Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim próbálnak lebeszélni...

A szüleim próbálnak lebeszélni arról, hogy minden spórolt pénzem (2,5 millió Ft) egy autóra költsem, szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Egy Chrysler 300 C-t akarok venni, ez álmaim autója.

Aki nem tudná milyen:

[link]

Most már viszonylag jó áron is lehet kapni, használatú.hu-n sok van 2,5 millió alatti áron, tehát benne tudnék maradni a keretben, átírással együtt is.


N is fogyaszt sokat, mert van Mercedes motoros, ami csupán 4-5 litert eszik. Továbbá egy masszív és biztonságos autó.


Viszont a szüleim ezek ellenére is ellenzik. Az oka nagyrészt az, hogy a pénz többsége (2 millió) onnan van, hogy a szüleim nyitottak nekem egy számlát, aminek a tartalmát most 2 hónapja kaptam meg. (Amikor 18 lettem) A maradékot én kerestem meg diákmunkával.


A szüleim azzal érvelnek, hogy ezt a pénzt félre kéne tenni, hogy a jövőben ezzel meg tudjak alapozni egy lakást. Az is tervben volt, hogy nyitnának belőle egy lakástakarékot, de mivel úgy néz ki nem lesz meg a kellő pont az egyetemre tandíjat is kell fizetni, a kettő pedig nem menne egyszerre.


Így viszont a 2,5 millió Forint lakás téren semmire sem elég és később sem lesz az. Ha áll csak veszít az értékéből. Az pedig mindegy, hogy a jövőben 10 vagy 12,5 millió Forint hitel kell egy lakáshoz. Nem oszt, nem szoroz (olyan sokat)


Tehát inkább elkölteném a pénzt valami olyanra amiben örömöt lelek. Ez pedig tipikusan egy olyan cucc. :)


Viszont emiatt megy a vita már napok óta. Ami nagyon idegesítő, még akkor is ha kultúrált keretek között megy. (Folyamatosan igyekeznek győzködni, hogy ne csináljak "hülyeséget".)

Most az az érvük, hogy nem lesz pénzem fenntartani. Viszont ez nem lehet több évi 70-80 ezernél, (benzin és szerviz nélkül) ennyit simán félreteszek diákmunkából és a nagyszülők által adott zsebpénzből.


Viszont van egy érvük ami mivel vetsláltak, azt mondták ha megveszem a kocsit nem fizetik az egyetemet. Tehát úgy néz ki nem lesz kocsi. :(


Szerintetek kinek van igaza? Illetve milyen érveket tudnátok mondani amivel meg tudnám őket győzni?


Előre is köszönöm a válaszokaz, trollok kíméljenek!!!



2017. máj. 19. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
96%
Na lássuk csak hogy jól értettem e: A szüleid gürcöltek, csak hogy két millió! forintod a kezedbe adhassanak, amivel elkezdheted az életed, jó kis kezdés lenne egy saját otthonhoz. Ehhez képest te egy használt autóra akarod elkölteni, mert az jó lesz csajozni. Bocs ha goromba vagyok, de használd már a fejedet. Nem azért küszködtek hogy te megkaphass pár kósza puncit, hanem hogy harminc évesen ne legyél még mindig a nyakukon .
2017. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
99%

Az autótól teljesen függetlenül, egyrészt még nem is dolgozol főállásban, lakásod/házad még neked sem lesz egy darabig ahogy nekem sem(3m ft megtakarításom van)


B-s jogsim megvolt már suliban, A korlátlan pedig most 1 éve van.

Saját autóm sose volt, mindig a családét vezettem ritkán, kombinált bérletemet fizeti a cég, jelenleg egy 125-ös supermoto-m van hobbiként, és néha dolgozni járni, Hozzáteszem jó ha tankolok bele 3e ft-ért és magam csinálok rajta mindent. kivéve a gumiztatást.


Én beláttam hogy jobb spórolni saját házra, mint venni valamit és lenullázni magam, mert utána tényleg elkúrom a jövőmet, és szülők nyakán fogok tengődni 45 évesen is, lehetne akármilyen jó autóm.

A családban most kettő autó van egy családi amivel bárki jár ha épp szabad, meg egy tesómnak de Ő is már dolgozik.



