Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim próbálnak lebeszélni...

A szüleim próbálnak lebeszélni arról, hogy minden spórolt pénzem (2,5 millió Ft) egy autóra költsem, szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Egy Chrysler 300 C-t akarok venni, ez álmaim autója.

Aki nem tudná milyen:

[link]

Most már viszonylag jó áron is lehet kapni, használatú.hu-n sok van 2,5 millió alatti áron, tehát benne tudnék maradni a keretben, átírással együtt is.


N is fogyaszt sokat, mert van Mercedes motoros, ami csupán 4-5 litert eszik. Továbbá egy masszív és biztonságos autó.


Viszont a szüleim ezek ellenére is ellenzik. Az oka nagyrészt az, hogy a pénz többsége (2 millió) onnan van, hogy a szüleim nyitottak nekem egy számlát, aminek a tartalmát most 2 hónapja kaptam meg. (Amikor 18 lettem) A maradékot én kerestem meg diákmunkával.


A szüleim azzal érvelnek, hogy ezt a pénzt félre kéne tenni, hogy a jövőben ezzel meg tudjak alapozni egy lakást. Az is tervben volt, hogy nyitnának belőle egy lakástakarékot, de mivel úgy néz ki nem lesz meg a kellő pont az egyetemre tandíjat is kell fizetni, a kettő pedig nem menne egyszerre.


Így viszont a 2,5 millió Forint lakás téren semmire sem elég és később sem lesz az. Ha áll csak veszít az értékéből. Az pedig mindegy, hogy a jövőben 10 vagy 12,5 millió Forint hitel kell egy lakáshoz. Nem oszt, nem szoroz (olyan sokat)


Tehát inkább elkölteném a pénzt valami olyanra amiben örömöt lelek. Ez pedig tipikusan egy olyan cucc. :)


Viszont emiatt megy a vita már napok óta. Ami nagyon idegesítő, még akkor is ha kultúrált keretek között megy. (Folyamatosan igyekeznek győzködni, hogy ne csináljak "hülyeséget".)

Most az az érvük, hogy nem lesz pénzem fenntartani. Viszont ez nem lehet több évi 70-80 ezernél, (benzin és szerviz nélkül) ennyit simán félreteszek diákmunkából és a nagyszülők által adott zsebpénzből.


Viszont van egy érvük ami mivel vetsláltak, azt mondták ha megveszem a kocsit nem fizetik az egyetemet. Tehát úgy néz ki nem lesz kocsi. :(


Szerintetek kinek van igaza? Illetve milyen érveket tudnátok mondani amivel meg tudnám őket győzni?


Előre is köszönöm a válaszokaz, trollok kíméljenek!!!



2017. máj. 19. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon kedves szüleid vannak, én nem könyörögnék, hogy ne vegyél autót, visszavenném a pénzt, aztán nincs ilyen gondod, megkapnád lakásvásárláskor, ennyi.
2017. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
91%

OK. A pénz értéke csökken a bankban valamennyit - de 5 év múlva még legalább 80-90%-a megvan a mostani értékének.


A használt autód 5 év múlva nem ér az égvilágon semmit, emellett idöközben ráköltöttél még egy milliót, amit ha betettél volna a bankba, akkor már egy lakáshoz szükséges öneröd meg lenne.


Csajozni meg nem lehet autóval, akinek ez számít, az enem jobb, mint egy hivatásos prosti, csak több a kockázata!

2017. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

Amúgy elmobdanátok mi kerül olyan sokban a havi fenntartásban? Gondolom a biztosítás sok, illetve a súlyadó, de azok nem havi szinten vannak. Benzin 100-on 4-5 liter. Havi szinten nem akarik többet menni mint 200-300 km. A szervíz tényleg para.


Amúgy még mindig ragaszkodom hozzá, hogy abba a pénzbe nem lenne beleszólása a szüleimnek, az pedig nem etikus, hogy azzal fenyegetőznek, hogy nem fizetik az egyetemet​ ha megveszem.


Értem, hogy 2,5 millió jó kezdés az életben, de ez ma alig elég valamire. A vank se fizet kamatot. Lakástakarékot pedig bem tudok havi szinten fizetni. Max akkor ha a megkeresett spórolt pénzt osztom fel úgy, hogy abból ki jőjjenek a gavi befizetések, de ha úgy alakul, hogy párszor bem futná rá akkor bukom.


A kocsi viszont egy élmény lenne.


Amúgy én őszinte leszek azt látom, hogy a csajoknak csak a pén kell, ha látják a drága kocsit, telefont, a divatos ruhákat, érzik a jó parfümöt meg a cumi. Komoly kapcsolatot nem akarok, mert az is csak viszi a pénzt, ezzel a kocsival viszont lehet nőzni. Nekem most úgy is csak az alkalmi szex kell még. Ráérek megállapodni.


A fiatalság az élvezetekről és a tanulásról szól. Nem arról, hogy csak sporóljak a végtelenségig, a pénznrk nincs értelme ha nem költöm el.

