Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérdésem: Szülők, mit kezdenét...

Kérdésem: Szülők, mit kezdenétek azzal a helyzettel, hogy a nagyfiú 26 éves mellett minden hétvégén 2 éve péntektől hétfőig unásig itt a barátnő?

Figyelt kérdés
Nincs magánéletem, közös a fürdőszoba, stb. A kislány otthon a kutyának sem hiányzik, erősen szeretethiányos. Ebből kifolyólag jól el is kapattam, (akárcsak a fiamat is!) így most már ketten szívják a véremet. A kislány miatt már ott tartunk, hogy átköltöztetjük őket elhunyt anyósom házába. Folyik a felújítás, már erősen félek, hogy itt a több napos ünnep. Ti mit tennétek a helyemben? Ha szólok, hogy sok belőlük, akkor a kislány duzzog, a fiammal balhézik. Én pedig már szétrobbanok az idegességtől, a férjem pedig csak nyugtat.

2017. ápr. 12. 06:16
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
74%

Nem hotel a lakas munka utan pihenne az ember nem kerulgetne egy mas csalad gyereket.

En sem engedem es elfogadjak a gyerekek

2017. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
91%

"A kislány miatt már ott tartunk, hogy átköltöztetjük őket elhunyt anyósom házába"


Vagyis ahelyett, hogy ösztökélnéd őket, hogy a saját lábukra álljanak már végre, VÉGLEGESEN KONZERVÁLOD a helyzetet.

Majd oda is átjárhatsz takarítani, és ha csengetnek, akkor meg viszed át az ebédet?!

2017. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:
Minden kedves jóakaró, jószándékú tanácsért köszönetet szeretnék mondani. Igen, én rontottam el a fene nagy szeretetemmel és a jó szándékommal. (Ez nyilván azért vol, mert nekem nagyon hamar, ideje előtt fel kellett nőnöm, és azt szerettem volna, hogy a gyermekemnek nyugodt, kiegyensúlyozott gyermekkora legyen).Most sem a lányt szeretném (szándékosan nem írok kislányt!:) elkergetni, csak védem a privát szférámat. Köszönöm Nektek a segítő szándékot.
2017. ápr. 12. 18:36
 44/47 anonim ***** válasza:
76%
És akkor hogyan tovább?
2017. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Kedves kérdező, hogyan tovább? Itt megerősítést kaptam arról, hogy nem én látom rosszul a dolgokat. Innentől nem foglalkozom annyit a durcázással, stb. Segítjük őket ahhoz, hogy mihamarabb át tudjanak költözni, és tudatosítom bennük, hogy eddig tartott a szülői segítség. Ha baj van, akkor persze segítünk, de üssék-verjék együtt az életet, a hétköznapi problémákkal is nézzenek szembe és oldják meg. Azt már próbáltam súlykolni, hogy különköltözés után erre számítsanak. Sajnos, a múlt hét végén mondtam a férjemnek, hogy ki szeretnék menni vele a kutyakiállításra, erre a lány azonnal: Én is megyek veletek. Vártam volna, hogy a fiam szóljon, hogy anya apával ketten gondolta, de nem volt válasz, így én csak annyit mondtam tréfásan: Persze, telefonálsz a munkahelyedre, hogy nem mész dolgozni? Szóval be fogok keményíteni.
2017. ápr. 13. 05:28
 46/47 anonim ***** válasza:
81%

MOST (!!!) a hosszú hétvégén költöztesd át őket, 34 fok lesz, talán nem fognak megfagyni!

Ha mégis fáznak, majd felvesznek egy pulóvert!

Ha a ház az anyósodnak jó volt, akkor nekik INGYEN még jobb kell hogy legyen.

Ha nem hiszed, kérdezd meg azokat, akik itt vizes, poloskás méregdrága albérletekben laknak.

Megmondod, hogy eddig tartott a türelem, nincs kedved a szót szaporítani, ott a ház, lehet befejezni és elindulnia a két túlkoros csecsemőnek az életben.

Hidd el Kérdező, hogy a legnagyobb jóindulatod mellett csak ártasz nekik.

Nem tanulnak meg önállóan élni, gondoskodni magukról, a problémáikat egyedül megoldani, ...stb.

Mi lesz, ha te valamiért hirtelen kiesel ebből a csapatból?

Mindenki éhen fog halni és megeszi a tetű őket?

Biztos nem!

Akkor meg miért kell megvárni, hogy kidőlj?

2017. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj, szerintem, hogy azt amit tök jogos lenne, hogy elmond, te olyasminek érzed, mintha támadnád őt, vagy nem tudom.
2017. jún. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!