Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim próbálnak lebeszélni...

A szüleim próbálnak lebeszélni arról, hogy minden spórolt pénzem (2,5 millió Ft) egy autóra költsem, szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Egy Chrysler 300 C-t akarok venni, ez álmaim autója.

Aki nem tudná milyen:

[link]

Most már viszonylag jó áron is lehet kapni, használatú.hu-n sok van 2,5 millió alatti áron, tehát benne tudnék maradni a keretben, átírással együtt is.


N is fogyaszt sokat, mert van Mercedes motoros, ami csupán 4-5 litert eszik. Továbbá egy masszív és biztonságos autó.


Viszont a szüleim ezek ellenére is ellenzik. Az oka nagyrészt az, hogy a pénz többsége (2 millió) onnan van, hogy a szüleim nyitottak nekem egy számlát, aminek a tartalmát most 2 hónapja kaptam meg. (Amikor 18 lettem) A maradékot én kerestem meg diákmunkával.


A szüleim azzal érvelnek, hogy ezt a pénzt félre kéne tenni, hogy a jövőben ezzel meg tudjak alapozni egy lakást. Az is tervben volt, hogy nyitnának belőle egy lakástakarékot, de mivel úgy néz ki nem lesz meg a kellő pont az egyetemre tandíjat is kell fizetni, a kettő pedig nem menne egyszerre.


Így viszont a 2,5 millió Forint lakás téren semmire sem elég és később sem lesz az. Ha áll csak veszít az értékéből. Az pedig mindegy, hogy a jövőben 10 vagy 12,5 millió Forint hitel kell egy lakáshoz. Nem oszt, nem szoroz (olyan sokat)


Tehát inkább elkölteném a pénzt valami olyanra amiben örömöt lelek. Ez pedig tipikusan egy olyan cucc. :)


Viszont emiatt megy a vita már napok óta. Ami nagyon idegesítő, még akkor is ha kultúrált keretek között megy. (Folyamatosan igyekeznek győzködni, hogy ne csináljak "hülyeséget".)

Most az az érvük, hogy nem lesz pénzem fenntartani. Viszont ez nem lehet több évi 70-80 ezernél, (benzin és szerviz nélkül) ennyit simán félreteszek diákmunkából és a nagyszülők által adott zsebpénzből.


Viszont van egy érvük ami mivel vetsláltak, azt mondták ha megveszem a kocsit nem fizetik az egyetemet. Tehát úgy néz ki nem lesz kocsi. :(


Szerintetek kinek van igaza? Illetve milyen érveket tudnátok mondani amivel meg tudnám őket győzni?


Előre is köszönöm a válaszokaz, trollok kíméljenek!!!



2017. máj. 19. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
94%
Azt akarod h az emberek irigykedjenek rád? Tanulj, szerezz jó állást, házat, feleséget, gyereket. Hidd el nem a gazdagokat irigylik igazán az emberek, hanem akiknek tökéletes az életük és boldogok. Majd megérted ha megkomolyodsz.
2017. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
96%
Kedves Kérdező, 40es válaszodra reagálnék. Üdv a felnőttek világában. Rossz, hogy le kell mondanod a vágyadról. Sajnos még sok ilyen lesz. Az autó alapvetően hasznos, nem kéne teljesen lemondani róla. Azt tanácsoljuk itt többen, hogy most vegyél egy olcsóbb autót, amivel belejössz az autós életbe. A többi pénzt fektesd a jövődbe! Ha most veszel drága autót, meg menő cuccokat, gazdagnak fogsz látszódni, de valójában nem leszel az. Ha viszont most beéred szerényebb színvonallal, akkor mire odakerülsz, hogy családot alapíts, már jó alapokkal indulsz. Sőt, ha ügyes és szorgalmas vagy, még az is lehet, hogy tényleg gazdag leszel. Ehhez viszont most, fiatalon kell felelős döntést hoznod. Ne hamarkodd el, mert most nagyon csalódott és szomorú lehetsz.
2017. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
96%

Hát kérdező utána néztem ennek a kocsinak és azt kell mondjam álomvilágban élsz.

1. A 4-5 literes fogyasztás az én 1.3-as suzukimmal még elérthető, de amit ebből láttam abból a legkisebb 2.7-es benzines volt és ne próbáld meg beadni, hogy ez mégis csak ilyen keveset eszik.

2. Mivel amcsi a kocsi és nem annyira stabil az alkatrész ellátás hozzá, így a kopóalkatrészek drágák és nehezen beszerezhetőek lesznek.

