Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám férje rendszeresen ver,...

Anyám férje rendszeresen ver, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyám és ő is alkoholista.

Körülbelül 3 éve vannak együtt, és olyan egy évvel ezelőtt kezdődött ez az egész. Az elején még csak pofozgatott, meg üvöltözött , miután hazajött a kocsmából részegen. De mostanában már olyan szinten megver, hogy egy hónapja még két bordám is megrepedt. Okot soha nem adok rá! Elsős korom óta kitűnő tanuló vagyok. Hétvégente még dolgozom is, mivel ha rajtuk múlna éhen halnánk, mert mindent elisznak... Egyszerűen nem bírom már. Minden este úgy fekszem le, hogy örülök,ha csak az orrom vére eredt el a pofonjától és nem a földön kapkodok levegő után, miután szarrá rugdosott. Már rettegek. Alig vagyok otthon. De nem lehetek egész délután sem másnál, szerintem a barátaim már unják , hogy mindig ott vagyok suli után, meg ott tanulok...Meg most hideg is van, hogy kint üssem el az időt, vagy kint tanuljak valami parkban.

Anyám tudja, hiszen látja , hogy mit csinál velem, de nem érdekli vagy nem tudom, semmit nem szól soha...

Soha nem szolgáltam rá, hogy így bánjanak velem!

Nevelőintézetbe semmiképp nem szeretnék kerülni!!! Már csak két évet kell kibírnom és akkor elköltözöm. De én egyetemre szeretnék majd menni, anglisztikára. De már ott tartok,hogy lassan teljesen elfogy minden energiám és nem tudom, hogyan leszek képes magam fenntartani, az egyetem mellett meg még tanulni is. Mert már olyan fáradt vagyok fizikailag is, hogy félek lehet nem is menne a kettő egyszerre...

Kihez tudnék fordulni? Ha a rendőrséget kihívom akkor is biztos a gyámhatósággal felvennék a kapcsolatot, vagy hogy működik ez?



2017. febr. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
98%

Menj be a rendőrségre vagy a gyámügyre és mondd el ezeket. Valószínű vesznek majd látletet is+ felveszik a vallomásod.

Igenis megérdemli a semmirekellő anyád és a kedves párja,hogy ez kiderüljön és valamilyen büntetést kapjanak.

Nem anya az ilyen.Fontosabb az aktuális kanja,mint a saját gyereke ..Undorító.. Mindenképpen jelentsd, évek múlva is ott lesz benned a tüske(ha már elköltözöl is),hogy miért hagytad annyiban.Sok évvel később már nem sokat fognak kezdeni a vallomásoddal..Most még igen, lesz következménye..

Ha vannak rokonaid akikhez mehetnél(pl nagyszülők)akkor egészen biztosan nem kerülsz intézetbe.

Még egy iskolaváltást is megérne,csak hogy kikerülj ebből a légkörből.

2017. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 Andizsuzsi ***** válasza:
98%

"Apai nagyszüleim élnek már csak, de ők meg Pécsen. Én meg Pesti vagyok... "


Gimnázium és egyetem is van Pécsen. És elég messze is van.

2017. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:
majd beszélek nagyszüleimmel meg apukámmal is. köszönöm szépen
2017. febr. 2. 18:35
 14/63 A kérdező kommentje:
tudom,hogy van gimnázium és egyetem Pécsen. de nekem nem ez jutott legelőször eszembe. nem szeretnék Pestről elköltözni, iskolát váltani sem. Tudom ,akkor fel lehet tenni a kérdést, hogy miért nyafogok , tűrjem. de nekem itt vannak barátaim, és a nagyszüleim nem is tudom,hogy egyáltalán befogadnának-e...
2017. febr. 2. 18:37
 15/63 anonim ***** válasza:
98%
Csak ne keseredj el, mindig van megoldás, csak rá kell jönni mi az! Olyanra meg ne is gondolj, hogy eldobod az életedet! Nagyon sajnállak, mert amilyen helyzetben most élsz, az borzasztó! Igaza van a dühös válaszolónak!
2017. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
39%
Fiú vagy vagy lány? Mert ha fiú, akkor verj le neki egy nagy büdös pofont, hát milyen emberek az ilyenek, velem csinálnák ezt már, a sírba lennének. Mocskok -,-
2017. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:
azon is gondolkodtam,hogy visszaütök,de félek,hogy alulmaradnék, mert elég nagydarab ember. meg még a végén én kerülök börtönbe.
2017. febr. 2. 18:39
 18/63 A kérdező kommentje:
fiú vagyok
2017. febr. 2. 18:39
 19/63 anonim ***** válasza:
91%
Verj már le neki egy nagy büdös pofont, hidd el sokkal jobb lesz, látni fogja hogy nem érdemes veled kikezdeni ,ha nem hagyod maga...
2017. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
96%
Megértem, hogy a barátaidtól nem akarsz elszakadni, hiszen ők most a támaszaid, ők adják a jó élményeket az életedben. Beszélj apukáddal először, aztán majd együtt kitaláltok valamit.
2017. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!