Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim próbálnak lebeszélni...

A szüleim próbálnak lebeszélni arról, hogy minden spórolt pénzem (2,5 millió Ft) egy autóra költsem, szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Egy Chrysler 300 C-t akarok venni, ez álmaim autója.

Aki nem tudná milyen:

[link]

Most már viszonylag jó áron is lehet kapni, használatú.hu-n sok van 2,5 millió alatti áron, tehát benne tudnék maradni a keretben, átírással együtt is.


N is fogyaszt sokat, mert van Mercedes motoros, ami csupán 4-5 litert eszik. Továbbá egy masszív és biztonságos autó.


Viszont a szüleim ezek ellenére is ellenzik. Az oka nagyrészt az, hogy a pénz többsége (2 millió) onnan van, hogy a szüleim nyitottak nekem egy számlát, aminek a tartalmát most 2 hónapja kaptam meg. (Amikor 18 lettem) A maradékot én kerestem meg diákmunkával.


A szüleim azzal érvelnek, hogy ezt a pénzt félre kéne tenni, hogy a jövőben ezzel meg tudjak alapozni egy lakást. Az is tervben volt, hogy nyitnának belőle egy lakástakarékot, de mivel úgy néz ki nem lesz meg a kellő pont az egyetemre tandíjat is kell fizetni, a kettő pedig nem menne egyszerre.


Így viszont a 2,5 millió Forint lakás téren semmire sem elég és később sem lesz az. Ha áll csak veszít az értékéből. Az pedig mindegy, hogy a jövőben 10 vagy 12,5 millió Forint hitel kell egy lakáshoz. Nem oszt, nem szoroz (olyan sokat)


Tehát inkább elkölteném a pénzt valami olyanra amiben örömöt lelek. Ez pedig tipikusan egy olyan cucc. :)


Viszont emiatt megy a vita már napok óta. Ami nagyon idegesítő, még akkor is ha kultúrált keretek között megy. (Folyamatosan igyekeznek győzködni, hogy ne csináljak "hülyeséget".)

Most az az érvük, hogy nem lesz pénzem fenntartani. Viszont ez nem lehet több évi 70-80 ezernél, (benzin és szerviz nélkül) ennyit simán félreteszek diákmunkából és a nagyszülők által adott zsebpénzből.


Viszont van egy érvük ami mivel vetsláltak, azt mondták ha megveszem a kocsit nem fizetik az egyetemet. Tehát úgy néz ki nem lesz kocsi. :(


Szerintetek kinek van igaza? Illetve milyen érveket tudnátok mondani amivel meg tudnám őket győzni?


Előre is köszönöm a válaszokaz, trollok kíméljenek!!!



2017. máj. 19. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
98%

18 évesen tök fölöslegesen menőzöl autóval, mindenki tudni fogja, hogy apu-anyu pénzéből vetted. Egyébként meg egy ilyen autóhoz olyan életstílus kell, amit te úgyse bírsz finanszírozni. Ha szakadt farmerban szállsz ki belőle otthon a panel előtt, mindenki látni fogja, hogy műmájer vagy, és ugyanúgy ki fognak röhögni, mint azt, akinek hitelre megvan a legújabb iPhone, de a villanyszámla miatt folyton panaszkodik.


Amúgy meg bírom, hogy leírod, hogy a nők csak a külsőségekre mennek és a menő csávókkal kefélnek összevissza, miközben oldalakon keresztül részletezed, hogy te ugyanez a kategória vagy, csak fiúban. Majd pont te fogod vonzani az érett, komoly kapcsolatra vágyó lányokat ezzel a mentalitással :D

2017. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
91%

Hát én is a szüleidnek adok igazat. Nem akarok most itt nekiállni a nagy szövegelésnek, már nagyjából mindent leírtak a többiek.


Viszint kivancsi vagyok, hogy hogyan dontottel vegul? Vagy most hogy latod ezt az autovetel dolgot?

2017. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 A kérdező kommentje:

Köszi a normális hangvételű válaszokat, az elvettem volna, pofont érdemrlnél, kidobnálak kaliberű válaszokra viszont ment a piros, remélem nem vagytok/lesztek szülők ha így kezelnétek egy problémát.


Amúgy belátom, hogy túl drága és értelmetlen lenne a kiadás. A pénz marad a bankban, talán be lesz fektetve valamilyen jobban kamamatozó csomagba. A spórolt pénzét meg rakom majd hozzá folyamatosan.


Addig is pedig néha vezethetem a szüleim autóját, ami csak egy egyhangú VW Passat, esetleg a nagyi Suzukiját. :/


Amúgy, meg hiába mondjátok, hogy nem repülnek rá a csajok az ilyen kocsira, mert ez nem igaz. Nem is komoly nő kell nekem egyenlőre, hanem olyan akit megkapok pár mebetre aztán mehet.