2017. máj. 19. 16:11
 24/79 A kérdező kommentje:

#19 Azt nem tudtam, hogy a kötelező is lehet ilyen drága. Azt hittem csak a casco évi 100+.

A tankolás magamtól menne. :)


#18 Attól, hogy valakinek nem az a legnagyobb gondja, hogy jut e parizeres zsömle az asztalra még nem kamu.


#20 Ettől félek én is. :/


Amúgy szerintem úgy sem lesz semmi ebből. Az egyetem fontosabb mint egy kocsi. Meg a szüleimnél sem akarom magam elvágni.

2017. máj. 19. 16:16
 25/79 anonim ***** válasza:
93%

#23

Ott egy link, amit küldtem a 4-esben, ott a válasz a kérdéseidre.


A pénzedet PEMÁKba kell tenni, te szerencsétlen, az AD kamatot. Jelenleg infla+2.5%, kockázat nélkül.

SEMMIRE nem elég?! Hallottál már a kamatos kamat csodáiról? Nyilván nem.


Lakáskasszát nem tudsz fizetni, mint írtad. Azaz NINCS havi 20 ezer bevételed erre, de azért felnőtteket akarsz arról meggyőzni, akik autót tartanak fenn, és tudnak is számolni, hogy neked minden, a szüleid által összespórolt pénzt el kellene cseszni egy autóra.


Mondd, te tudsz gondolkodni, gyerekem?


Nem "etikus", hogy a szüleid bele akarnak szólni? Abba, hogy az általuk összespórolt pénzt érettségi közben a papíron már nagykorú, de agyilag gyerek 18 éves suhancuk ne verje el bevétel nélkül egy kocsira?

2017. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen éretlen gondolkodással biciklit se vegyél, nemhogy autót! Jó csajozós verda lenne? Ez komolyan érv? Aztán majd jössz sírni, hogy csak a pénzedre hajt a csaj. A másik: ugye azzal tisztában vagy, hogy egyetlen korty alkoholt sem ihatsz, ha vezetsz? Meg tudod állni a buliban, hogy csak vizet/ üdítőt igyál? Olyan ökörségre meg végképp ne apellálj, hogy évekig nem lesz szerviz költséged. Eleve 2 évente vizsgáztatni kell. És bizony érdemes évente egyszer átnézetni szerelővel. Akkor is, ha úgy érzed, semmi baja. Az sem a legjobb az autónak, ha ritkán és kis távokra használod. Mire felmelegedne a motor üzemhőmérsékletre, már le is állítod. Ráadásul a kenőanyagok (motorolaj, fékolaj) sem tudnak kis távon hatékonyan működni. A sok állás sem a legjobb a kocsinak. Arról nem is beszélve, hogy jó eséllyel nem tudsz még vezetni. Oké, megvan a jogsid. De hány ezer km tapasztalatod van? Teljesen rendben van első kocsinak régi, kicsit szakadt autó. Azt kevésbé gáz összrtörni.
2017. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:
#21 Bankszámlán van, amihez már semmi közük, mert 18 elmúltam. Nem tudják elvenni, ha tudnák, mer biztonságba helyezték volna.
2017. máj. 19. 16:18
 28/79 anonim ***** válasza:
98%

"A fiatalság az élvezetekről és a tanulásról szól. Nem arról, hogy csak sporóljak a végtelenségig, a pénznrk nincs értelme ha nem költöm el."


Mesélj, csillagom! MI a te életedben a spórolás a végtelenségig? A szüleid tartanak el, fizetik a sulidat, és adtak neked két millát, hogy ha nem cseszed el, akkor amikor majd egyszer benő a fejed lágya, észrevedd, milyen jót tettek veled.


Szóval: mi a te életedben a teher és a spórolás a végtelenségig?

2017. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem baromság ennyit költeni egy ilyen autóra, mondom ezt úgy, hogy több megtakarításom, és valószínűleg jobb fizetésem van, mint neked. Sőt, a megtakarításaimért én dolgoztam meg, és nem tették a seggem alá.


A pénzt szerintem költsd továbbtanulásra, többet profitálsz belőle a jövőben. Kocsinak ilyen idős korban simán jó egy 600 ezres Grande Puntó, vagy valamilyen régebbi golf is.


Alternatíva, hogy csak azt a pénzt kúrod el egy kocsira, amiért te dolgoztál meg.

2017. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
97%

Az egyetemhez sincs közük, egyedül érted el hogy felvettek. Azt sem kötelesek fizetni.


Az a vicces hogy kiírtad a kérdést azt remélve hogy majd melléd állnak és igazad adnak neked. Most hogy nem ez történt már kifelé hátrálsz és magyarázkodsz, majd jön a kikezdhetetlen érv: "azt csinálok amit akarok" - akkor bászki ne tegyél fel kérdést ha úgysem érdekel mit mondanak.


Vegyél kocsit, a hátsó ülésen még hálószobát is rendezhetsz ha kiraknak otthonról.

2017. máj. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!