Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség visszautasítani a mostohaanyámtól a babadolgokat? Találjak ki valamit inkább?

Figyelt kérdés

Április elején születik meg a kislányunk.

Apáékkal nem igen vagyok jóban, kb. a kapcsolatunk kimerül abban, hogy apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok. Erről nem kérek kioktatást, hogy kihasználom, ez így nem jó, mert nem tudjátok, hogy mi vezetett idáig.

Erre ma felhívott a felesége, hogy hallotta, hogy kislány lesz, meg látott képeket is a buliról és hogy nagyon gratulál, meg hogy rengeteg babadolguk van, azokat majd elküldi apával (van egy 2 éves féltestvérem).

Viszont én azokat nem szeretném, pl. babakocsiból csak egy bizonyos márkát akarok venni, meg már a bababútorokat is kinéztem.

Ruhákból is lesz neki rengeteg, ahogy magamat ismerem. Meg nekem ez kicsit kellemetlen, hogy amúgy tudom, nem kedvel és így úgy érezném, hogy a lekötelezettje lettem.

Annak meg nem látom értelmét, hogy összeszedje ezeket, elhozza apa, mi pedig levigyük a tárolóba porosodni... A mamám viszont (apa anyukája) azt mondja, hogy hozza el, azt meg nem kell tudniuk, hogy nem használtunk semmit. Merthogy ebből szerinte sértődés lenne.



2016. nov. 26. 14:05
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
59%
Bunkó, sznob liba. Ki volt az a világ marhája, aki képes volt gyereket csinálni neked????
2016. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Milyen kedves válaszok... :)

Inkább törődj a magad dolgával, minthogy itt vezesd le a napi feszültséged.

2016. nov. 26. 15:40
 23/57 anonim ***** válasza:
73%
Csak halkan kérdezem: a féltesód is mindenből újat kapott, vagy arra már nem volt pénz a te ötleteid finanszírozása mellett?
2016. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, ez szerintem nem az én dolgom. De elhihetitek, hogy nem nyomorognak azért, mert kapok apától pénzt.
2016. nov. 26. 15:42
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Ha neked értelmes érved van arra, hogy miért nem kéred a babaholmikat, és ezt tudod értelmesen közölni a mostohaanyáddal, akkor nem lesz se sértődés belőle, és illetlennek sem fog gondolni senki. Nem az a kérdés, hogy illetlen dolog-e visszautasítani valamit, hanem az, hogy képes vagy-e megnyilvánulni kultúrember módjára.
2016. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
89%

"Fogalmam sincs, ez szerintem nem az én dolgom."


Értem. Szóval te természetesnek veszed, sőt elvárod, hogy apád téged még felnőtt, önálló emberként is támogasson, hiszen a gyereke vagy. Az, hogy a másik gyereke is megkap-e mindent, nem a te dolgod, nem is érdekel.

Gratulálok, úgy is, mint leendő anyának.

2016. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Miért tartozna rám ez?

Valószínű, hogyha nem lenne pénzük, akkor nem költhetnék el kisebb vagyonokat sminkcuccokra, vagy hasonló dolgokra. Felnőtt ember, képes eldönteni, hogy mi fér bele a költségvetésébe és mi nem.

2016. nov. 26. 15:53
 28/57 anonim ***** válasza:
91%

"Kapok pénzt, plusz ha az nem elég, akkor szólok neki. Ezzel csak arra utaltam, hogy nem igazán van olyan helyzet, hogy ne adna. "

"A ruhákkal az a baj, hogy alapjáraton rengeteg lesz. Szerintem több is, mint amennyit rá tudunk majd adni."

"Valószínű, hogyha nem lenne pénzük, akkor nem költhetnék el kisebb vagyonokat sminkcuccokra, vagy hasonló dolgokra. "


"Úgyis nemrég hagyta el a legjobb barátnőm a babakocsit a lányával, szóval majd azt mondom, megkaptuk az ő kocsijukat."


No jó, ez már egyre szánalmasabb...Különösen, ha belegondolok, hogy te felelős leszel egy ember jellemének a formálásáért.

2016. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy bármi szánalmasat írtam volna.
2016. nov. 26. 16:14
 30/57 anonim ***** válasza:
87%
Nem lep meg, hogy még csak észre sem veszed.
2016. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!