A kocsi viszont jegelve van, a dízel motoros ami keveset fogyaszt nem is igen van 2,5 millió alatta, csak az ami széthajtott.

2017. máj. 20. 16:24
 64/79 anonim ***** válasza:
95%
Ja elvenni nem tudják... hisz 18 vagy... de eltartani se kötelesek...
2017. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, egyelőre ott tartunk, hogy saját elmondásod szerint neked kocsi kell ahhoz, hogy bármilyen nő rád fanyalodjon. Így aztán örülj, ha valaki megkettyint, aztán mehetsz ... Nem ám fordítva.


Egyébként ha tartod ezt a sutyerák prosztó hozzáállást a nőkhöz és nőkről, lúzer maradsz örök életedre.

2017. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
91%

Nekem még pár dolog az eszembe jutott:


1. Borzasztó ellenszenves, ahogy becsméreled a szüleid "egyhangú" passatját. Tudod, sok ember, és nem csak fiatalok, nagyon háládak lennének még egy ilyen egyhnagú autó használati jogáért is. Az ilyesfajta megnyilvánulások hálátlannak, unintelligensnek és elkényeztetettnek láttatnak téged.


2. Amelyik nő a kocsidra megy, az olyan is lesz. Ne hidd, hogy a dizsiribiknél olyan könnyű dolgod lesz a kocsiddal. Az csak egy dolog, persze, számukra nyilván fontos. Viszont, ha azt hiszed, hogy csak a kocsi miatt megfekszenenek neked, akkor tévedsz. Ahhoz kell kiállás is, italkák, éttermezés, ajándékok stb. Ha te olyan nőt akarsz, aki a pénzre hajt, akkor kell, hogy legyen pénzed másra is, nem csak egyszer kiköhögni egy autó vételárát.


3. Tudom, hogy ezért savazva leszek, de tényleg nem tudok elmenni a helyesírási hibáid felett. Szégyen és gyalázat. Ebből fakad az utolsó megjegyzésem is...


4. Miért nem tanultál úgy, hogy felvegyenek államira?! Engem ez mérhetetlenül felháborít. Számolgatod anyádék pénzét, amit kocsira akrsz 18 évesen költeni, közben simán konstatálod, hogy ja, majd fizetik az egyetemet, mert a nagyságos úr nem tabult elég jól az állami képzéshez. Mindemellett pedif a kis fejecskédben meg nem fordul, hogy a szüleidtől kapott pénzből finanszírozod magadnak az egyetemet, ha már egyszer te cseszted el a pontjaidat!!!! Tudod, nagyon gáz vagy, de nagyon nagyon...

2017. máj. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 A kérdező kommentje:

#66/65 Milyen helyesírási hibákról beszélsz? Vessző hiba és elgépelés lehet, de kirívó hibákat nem vettem észre.


Amúgy a csajoknak nem akarok semmit venni, itt ez a lényeg. Csak egy éjszakára kell, max 1-2 piát fizetnék. Amúgy nem érzem magam lúzernek az ilyen hozzáállás miatt, a nők többsége ennyit érdemel. Számomra nem többek még mint egy tárgy amin kiélhetem a ványaimat, egy getszisziszivattyú. (Persze ezt csak a fiatal pénzr hajtó pitsákra értem, nem a női nemre.)


Amúgy meg azért kell állami, mert nagyon magas a ponthatár, 400 felett van jóval. Mást pedig nem akarok tanulni csak azt.

2017. máj. 20. 20:02
 68/79 anonim ***** válasza:
92%

De, van más hiba is, ami kirívó. Pl.: egyenlő - egyelő. Nézz utána, mert rosszul használod. Ez csak egy példa volt sajna...


De lúzer vagy. Nemhiába jár olyanokon az agyad, hogy azért veszel egy autót, hogy nőt foghass vele. Senki sem áll veled ezek szerint szóba, és van egy olyan érzésem, higy nem is fog egy valamirevaló nő sem.


Hát kisdrágám, nekem aztán ugathatod, hogy huuuuuu de magas volt a ponthatár, én ugyanis max pontos voltam anno. Lehet ezt így is... de a megnyilvánulásaidból nyilvánvaló, hogy te más szinten funkcionálsz. :) nem is fecsérlem rád tovább a szót, teljesen felesleges...

2017. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
72%

Kiscsillag, de: lúzer vagy. Egy ostoba, semmire nagyképű, hülye taknyos.

"A nők többsége ennyit érdemel".

Hát kinek képzeled te magad, hogy ezt lemered így írni? Hogy képzeled?


Ostoba tacskó.

2017. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 A kérdező kommentje:

#68 Szia, a te véleményed úgy sem mérvadó...


#69 Miért ne merném leírni? Ez az igazság.

2017. máj. 20. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!