Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérdésem: Szülők, mit kezdenét...

Kérdésem: Szülők, mit kezdenétek azzal a helyzettel, hogy a nagyfiú 26 éves mellett minden hétvégén 2 éve péntektől hétfőig unásig itt a barátnő?

Figyelt kérdés
Nincs magánéletem, közös a fürdőszoba, stb. A kislány otthon a kutyának sem hiányzik, erősen szeretethiányos. Ebből kifolyólag jól el is kapattam, (akárcsak a fiamat is!) így most már ketten szívják a véremet. A kislány miatt már ott tartunk, hogy átköltöztetjük őket elhunyt anyósom házába. Folyik a felújítás, már erősen félek, hogy itt a több napos ünnep. Ti mit tennétek a helyemben? Ha szólok, hogy sok belőlük, akkor a kislány duzzog, a fiammal balhézik. Én pedig már szétrobbanok az idegességtől, a férjem pedig csak nyugtat.

2017. ápr. 12. 06:16
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%

drága fiam. Nagyon szeretlek, a barátnődet is, de ez nem hotel. Sajnos nem elég nagy a lakás ennyi embernek. Ha a barátnőddel szeretnél élni, akkor gondoskodjatok megfelelő lakhatásról. Mi nem tudunk még egy embert elszállásolni. Neki nem mi vagyunk a szülei, nem nekünk kell róla gondoskodnunk.

Ezt mondjuk az elején kellett volna, mielőtt még odaszokott volna.

2017. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
79%

Ismerős a helyzet annyiban, hogy nálunk is volt zűrös családi hátterű barátnő, aki minden hétvégén, néha még hét közben is itt dekkolt. Az én fiam fiatalabb volt, még tanult. Nagyjából 2 hónapig hagytam (hozzáteszem, én önállóságra neveltem a gyerekeimet, kivették a részüket a házimunkából, és a barátnő is beállt a gyerek mellé), aztán beszéltem a fiammal, és egyezséget kötöttünk: minden második hétvége az övék, ezenkívül viszont nincs nálunk alvás, menjenek a lányhoz. Nem volt vita, a lányka kicsit duzzogott, de őszintén szólva pont nem érdekelt, meg is békélt egy idő után.

Nem írtad, dolgoznak-e a fiadék, gondolom, igen, van saját jövedelmük. Én is azt tudom javasolni, hogy szedd össze magad, ülj le velük, és tárgyilagosan, határozottan közöld, hogy anyósék házába költözhetnek, ezzel tudod őket segíteni, és a mai világban ez nagy szó, hogy így tudják kezeni az önálló életet. Úgy teszik rendbe, ahogy nekik tetszik, ti elkezdtétek a felújítást, a többi az ő dolguk, holnap segítesz nekik átpakolni, és sok szerencsét a közös élethez. Húsvétvasárnap, és utána havonta két vasárnap szívesen látjátok őket ebédre, egyébként pedig nem akarjátok őket zavarni, ők is élvezzék, éljék a saját életüket, fölösleges hozzátok átmászkálni (a helyedben még a kulcsot is visszakérném, amíg meg nem szokják, hogy nem vagytok átjáróház.) Ennyi, nincs balhé, őrizd meg a nyugodt, higgadt, mosolygós viselkedést, akármi is a reakció, nem szabad hagyni, hogy átmenjen az egész hisztibe és érzelmi manipulációba.

2017. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
12%
Majd ha elköltöznek és meg lesz a saját életük akkor meg azért fogsz sírni, mert nem látogatnak eleget...
2017. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
62%

"Majd ha elköltöznek és meg lesz a saját életük akkor meg azért fogsz sírni, mert nem látogatnak eleget..."


Szerintem ebben az esetben nem kell ettől tartani, sőt...Ha ennyire életképtelen egy pár, hogy ott van egy ház 5 éve üresen, és eszükbe se jut, hogy megkérjék a szülőket, hadd költözzenek be, akkor 40 évesen is hetente többször haza fognak járni a mama főztjére.

2017. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
30%

34:

Ja... Mint az apám. (Sosem éltünk együtt amúgy.)

Most mesélte a nője nekem, hogy nagyanyám egy nap 3x felhívja, mikor megy már haza, ebédelt-e, stb. :D

2017. ápr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
40%
Fejezzétek be a felújítást és te költözz át. Kisfiad, kisbarátnője és a férjed (aki nem állt melléd) maradjanak a mostani házban és gondoskodjanak magukról, fizessék a saját fenntartásukat. Kérdező, muszáj megerősödnöd és lépned valamit mert a jelenlegi helyzetbe belebetegszel.
2017. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 kovpet ***** válasza:
88%

"Ti mit tennétek a helyemben?"


Összeültetnék mindenkit és elmondanám, hogy tele lett a tököm a cseléd szereppel és most nagyon meg fognak változni a dolgok. Szívesen látom a lányt, heti egyszer egy éjszakára (már ha elférnek, nem tudom, hogy mekkora a ház), amellett, hogy tudomásul veszi, hogy ő egy vendég nálad, a te házadban. Így előre bejelentve jöhet és maradni is csak akkor maradhat, ha előre szól róla, mondjuk két nappal előre elég.


Mivel egy éjszaka a hét egyhetede, ezért elvárom, hogy vegye ki a részét a költségekből is. Nem rezsire gondolok, hanem valahogy máshogy találja meg azt, hogy hogy tud a részese lennie a terheknek. Pl vásárolhat kicsit, nem kell anyagi romlásba döntenie magát, de nem is jelképes dolgot várok el. 15%-ban nálatok van így is, az nem elhanyagolható.

A fiad is vegye ki a részét, de ő már nem csak anyagilag, hiszen ő nálatok lakik és felnőtt ember. Mosson vagy főzzön vagy akármi, ne már elvárja, hogy ágyat húzzanak. Van olyan hely, ahol ezt el lehet várni, de azt szállodának hívják. Mehet oda is, ha úgy érzi, hogy neki az kell és persze ha meg is tudja fizetni.


Ha duzzog valaki, hát tegye. Ha nem tetszik, letorkol, beszól, hát nem kötelező ott lakni, felnőtt emberek ugye. (Amúgy mi az, hogy letorkol egy vendég a saját házamban?)

2017. ápr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy a "kislany" letorkol? Miert engeded?

Ha szeretetre van szuksege, akkor alkalmazkodik hozzad. Mind a ketto csak kihasznal.

2017. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
64%

Ezek nem kislányok,nagyfiú..felnőtt emberről beszélsz. Hülyét kapnék ha a párom anyja azt mondaná h kislány, a szüleim a páromra h nagyfiú/kisfiú!

Amúgy nem tudom.. de én nem lennék péntektől hétfőig a páromnál,meg ő sem nálam!

Felnőtt vagy elvileg,ha zavar h annyit van ott a leány szólj neki, de nem értem a leány udvarol a fiadnak? miért nem megy a fiad a leányékhoz?

2017. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk anyukám egyáltalán nem engedett senkit ottaludni, de az indokai ugyanezek voltak. Nem akart másra házimunkát csinálni. De az nemhogy nem merült fel benne, hogy én is megcsinálhatnám a vendégemre ezeket, hanem nem is engedte nekem, azt mondta, az az Ő DOLGA, és NEKI csinálok azzal plusz munkát és plusz költséget, hogy valaki ide jön, és nem fér bele a plusz mosás a költségvetésbe. Ezért meg én vagyok a hibás, hogy egyáltalán szóba hoztam, hogy vendéget hívnék. Szerintem ebben jó adag paranoia, gyűlölet, nárcizmus és irányítási mánia is van.
2017. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!