívül hogy jó anyja leszel a gyermekednek, azon kívül te ki vagy, ki akarsz lenni, amikor senki sincs körülötted.Keress tanfolyamot,most míg babázol,tanulj nyelvet, vagy bármit ami érdekel.Édesapád biztos örülne és büszke lenne rád ha látja,hogy haladsz előre.De a lényeg, hogy te leszel büszke saját magadra, attól hogy küzdesz valamiért és eléred.


A gyerekednek, főleg RÁD van szüksége,arra hogy önzetlenül szeresd,őt szeresd saját magáért,hogy példát mutass azokban a dolgokban amit meg akarsz tanítani neki.Nem késtél még le semmiről,de kezdd el ma a gondolkodást önmagadról.

2016. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez a lány csak azert írta ki a kérdést, hogy lássa, hány embernél veri ki a biztosítékot. Ha valós, ha nem a "probléma", sajnálom őt. Nem szeretnék a születendő gyermeke lenni. :(
2016. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

szerintem mond meg, hogy elkényeztetett hercegnő vagy, akit apu pénzel, és majd apád vesz amit akarsz, mert annyira ciki vagy, hogy egyedül nem tudnád eltartni a saját gyereked. puszcsi


*atyaég*

2016. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
20%

" pl. babakocsiból csak egy bizonyos márkát akarok venni"


Cyber Monday-en Stokke akció lesz az Amazonon, ki ne hagyd! Mert ott akár kettőt is tudsz venni annyiért, amennyiért itthon csak egyet adnak. :D

2016. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
84%
édes kis szívem és arról ki tehet hogy nem dolgozol és úgy lett baba? apukád? na még mit nem te vagy a hibás hogy nemhúztad el a beled dolgozni, nem apukád köteles pénzelni, úgy hogy már nem otthon laksz most már a barátod köteles addig pénzelni amíg meg nem unja azt hogy pihenteted a segged a kanapén(és hidd el hamar meg fogja unni) amúgy ha nekem jönne egy kisbabám de csak az egyik fél lenne kereső képes pofámról leégne a bőr ha ennek ellenére márkás cuccokat akarnék venni, megelégednék azzal ami van(és hidd el mostohaanyád nem használt el teljesen azt a babakocsit nincs annak semmi baja) legközelebb ha már ilyen bevállalós vagy legalább legyen SAJÁT félretett pénzecskéd is kis taknyos.
2016. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
63%
Már 4 hónapos a pici,miből tartjátok el?
2017. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!