Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség visszautasítani a mostohaanyámtól a babadolgokat? Találjak ki valamit inkább?

Figyelt kérdés

Április elején születik meg a kislányunk.

Apáékkal nem igen vagyok jóban, kb. a kapcsolatunk kimerül abban, hogy apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok. Erről nem kérek kioktatást, hogy kihasználom, ez így nem jó, mert nem tudjátok, hogy mi vezetett idáig.

Erre ma felhívott a felesége, hogy hallotta, hogy kislány lesz, meg látott képeket is a buliról és hogy nagyon gratulál, meg hogy rengeteg babadolguk van, azokat majd elküldi apával (van egy 2 éves féltestvérem).

Viszont én azokat nem szeretném, pl. babakocsiból csak egy bizonyos márkát akarok venni, meg már a bababútorokat is kinéztem.

Ruhákból is lesz neki rengeteg, ahogy magamat ismerem. Meg nekem ez kicsit kellemetlen, hogy amúgy tudom, nem kedvel és így úgy érezném, hogy a lekötelezettje lettem.

Annak meg nem látom értelmét, hogy összeszedje ezeket, elhozza apa, mi pedig levigyük a tárolóba porosodni... A mamám viszont (apa anyukája) azt mondja, hogy hozza el, azt meg nem kell tudniuk, hogy nem használtunk semmit. Merthogy ebből szerinte sértődés lenne.



2016. nov. 26. 14:05
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
62%

És ha csak annyit mondanak, hogy jajj de aranyos vagy, de a barátnőmtől pont most kaptam egy babakocsit. Így nem kell elfogadni, és csak azért használni, mert illik. Elmész, megveszed amit tetszik, annak nincs értelme hogy olyan cuccai legyenek a babának ami nektek nem tetszik

Persze csak ha megengdheted magadnak :)

2016. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Kapok pénzt, plusz ha az nem elég, akkor szólok neki. Ezzel csak arra utaltam, hogy nem igazán van olyan helyzet, hogy ne adna.


# 10

Nem halnék bele. De én már hetek óta a Bababoo és a Mamas&Papas oldalát nézegetem, hogy miket vegyünk majd a kicsinek.

Mivel én vagyok az anyja, ezért igen, számít, hogy nekem tetsszen.


# 11

Köszi, ez tényleg jó ötlet!

Úgyis nemrég hagyta el a legjobb barátnőm a babakocsit a lányával, szóval majd azt mondom, megkaptuk az ő kocsijukat.

2016. nov. 26. 15:19
 13/57 anonim ***** válasza:
46%
Klassz, hazudj a szemébe, milyen korrekt. :)
2016. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:

Az sem jobb, hogyha elfogadom mosolyogva, aztán a pincében áll az összes babaholmi hónapokig.

Mert ahogy az egyik válaszoló is írta kicsit ingerülten, az etikett azt diktálja, hogy a használt babacuccokat el kell fogadni! :)

2016. nov. 26. 15:25
 15/57 anonim ***** válasza:
100%
De az egyenes út miért nem járható? Nem gondolod magad elég intelligensnek ahhoz, hogy értelmesen és kulturáltan elmondd a mostohaanyádnak, hogy köszönöd szépen a kedvességét, már kinézted a holmikat, és azokat szeretnéd megvenni?
2016. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Szerintem az is jó lenne. De olvasd el a 7. választ (15:02) és meglátod, hogy világi bunkó leszek, ha visszautasítom a dolgokat. :D
2016. nov. 26. 15:28
 17/57 anonim ***** válasza:
83%

minek kerdezel itt,ha csak ugyis a magad igazat hajtod,es leszolsz mindenkit aki valaszol?!

kivalogatod a cuccokat,ami tetszik azt megtartod...ami nem,azt elteszed...ennyi

ha a 2 eves feltesode volt,akkor nemlehetnek olyan leharcoltak,mint amiket mi kaptunk anyosomektol anno.

segiteni akar,fogadd el tole,szep gesztus!

(persze ha kidobalna a cuccokat,akkor azert nyavajognal)

36N

2016. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:

Nem szólok le mindenkit, a hasznos, normális válaszoknak örülök. De azért nem kell undorító stílusban írni olyanokat, hogy sajnálják előre a lányomat!

Nem azt mondom, hogy csak nekem van igazam. De nem akarok használt dolgokat és már megvan, miből milyet veszünk.

2016. nov. 26. 15:33
 19/57 bithorlo ***** válasza:
19%
Szia! Gratulálok a babához! Nekem egy 29 hónapos csajszim van. Esetleg elfogadhatnád a bodykat, rugikat,de mást nem. Ez kompromisszum ugyan, de ezzel a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad. Nagyon sok tud elfogyni akár egy nap alatt is, és ilyen piciknél tönkremenni swm igen tud mert pillanatok alatt kinövik (volt olyan, amit csak egyszer tudtam ráadni...).
2016. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a gratulációt!:)

A ruhákkal az a baj, hogy alapjáraton rengeteg lesz. Szerintem több is, mint amennyit rá tudunk majd adni. Bár max elfogadom és elteszem, azok amúgy sem olyan dolgok, amit minden nap használna az ember. Szóval nem tűnne fel senkinek, hogy nem használjuk az ő dolgaikat.

2016. nov. 26. 15:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!