Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérdésem: Szülők, mit kezdenét...

Kérdésem: Szülők, mit kezdenétek azzal a helyzettel, hogy a nagyfiú 26 éves mellett minden hétvégén 2 éve péntektől hétfőig unásig itt a barátnő?

Figyelt kérdés
Nincs magánéletem, közös a fürdőszoba, stb. A kislány otthon a kutyának sem hiányzik, erősen szeretethiányos. Ebből kifolyólag jól el is kapattam, (akárcsak a fiamat is!) így most már ketten szívják a véremet. A kislány miatt már ott tartunk, hogy átköltöztetjük őket elhunyt anyósom házába. Folyik a felújítás, már erősen félek, hogy itt a több napos ünnep. Ti mit tennétek a helyemben? Ha szólok, hogy sok belőlük, akkor a kislány duzzog, a fiammal balhézik. Én pedig már szétrobbanok az idegességtől, a férjem pedig csak nyugtat.

2017. ápr. 12. 06:16
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
82%

Pont annyi idos vagyok mint te es itt 5 gyerek van.

Ha elkezdtek baratnozni baratozni szigoru szabalyok voltak.

Soha nem aludt itt idegen gyerek.

Soha nem voltam cseled mindenki akinek keze laba van takarit mos foz.

Mikor elkezdtek dolgozni szepen sajat alberletbe koltoztek a parjukkal.

Meg ket kiskoru van itthon de mamahotel nincs es nem is lesz.

Ferjemmel mi hetvegen kirandulunk pihenunk ha kell hazon dolgozunk.

Aki felnott legyen minden teren az.

2017. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
91%

Mártír vagy.

Te ba$ztad el, természetednél fogva ilyen vagy, nem fogsz változni és a helyzet sem. Tudom, mert ismerek ilyen te-fajtát nem egyet, sírnak, de csinálják "me muszáj"...

(Anyám... anyósom... nagyanyám... de jó, hogy én nem lettem ilyen.)

2017. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
86%

de miért kapattad el őket?

de mindegy is.

leülsz fiaddal megmondod, hogy neked ez sok, ne legyenek ott minden hétvégén, ha pedig ott vannak az a minimum, hogy bevásárolnak, segítenek főzni vagy mosni vagy valami.

a lány meg ha engem leszólna a saját házamban, az életben nem engedném be.

ha fiad meg hisztizik meg mondod neki, hogy ideje felnőni és elköltözni.

ennyi. nem nagy cucc.

2017. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nagyon jó tanácsokat kaptál itt, tényleg vállalhatatlan helyzetbe lavíroztad magad. Kezdj változtatni ezen. Tudom, hogy nem lesz könnyű, de magadért és a fiadért is muszáj lesz. Az ő élete is elromlik, ha ezt így folytatja. Segít az őszinte megbeszélés, hogy elfáradtál, nem bírod. Ezen kívül nagyon konkrét elvárásokat fogalmazz meg mind a fiad, mind a barátnő felé. Ne azt mond, hogy segítsetek, hanem, hogy mától a te feladatod a szemetes kivitele és a konyha napi felsöprése.


Ha dolgoznak, akkor a költözés a legjobb megoldás, amilyen hamar lehet. Természetesen a festést már a fiatalok oldják meg. Kérd meg őket, hogy a hétvégén kezdjenek neki. Nem baj, ha nem lesz minőségi munka, abból is tanulnak és büszkék lehetnek végre valamire. Ki kell lépniük a kisfiú, kislány zónából. Költözés után eleinte hétvégén meghívhatod egy ebédre őket, de nehogy csomagolj kaját, vagy egész hétvégére beegyék magukat hozzátok. (Más anyák csomagolhatnak, nincs azzal baj, de te nem teheted meg ezek után.) Ha segítség kell nekik, mert annyira életképtelenek, akkor az új helyen mutasd meg egyszer, hogy kell csinálni pl a mosást, de át ne vállald helyettük. A szülői házba ne hozzanak át semmilyen problémát. Tuti lesz valami gond, pl nem mosogatnak, csótányok, rendetlenség, de max egyszer adj jó tanácsot és ennyi, nekik kell megoldani.

Ha még várni kell a költözéssel, akkor te lépj le annyiszor, ahányszor teheted. Menjetek étterembe vacsorázni, kirándulni, rokonokhoz. Szólj a fiadnak, hogy holnap nem lesz otthon kaja, oldja meg egyedül. Nem kell szivatni, csak olyan helyzeteket kell teremtened, amit egyedül kell megoldania és képes is rá. Minnél többször csináld ezt. Úgy látom, hajlamos vagy az agyalásra, hát foglald le magad ezzel. Tervezz lehetőségeket, ahol a fiad neked és magának is megmutathatja, hogy felnőtt. Miután ezt nem 16 évesen teszi, viszonylag gyorsan kell fejlődnie, ezért kell tudatosan megtervezned a feladatokat.

2017. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
90%

jó az hogy lépjen le otthonról, de azért elég irreális, hogy ő lépjen le a házából minden hétvégén... lehet othton akar pihenni.

simán maradhat otthon, csak nincs mosás, nincs étel, csak két főre, nincs semmi.

