Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám férje rendszeresen ver,...

Anyám férje rendszeresen ver, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyám és ő is alkoholista.

Körülbelül 3 éve vannak együtt, és olyan egy évvel ezelőtt kezdődött ez az egész. Az elején még csak pofozgatott, meg üvöltözött , miután hazajött a kocsmából részegen. De mostanában már olyan szinten megver, hogy egy hónapja még két bordám is megrepedt. Okot soha nem adok rá! Elsős korom óta kitűnő tanuló vagyok. Hétvégente még dolgozom is, mivel ha rajtuk múlna éhen halnánk, mert mindent elisznak... Egyszerűen nem bírom már. Minden este úgy fekszem le, hogy örülök,ha csak az orrom vére eredt el a pofonjától és nem a földön kapkodok levegő után, miután szarrá rugdosott. Már rettegek. Alig vagyok otthon. De nem lehetek egész délután sem másnál, szerintem a barátaim már unják , hogy mindig ott vagyok suli után, meg ott tanulok...Meg most hideg is van, hogy kint üssem el az időt, vagy kint tanuljak valami parkban.

Anyám tudja, hiszen látja , hogy mit csinál velem, de nem érdekli vagy nem tudom, semmit nem szól soha...

Soha nem szolgáltam rá, hogy így bánjanak velem!

Nevelőintézetbe semmiképp nem szeretnék kerülni!!! Már csak két évet kell kibírnom és akkor elköltözöm. De én egyetemre szeretnék majd menni, anglisztikára. De már ott tartok,hogy lassan teljesen elfogy minden energiám és nem tudom, hogyan leszek képes magam fenntartani, az egyetem mellett meg még tanulni is. Mert már olyan fáradt vagyok fizikailag is, hogy félek lehet nem is menne a kettő egyszerre...

Kihez tudnék fordulni? Ha a rendőrséget kihívom akkor is biztos a gyámhatósággal felvennék a kapcsolatot, vagy hogy működik ez?



2017. febr. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%

Még az se biztos, hogy ott kellene hagynod a pesti iskoládat. Ha a nagyszüleid lennének a gyámjaid, lehet meg tudnád beszélni velük, hogy szeretnél a pesti iskolában maradni. Nekünk gimibel pl. nem is kellett fizetni magáért a kollégiumért, csak a napi 3 étkezésért. De ha az iskoládnak nincs is saját kollégiuma, körbe lehet kérdezősködni, hátha valahova elmehetsz. Szociális alapon lehet, hogy az alapból fizetős helyeken se kéne fizetni, vagy legalább is kevesebbet. Apukád nem tud esetleg anyagilag kicsit besegíteni?

Ha esetleg nem maradhatsz Pesten, az se olyan nagy katasztrófa, csak most tűnik úgy. Persze, hiányozni fognak a barátaid, és új emberekkel kell megismerkednek, de a barátaiddal tudsz találkozni akár hétvégén, szünetekben is, és a testi épséged fontosabb.

Szerintem ha van élő rokonod, aki vállalja a gyámságodat, nem fognak intézetbe küldeni, csak arra gondolj, hogy minél hamarabb elszabadulhass a jelenlegi helyzetedből. Sok sikert és kitartást neked!

2017. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 petizacc ***** válasza:
34%

Szart is kiverném belőle a helyedben!

Vagy én vagy ő, de hogy valamelyikünk a kettőnk közül megdöglene az 100%!

2017. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
Szörnyű lehet neked!Ahogyan az elöző válaszolók is, én is azt ajánlom, hogy kérdezősködj kollégium után, vagy pedig költözz Pécsre.A nagyszüleidnél biztos sokkal jobb lenne Neked!
2017. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:
Fél órája felhívtam nagymamámat, és sajnos anyukám meghallotta és kiverte a balhét. Remélem nem fogja rámuszítani a férjét mikor az hazajön. Nagymamám azt mondta nem tudnak vállalni, meg hogy beszéljek apámmal, ők már öregek ehhez.... nagy hiba volt felhívni őket. Most majd megint megver , anyám tuti elmondja neki.
2017. febr. 2. 20:57
 45/63 anonim ***** válasza:
100%
Hívd a segélyhívót, vagy a rendőrséget, ha még egyszer meg akar verni! Ennél már tényleg bármi jobb!
2017. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim válasza:
100%
Nincs a rokonságban senki akitől segítséget kérhetnél?Nálunk is volt egy időszak,amikor apám nagyon piás volt és csinálta állandóan a balhét.Egészen addig ameddig a tesómtól kapott akkora pofont hogy szó szerint kiesett a foga.Hátha lenne a közeledben valaki aki megnevelné.
2017. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%
Remeleem nem bantott megsem. Szoritok neked. Amugy van testvered?
2017. febr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%
Szólj apukádnak, hogy mi a helyzet. Hátha támogat mondjuk anyagilag így el tudsz menni kollégiumba. A nagyszüleidnek említetted a verést? Nagyon sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy :(
2017. febr. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
100%
Hát most már tényleg itt az ideje visszaütni, én is úgy érzem. Vagy jól hátbarúgni, ha megy kifelé a szobából. Otthon sok mindent tudsz "fegyverként" használni, széket, sodrófát, stb. El kell kalapálni néhányszor, akkor majd rájön, hogy nem szabad kezdeni veled.
2017. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
100%

Szegény fiú, előttem már sok lehetőséget leírtak, várom a fejleményeket, és remélem, nem vert meg a férfi.

Anyád gyalázatos, szavak sincsenek egy ilyen nőszemélyre...

Remélem, apukád tenni fog valamit érted...

2017. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!