Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyen büntetést adnátok a...

Ti milyen büntetést adnátok a kamasz fiatoknak, ha kilóg és hajnali 4-kor jön haza?

Figyelt kérdés
16 éves a fiam. Párommal korán lefeküdtünk, de nem tudtam aludni, hajnali 4 körül kiültem hallba, amikor kinyílt az ajtó, és belépett rajta a fiam. Kérdőre vontam, mire bevallotta. Két hét szobafogságot ítéltem meg neki. Férjem lazán veszi a dolgot, azt mondta, egyszer fiatal, tényleg nem volt szép tőle, hogy nem szólt, de kamasz. Én vagyok a hárpia, vagy igazam van? Más is járt hasonló cipőben?
2017. márc. 20. 21:55
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
77%
Értem, hogy félted, de a kamaszok nagyon hajlamosak a lázadásra, szóval nem hinném, hogy lesz tanító jellege a szobafogságnak.
2017. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Már egy napja tart a szobafogság, de nézzem el neki? Hagyjam, hagy menjen?
2017. márc. 20. 22:01
 3/45 anonim ***** válasza:
36%

16 éves fiad van és mi mondjuk meg, hogy engedd-e el a szobafogságát? Azért kicsit legyél karakteresebb, persze, hogy tojik a fejedre, ha tesze-tosza módon állsz hozzá.

Szobafogság az okostelefonok, tabletek korában fabatkát sem ér.

Ha esetleg facebook függő, én szépen megváltoztatnám a jelszavát és majd visszakapja 1 hét múlva. Megnézném mit szólna hozzá. Aztán ha megint sunnyog és kijár, két hétre veszem el. Hamar megunná.

2017. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
60%
Semmi baja nem lesz 2 hét szobafogságtól, nem vagy hárpia, nyugodj meg. De azt azért ne reméld, hogy emiatt soha többet nem fogja csinálni. :)
2017. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Nálunk a szobafogság mindenféle kütyü-megvonással jár.
2017. márc. 20. 22:07
 6/45 anonim ***** válasza:
53%
Szobafogsag, telefonelvetel. (Ilyen esetekre buta telefont vennek, amibe csak a csaladtagok szama van benne, hogy ezt kapja cserebe.) Nehogy mar a nyul vigye a puskat! az a legbosszantobb az egeszben, hogy nem tudtatok rola, hogy elment. Ha baja esik, hol keresitek? Ezt neki is meg kell ertenie!
2017. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés az, hogy miért kellett kilógnia? Nincs bizalma elkéredzkedni. Elvileg a "legádázabb" kamaszkorban van, túltiltással ezt lehet elérni.

Szobafogsággal manapság nem sokra mész, max. ha az összes elérhető kütyüt is begyűjtöd tőle (úm: telefon, notebook, számítógép). Suliidőszak lévén a hétköznapi szobafogság eleve kicsit vicces, nyilván suliba mehet.

Komolyabb beszélgetést javasolnák ebben az esetben.

Nyilván nem dícsértem volna meg én sem, de ez a büntetésforma manapság már nem igazán hatja meg az ifjúságot.

2017. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
35%

te vagy a hárpia!!!

2 hét szobafogság a 16 éves fiadnak????? hol élsz te??? :D de legalább tudod, ennek a szökés a vége, akkor most mennyivel vagy előrébb???

2017. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
33%
Mint az amcsi filmekben mi? Hirtelen felkapcsoltad a villanyt és még drámai zene is szólt, ugye? Kamu gyerek, aludjál...
2017. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
48%
Szobafogságnak tényleg csak úgy van értelme, ha minden gépet elvesztek tőle. A férjednek gratulálok. Pont így kell felelőtlen sz@rházit nevelni.
2017. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!