Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyen büntetést adnátok a...

Ti milyen büntetést adnátok a kamasz fiatoknak, ha kilóg és hajnali 4-kor jön haza?

Figyelt kérdés
16 éves a fiam. Párommal korán lefeküdtünk, de nem tudtam aludni, hajnali 4 körül kiültem hallba, amikor kinyílt az ajtó, és belépett rajta a fiam. Kérdőre vontam, mire bevallotta. Két hét szobafogságot ítéltem meg neki. Férjem lazán veszi a dolgot, azt mondta, egyszer fiatal, tényleg nem volt szép tőle, hogy nem szólt, de kamasz. Én vagyok a hárpia, vagy igazam van? Más is járt hasonló cipőben?
2017. márc. 20. 21:55
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
73%

#30, ja, hogy savanyú a szőlő... az más... az én párom is 17 volt, amikor összejöttünk - jó, az kerek 1 évvel több a kérdésben szereplőnél:) - uram bocsá, egy szórakozóhelyen... és mindez történt 20 éve...

Úgyhogy engem meg a "rendpárti-tekintélyelvű" szemét undorít... nem tudom, mit kell valakinek ahhoz vétenie az előző életében, hogy ilyen típusú szülő jusson neki büntiből...

2017. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
12%
Inkább a szülő mit vétett hogy ilyen gyerek jusson neki..attól mert te 15-16 évesen már akkor is könnyűvérű voltál, még nem ez a normális...csak gratulálni tudok neked, szép példát mutatsz a gyerekednek.
2017. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%
ja, amúgy 67%-os, nem te vagy a lelkes abortuszpárti is?
2017. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
73%
".attól mert te 15-16 évesen már akkor is könnyűvérű voltál, még nem ez a normális." - az felmerült már benned, hogy az emberek többsége nem kér a beteg normáidból?
2017. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%
Ha az a beteg hogy 14-16 évesen nem raktam szét a lábam egy diszkóban összeszedett pasinak, meg nem ittam magam hányásig, valamint a tanulás fontosabb volt mint bulizás, akkor bevállalom hogy beteg normáim vannak. De inkább ez, mint az általad képviselt, kistiniként pasizok mert húdenagylány vagyok, közben meg anyuciapuci tart el, mert dolgozni meg picilány vagyok mentalitás.
2017. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
36%
#35, és az soha, fel sem merült benned, hogy mit vesztettél az életben a "jókislány"-voltod miatt?
2017. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
86%
A fenekét nem verted el a kis híján felnőtt gyerekednek? :D Állítom a fiad körberöhögött, amikor a büntetéssel hozakodtál elő. Csak most látom, mennyire laza szüleim voltak kamaszkoromban, holott szigorúaknak hittem őket. Milyen emlékei lesznek a gyerekednek a lázadó tinikorszakáról? A saját húzásaimon még a mai nap elmosolyodom. Tinikori emlékek is kellenek, a te fiad meg a 4 falat fogja bámulni, mert mindig lesz valami húzása, amivel kihúzhatja a gyufát nálad. Én éltem tinikoromban, és felnőttként napi szinten beszélek telefonon a szüleimmel, testvéremmel. Tudod mi lesz a jövőd? Te magad fogod annyira kihúzni a gyufát a fiadnál, hogy felnőttként nem lesz kíváncsi rád. Igen, hárpia vagy, és viselkedj is akképp, de ne csodálkozz, ha majd nem keres téged. A vőlegényemmel lázadó tiniként a hátunk mögött vagyunk egyetemet végzett, saját lábukon álló, dolgozó emberek.
2017. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
45%
2 hét az sok,én max 1 hetet mondanék neki küttyü megvonásal együtt.és elbeszélgetnék vele.
2017. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
89%
Most már ne azon aggódj, hogy mit kéne a gyerekkel csinálni, hanem azon, hogy milyen lesz a kapcsolatotok 20 meg 30 év múlva. Ha most mindenfélevel cseszegeted, 18 éves születésnapján elköszön, aztán minden harmadik évben, ha rátoknéz. Igen, ez így szokott lenni. Semmilyen büntetést nem adnék. Ha valóban azt akarod, hogy te legyél, akihez majd rohan, ha problémája van, és akivel megossza, hogy éppen mi történik vele, mik a gondjai, vágyai, öröme, bánata, mért és hová rángatják el a haverok éjjel stb., akkor inkább baráti viszonyt kéne vele kialakítani, és ne valami kellemetlen átlépendő akadály legyél az életében. Van ezeknek elég bajuk ebben a korban, inkább azt nézd, hogy amit ő akar, abban tudsz-e segíteni. Csak kérdezd meg simán: nagyfiú, jövő szombat éjjel is lesz-e buli, mert akkor eggyel kevesebb reggelit csinálsz... Első lépés: legalább tudni fogsz róla, hogy mikor és hol van. Én inkább azzal foglalkoznék, hogy ismerem-e a haverjait, akikkel eljárkál, ismerem-e a helyeket, ahol lógni szoktak. Semmiképp sem utólagos vallatásra gondoltam, hanem ezeket már jó ideje tudni kéne. Nem szólt a gyerek? Persze, hogy nem szólt, tudja jól, hogy el se engedted volna.
2017. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
65%
Lehet hogy ha elengedted volna akkor nem szökik meg
2017. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!