Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérdésem: Szülők, mit kezdenét...

Kérdésem: Szülők, mit kezdenétek azzal a helyzettel, hogy a nagyfiú 26 éves mellett minden hétvégén 2 éve péntektől hétfőig unásig itt a barátnő?

Figyelt kérdés
Nincs magánéletem, közös a fürdőszoba, stb. A kislány otthon a kutyának sem hiányzik, erősen szeretethiányos. Ebből kifolyólag jól el is kapattam, (akárcsak a fiamat is!) így most már ketten szívják a véremet. A kislány miatt már ott tartunk, hogy átköltöztetjük őket elhunyt anyósom házába. Folyik a felújítás, már erősen félek, hogy itt a több napos ünnep. Ti mit tennétek a helyemben? Ha szólok, hogy sok belőlük, akkor a kislány duzzog, a fiammal balhézik. Én pedig már szétrobbanok az idegességtől, a férjem pedig csak nyugtat.

2017. ápr. 12. 06:16
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, elmondtam nekik, és azért kisfiú és kislány, mert szépen elmondva sem értik meg, a kórházi kezelésem után úgy gondolták mindketten, hogy minden visszaáll a "régi" kerékvágásba, sajnos. Próbáltam a kislánnyal erről beszélni, letorkollt, hogy már el is felejtette. De én nem, és ha szóba hozom, a fiam haragszik, látom, hogy ideges. Senkinek sem akarok rosszat, nem akarok én szívtelen lenni, csak magamért szeretnék kiállni. A házban festeni kellene, de mivel 5 éve nem lakták, hideg van nagyon, a fűtést most próbáljuk megoldani, szóval van vele még meló bőven.
2017. ápr. 12. 07:03
 12/47 anonim ***** válasza:
97%

Te szuletett martir vagy.

Rajtad mulik a jovotok, nem kell ehhez idegen netezo. Vagy osszeszeded magad es nem leszel cseked, vagy az maradsz. Ennyi. Jozan esz.

2017. ápr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
91%
Mit kezdenék vele? Nem kerülnék ilyen helyzetbe, eszem ágában nem lenne cselédet csinálni magamból minden hétvégére. De Te már benne vagy, és ezt sértődés nélkül nem fogod tudni megoldani. Mi az, hogy a 24 éves lányka duzzog? menjen haza duzzogni, vagy a saját albérletébe, ne a te házadban wellnessezzen! Egyszerűen ne csinálj semmit, csak ami neked jólesik. Menj el vásárolgatni te is. Ha szóvá teszik, akkor el lehet mondani, hogy elfáradtál, te si szeretnél hétvégén lazítani és jól érezni magadat, nemcsak ők, és eleged van abból, hogy cselédnek érzed magad a saját otthonodban, örülnél némi privát térnek. Egyáltalán mi a fenének lakik veletek egy 26 éves, főleg, ha lenne hova menni. És még ti újítjátok fel neki? Alapvetően kincset érne egy ilyen szülő, ha nem nevelt volna ezzel párhuzamosan egy hálátlan parazita, lusta dögöt+mellé még a párját is ehhez szoktatta. Így viszont csak egy szánalmas házicseléd vagy, akit jól kihasználnak. Így akarod tölteni életed hátralevő részét, majd az unokákkal megfejelve+romló eü. állapottal tarkítva? Állj végre a sarkadra, ha nem akarsz mindenki cselédje lenni! A férjednek is valószínű, fényesre van nyalva a valaga, és egy hajszálat nem tesz keresztbe otthon, ezért csitít téged, a bék e kedvéért, ahelyett, hogy téged venne védelmébe, és nem nézné szótlanul, ahogy két lusta disznóért robotolsz.
2017. ápr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
25%
Némileg ismerős a helyzet. Örülj neki, hogy legalább a férjed nyugtat. Megváltozott a nevelési elv és gyakorlat, a különböző családokból mást és mást hoznak a gyerekek. Nálunk annak idején a fiam mellé hozzánk "került" az egyetemi barátnője (merthogy a kollégiumnál mégis kényelmesebb) és itt laktak 4 éven át. A leányzó szülei egyszer sem érdeklődtek, hogy nincs-e terhünkre, hogy a lányuk is itt van, de az sem merült fel, hogy akkor az elfogyasztott víz, elektromos energia, mosószer, étel stb. (kényelmetlenség fel sem merült) ellentételezésére fizessenek-e valamennyit. Mindegy, túléltük és nem volt igazi konfliktus.
2017. ápr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó hozzászóló minden mondata aranyat ér. Most tényleg az lesz: vagy a sarkadra állsz, kiállsz magadért, akárki duzzog, vagy egész életedben ganézhatsz utánuk.

Nem vagy szívtelen, ha nem te vagy a házi dzsinn, aki mindenki óhaját lesi és teljesíti.

Ha duzzognak, én azt mondanám nekik nagyon határozottan, hogy erre nekem lenne a legtöbb okom, szóval viselkedjünk felnőtt módjára.

2017. ápr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
86%
Utolsóra a 7:07-et értettem
2017. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
69%
Valahol sajnallak, de masreszt te is eleg fura vagy, ha kislanyozod/nagyfiuzod a 24/26 eves "menyed" ill fiad!!!
2017. ápr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
56%

Felnőtt emberek, igazán itt lenne az ideje,hogy ketten önállóan összeköltözzenek és ellássák magukat.

Én erre bíztatnám őket a kiszolgálásuk helyett.

És nem csak anno volt az,hogy ennyi idősen már valaki anya/feleség volt.

Ma is vannak sokan, akik 24-26 évesen már házasok,gyerekük van,vagy épp úton van a gyerek.

Nem mindenki életképtelen.

2017. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
91%

1. Itt legalább annyira hibás vagy te is, mint ök.


2. Én a helyedben nem csinálnék semmit nekik (fözés, mosás, stb), mert nem gyerekek.


3. Kérnék tölük a rezsire reális összeget, ha nem tetsziik, akkor költözhetnek.


4. Eleve nem egyeztem volna bele abba, hogy egy felnött "gyerekhez" odaköltözzön a barátnö ingyen és emellett nekem kelljen öket kiszolgálni.


5. A legértelmesebb, ha közlöd/közlitek , hogy május 1-töl megszünt az ingyen szálloda, addigra keressenek maguknak másik helyet. (NEM a volt anyós háza, mert ott ugyanez lenne)

2017. ápr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, szerintem te beteg ember vagy. Amit itt lenyomsz, az inkább hasonlít egy kistini hisztijéhez, mint egy felnőtt nő igazi problémájához. Az alapkérdést még lehet(!), hogy meg is érteném, de ahogy ezt előadod... Jeszsusom. :D

Nyugi, a fiad biztosan hamarosan menekül tőled, amilyen messze csak lehet.

2017. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!