2017. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
78%
Ott kezdődik, hogy kislány,nagyfiú...amíg te ennyire gyerekként kezeled őket 26, illetve 24 évesen, akkor el is fogják várni, hogy úgy is viselkedj velük, és kiszolgáld őket. Ezt te rontottad el, hiába akarod rájuk kenni, mert a mai napig mindent megcsinálsz ami egyáltalán nem a te dolgod lenne, mert gyerekeknek nézed őket. Áthúzod az ágyneműt stb? Biztosan nem tenném, aztán ha már megunják az ágyneműt meg elkezd bebüdösödni, majd eszükbe jut, hogy talán tisztát kellene felhúzni, nem a te bajod, nem te fekszel benne nem? Nyugodtan bevonhatnád a fiad párját is a házimunkába, esetleg, hogy segítsen főzni, bár nem él ott, úgyhogy simán mondhatja, hogy nem takarít, de attól az ebédbe, vacsorába nyugodtan besegíthet. Inkább az a gond, hogy a 26 éves felnőtt fiadnak eddig eszébe sem jutott különköltözni tőletek, hogy neki is lehessen magánélete a barátnőjével, és talán ennek oka van. Talán az, hogy ki van nyalva a kis feneke, és abszolút kényelmes neki ez a felállás, meg hogy körbeugrálod őket. Ezt te is jól elszúrtad, de le lehet velük ülni megbeszélni, hogy rendben, míg nem költözik a fiad külön, addig 26 évesen igen is otthon is vannak kötelezettségei, az más kérdés, hogy ezekben segít-e neki majd a barátnője míg ott tartózkodik a hétvégéken, vagy sem. Pl bevásárlásba besegítés, nagytakarítás, és egyéb dolgok amiket eddig mondjuk egyedül oldottál meg. Állj a sarkadra, és ne gyerekként kezeld őket, mert akkor úgy is fognak viselkedni!
2017. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell, én a helyedben már rég kitettem volna a NŐT (24 évesen NEM kislány, hanem felnőtt ember, akárcsak a fiad).


Ennyi, el lehet menni dolgozni mindkettejüknek, és külön életet kezdeni, nem a szülők nyakán élősködni.

2017. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
86%
Azért kell neki lelépni, mert hajlamos a mártír szerepre, lelkileg nem elég erős, különben nem jutott volna idáig. Egy jól működő családban dehogy kéne neki elmennie otthonról, de ebben a helyzetben ez komoly segítség lehet neki. Így kap egy objektív érvet arra, hogy miért nem főz, mos. Különben azzal találná szembe magát, hogy ez az ő feladata, mi az, hogy nem csinálja. Az anya nem veszekedni akar, hanem gyors és tartós javulást, azt pedig neveléssel lehet elérni, hiába késői már ez. A fiú pedig a helyzetekből tanul, amit megold, nem a beszélgetésből.
2017. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 acelsziv ***** válasza:
65%

Kérdező. Te született balf a sz vagy.

És a nevelési módszered is csődöt mondott. 26 éves NAGYFIÚ?????? Mi a retek az? Én is otthon laktam 26 éves koromig, de 20 éves korom óta rendesen beleadtam a rezsibe a részem és megcsináltam a házimunkát. 26 évesen a saját kérómba költöztem a párommal. Ilyen, hogy anyám nyakán élősködünk és még szolgáljon is ki minket elő nem fordulhatott volna.

És ez mind a te érdemed mert te kapattad el ezt a két parazita férget.

Valamelyik válaszoló jól mondta. Jó eséllyel a férjed segge is ki van nyalva így ő pont lesz a rja hogy te élsz -e vagy halsz csak a rikácsolásod idegesíti.

2017. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
92%

Újat nem tudok mondani, de meg kell jegyeznem, hogy számomra annyira hihetetlen, hogy ilyen mártír anyák léteznek. :D Tipikus egész nap pampogsz magadba, hogy hogy utál mindenki otthon, miközben mosod a szaros nadrágjukat, meg főzöl rájuk. Ha kislánynak meg nagyfiúnak hívod őket ne csodálkozz ha úgyis viselkednek. Gondolj bele fordítva, minden meg van csinálva helyettük, és ezért cserébe csak néha napján e kell viselniük egy kis mártírkodást tőled. Ez csakis a te hibád, senki másé. Ja, meg a férjedé, mert ő is hagyta. Neked kellett volna már évekkel ez előtt megmondani a fiadnak, hogy felnőtt vagy már, ideje kirepülni a madárfészekből, és saját lábra állni. Ezzel az a baj, hogy nem csak magaddal csesztél ki, hanem vele is, mert egész életében ezt fogja majd elvárni, hogy valaki fényesre nyalja a seggét. Ennyi idősen már ott kéne tartania a fiadnak, és a barátnőjének, hogy oké, hogy egy házban laktok, de ők mosnak MAGUKRA, ők főznek MAGUKRA, és ők takarítanak MAGUK után. Én is laktam a barátom anyjánál egy darabig, de még egy vajas kenyeret se vártam el, de nem is kaptam volna, mivel ha felnőtteset játszunk az együtt éléssel, akkor mindenben felnőttnek kell lenni.


Nem normális amit ők csinálnak, de ebben te is nyakig benne vagy, hogy ezt csinálják.

2017. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!