Most neked jelenleg a 2,5 milliód többet ér, mint a Chrysler, ami ahogy hozzád kerül, onnantól kiadás, Ergo megtakarításod nem lesz jelentős, mert ha költeni kell a kocsira úgyis arra fogsz kiadni.


Szerintem ne tedd, én is szeretnék egy normális gyorsaságit meg egy kis autót boltba járni, de nem most mert van fontosabb is a jövőre nézve.

2017. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen a szüleidnek van igaza. A mai világba tudod milyen nehéz egy házra vagy lakásra spórolni? Te meg kaptál alapnak 2 milió forintot ami sok embernek köztük nekem sem adatott meg te meg egy kocsira akarod költeni mert jól nézki. Ha tényleg szükséged van egy szaladgálós kocsira abból az 500.000 ből vagy valamivel többért tudsz vennu egy normálisat. Ez a baj a kapott pénzel,senki nem becsüli meg.
2017. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
94%
Ha már nem tudsz gondolkodni, akkor halgass a szüleidre.
2017. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:
A vicces az, hogy nektek és a szüleimnek can igaza, de akkor is nagyon vágyom rá, konkrétan ez kattog az agyam, pedi a szóbeli érettségire kéne tanulni. Az jár a fejemben, hogy ülök a 300 C-ben és nyomom neki az autópályán, miközben megy le a nap.
2017. máj. 19. 15:57
 16/79 anonim ***** válasza:
96%

#15

Mert még gyerek vagy, azért.


Álmodozni jó. Idióta döntést hozni nem az.

2017. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
96%

Szüleidnek adok igazad.

Egy kocsit nem megvenni a nehéz, hanem fent tartani.


"Ha áll csak veszít az értékéből."


És egy kocsi nem veszít az értékéből? Ne viccelj velem már :)

A pénzedet beteszed egy bankba, adnak hozzá (nem sokat, de azért az is valami) kamatot.


"Viszont ez nem lehet több évi 70-80 ezernél,"


Nem volt még kocsid, azt látom... dízelest nézel? Annál egy komolyabb hiba belekerülhet 300-400 ezer forintba. Lehet hogy csak 3 év múlva jönne elő, de odavágna a kasszádnak az biztos.



"Az pedig mindegy, hogy a jövőben 10 vagy 12,5 millió Forint hitel kell egy lakáshoz. Nem oszt, nem szoroz (olyan sokat)"


Ezt mondjuk megint nem tudom értelmezni.

Aki nem tud értékelni 2,5 millió forint többletköltséget (és az ezzel járó kamatot, kezelési költséget stb.) felfogni az még nem érett meg az önálló életre.


20/f

2017. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
93%
Na jó ez kamu. Ha nem az akkor a szüleidnek várni kellett volna még egy pár évet a pénzzel. mire kikamaszodsz .
2017. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
97%
Igaza van a szüleidnek. Egy autó fenntartása NEM évi 70, hanem ennek jóval többszöröse. Alapból, csak az adók és a biztosítások közel 100/év. Nekem hasonló méretű autóra, két éves jogsival, pesti lakcímmel csak a kötelezőm 120000. Benzin teljesen kiszámíthatatlan, szerviz szintén. Csajozni tök felesleges, mert amíg anyád pénzéből tankolod, tök mindegy, mekkora a kocsid...
2017. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
97%

Én megértelek, kérdező, bár engem anno egyáltalán nem érdekelt van-e autója a barátomnak, kiszemeltemnek, én külsőre utaztam és sötét humorra.

Nekem is szokott így kattogni az agyam bizonyos értéktárgyakon, viszont tapasztalatból mondom én sokkal kisebb összegnél megbántam a dolgot.

Nemrég egyik barátom is megvette álmai autóját, használtan, most meg járhat szervízbe, stb. Rengeteg pénze elment rá...

Ez olyan kissé, mint amikor ilyen nagy paloták építésébe fognak bele az újgazdagok, aztán idő közben elfogy a pénz és belebuknak/suffnimegoldással fejeztetik be...

Tudom, hogy megszakad a szíved ezért a gyönyörűségért, de ....ááá meg kell állni. :)

2017. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!