Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám férje rendszeresen ver,...

Anyám férje rendszeresen ver, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyám és ő is alkoholista.

Körülbelül 3 éve vannak együtt, és olyan egy évvel ezelőtt kezdődött ez az egész. Az elején még csak pofozgatott, meg üvöltözött , miután hazajött a kocsmából részegen. De mostanában már olyan szinten megver, hogy egy hónapja még két bordám is megrepedt. Okot soha nem adok rá! Elsős korom óta kitűnő tanuló vagyok. Hétvégente még dolgozom is, mivel ha rajtuk múlna éhen halnánk, mert mindent elisznak... Egyszerűen nem bírom már. Minden este úgy fekszem le, hogy örülök,ha csak az orrom vére eredt el a pofonjától és nem a földön kapkodok levegő után, miután szarrá rugdosott. Már rettegek. Alig vagyok otthon. De nem lehetek egész délután sem másnál, szerintem a barátaim már unják , hogy mindig ott vagyok suli után, meg ott tanulok...Meg most hideg is van, hogy kint üssem el az időt, vagy kint tanuljak valami parkban.

Anyám tudja, hiszen látja , hogy mit csinál velem, de nem érdekli vagy nem tudom, semmit nem szól soha...

Soha nem szolgáltam rá, hogy így bánjanak velem!

Nevelőintézetbe semmiképp nem szeretnék kerülni!!! Már csak két évet kell kibírnom és akkor elköltözöm. De én egyetemre szeretnék majd menni, anglisztikára. De már ott tartok,hogy lassan teljesen elfogy minden energiám és nem tudom, hogyan leszek képes magam fenntartani, az egyetem mellett meg még tanulni is. Mert már olyan fáradt vagyok fizikailag is, hogy félek lehet nem is menne a kettő egyszerre...

Kihez tudnék fordulni? Ha a rendőrséget kihívom akkor is biztos a gyámhatósággal felvennék a kapcsolatot, vagy hogy működik ez?



2017. febr. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nyilván a barátok nagyon fontosak, de a saját érdekedben nem maradhatsz ott, ahol vagy! Így az alatt a "csak két év" alatt, amit ki kell bírnod otthon tönkre fogsz menni, pedig most az lenne a legfontosabb, hogy nyugodtan fel tudj készülni az érettségire, tovább tanulásra, pályaválasztásra.


Pécsett tanulok, ráadásul pont anglisztikán. Szuper város, biztos tudnál kapni kollégiumi elhelyezést akár gimisként is (pont abban az utcában van középiskolások számára is kolesz, ahol én lakom albérletben, teljesen kulturáltnak tűnik), szerintem ez összességében jó lehetőség lenne neked. Az egyetemen tanulni kell, de jó oktatók vannak, ha meg érdekel is a szak és jó vagy angolból, élvezni fogod. Csak nem kellene hagynod, hogy amíg eddig eljutsz boxzsáknak használjanak!


Írj nyugodtan, ha bármiben tudok segíteni!

2017. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,Pécsről akár minden hétvégén is feljárhatsz Pestre a barátaidhoz,kb 2 óra az út.Ne ezen múljon már...
2017. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne ragaszkodj annyira a sulidhoz, inkább válts iskolát és költözz a pécsi nagyszülőkhöz, mint hogy ezt el kelljen viselned.

Apukád is tud talán támogatni, gondolom nem keres rosszul külföldön.

Vidéken az albérletek is sokkal olcsóbbak, lakhatsz másokkal is egy szobában.

2017. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:
Igen, megfontolom Pécset. Csak most mindentől félek. Döntésthozni, elköltözni... bárcsak ne kéne
2017. febr. 2. 19:09
 35/63 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, nem tudom hogy apuddal tartjátok e a kapcsolatot. De én azonnal fordultam volna hozzá, hogy otthon alaposan vernek téged. :(

Vagy bármilyen más rokon, akiben látod az emberséget. Más nincs, csak gyámügy és rendőrség.

2017. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig sokkal jobb,mint alkoholistákkal élni,akik vernek :) Ne félj a változástól!
2017. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarsz elköltözni? Ha ENNYIRE szar a helyzet, anyád is meg a férje is terrorizál, akkor egy Pécsre való költözés fel kellene, hogy villanyozzon, mert a nagyszüleidnél ezek után Hawaii lenne.
2017. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%

Azokra ne hallgass,akik azt írták üss vissza.

Nem ez a megoldás. Az a megoldás,hogy szólsz egy felnőtt embernek,aki tud segíteni(osztályfőnök,gyámügy,családegítő).Az is megoldás,ha rendőrt hívsz és mindent elmondasz, vagy ha csak bemész a rendőrségre és elmondod miket kell átélned otthon. Neked fognak hinni,kivizsgálják stb..És remélhetőleg megkapják a maguk büntetését.

Én is tragédiaként éltem volna meg ennyi idősen,ha másik városba kellett volna költöznöm.De hidd el, hogy most sokkal jobban járnál a nagyszülőknél(ha ők normálisak). A barátaiddal tarthatod a kapcsolatot ugyanúgy. Nekem volt több olyan osztálytársam,aki elköltözött a gimi alatt(volt aki külföldre), mégis megmaradtak a kapcsolatok és már bőven nem vagyunk gimisek, mégis tartják a kapcsolatot a gimis barátok egy részével.. Nem lehetetlen, nem kell elveszteni a barátaidat, főleg hogy nem olyan nagy távolság, bármikor találkozhattok.Közben meg marad a netes beszélgetés.

Sokkal jobban járnál ha nem kéne anyukáddal és a párjával élned.

Pécsen amúgy vannak jó gimik és az egyetem is nagyon jó. Nem hiszem,hogy meg fogod bánni a döntést..Az elején nehéz lesz, de ennél csak jobb lehet.

2017. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
49%
Végy egy karambitot. Ma már egy jobb fajtát is olcsón lehet kapni
2017. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
Menekulj el pecsre!!
2017. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!