3. Az álomautó nem rögtön kötelező. Nekem az álmom egy impreza wrx, de amíg nem álok úgy minden téren ahogy elgondoltam addig nekem tökéletesen megfelel azaz öreg ütöt kopott suzuki is.

2017. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

"Most az az érvük, hogy nem lesz pénzem fenntartani. Viszont ez nem lehet több évi 70-80 ezernél, (benzin és szerviz nélkül)"


18 éves vagy, friss jogsival, egy közel 200LE-s autóval. Csak a biztosításod a duplája lesz évente. Akármennyire is kifogod, az éves szervízköltség egy viszonylag ritka autónál többszázezer is lehet. Nem ismerem a típust, nem tudom mennyi baja szokott lenni. R18-as gumi, ha csak egyet is használsz, az is 200 ezres tétel. 4-5l-t fogyaszt? Ezt ki álmodta? 8, de inkább 9l lesz az, vagy 18 évesen inkább 11...

[link]


"Így viszont a 2,5 millió Forint lakás téren semmire sem elég és később sem lesz az. Ha áll csak veszít az értékéből."


Ha befekteted, akkor legalább nem veszít az értékéből. Nem úgy, mint egy autó. Amire csak költesz, költesz és költesz, és egyre kevesebbet ér.

2017. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
93%

,,Mercedes motoros, ami csupán 4-5 litert eszik"

Azért mert diesel valószínűleg:) nem is a fogyasztással van a baj hanem a szervízzel ami kb 3x olyan drága mint egy benzinesnek.


Tehát inkább elkölteném a pénzt valami olyanra amiben örömöt lelek. Ez pedig tipikusan egy olyan cucc. :) "

Akkor számold hozzá hogy a benzint neked kell venni, a szervizet neked kell állni, a súlyadót neked kell fizetni és a kötelező biztosítást is:)

Ha csak áll a kocsi akkor is évi 100-130-at el fog vinni szerviz nélkül:)


Elég szomorú hogy úgy akarsz kocsit hogy kb semmit nem teszel érte...

A pénz is a szüleidé az a fél millió is olyan lehet hogy jajj fiam tedd a számládra, és "itt van egy kis bulipénz ne szedd le a számládról".

Ergó semmilyen téren nem vagy felnőve egy kocsihoz.

2017. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem érdemes autóra költeni.

Annak fenntartási költségei vannak,és ugye minden autó folyamatosan elértéktelenedik.


A helyesben inkább lekötném pár évre valahová,mivel még nagyon fiatal vagy,lakásra sincs szükséged.Én nem nyúlnék hozzá.


Ha az én gyerekem lennél pedig ha autót akarnál venni ennyi spórolt pénzből,hát oda sem adnám neked:)

2017. máj. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező

1.Azt pénzt költs az egyetemre vagy kösd le 1-2 évre a bankba gyüjsd hozá és lesz egy lakás önerejü része,

2.Nem leszel menőbb egyilyen kocsival az biztos .

3.Pénzhez meg szerintem szüleid is hozáférhetnek lévén ők nyitoták számlát .

4.ugyan fiatalság bolondság mondják ,de nem azt jelenti hogy nehezen összesporolt pénzt kölsd egy ritka amerikai kocsira ami minden szempontbol drága lesz mert sulyado,kötelezöt,akkor is fizetned kell ha csak heti 1x használnád ,+az üzemanyag költség+100000km motorolaj csere is kell ami szintén pénzbe kerül stb ilyen luxus dolgokra inkább majd fizetésedböl költs .

5. olcsobb a tömegközlekedés bérletel.

2017. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
85%
57-es egy picit elírtad, mert az a 100000km-es olajcsere az max 15000km-es, ha nem akarja hogy tönkre menjen a motor.
2017. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 Fatal_3rror_ ***** válasza:
95%

Ilyen hülye gyerekem lenne, leküldenék neki egy fülest, visszavenném a pénzt és közölném, hogy oké fiam, innentől spórolj magadra.


Kezdjük ott, hogy ők évekig rakták neked félre a pénzt, hogy legyen ha szükséges, erre amint megkapod első dolgod az lenne, hogy elköltsd hülyeségre.


Másrészt még egyetemre is mész, tudod te az milyen kiadásokkal jár? Ha fizetős vagy, az már kisebb vagyon, mellé ha kell albérlet, utazás, tancuccok...így még inkább értelmetlen az autó.


Ráadásul úgy vennél autót, hogy fingod nincs arról, mennyibe is kerülne ez neked, diákmunkából nem tudnád fenntartani. Szervizelni meg bármikor kell, akárhogy vigyázol rá. Az ilyen autóknál az ahogy írták is, nem áll meg 3-400 ezer alatt...


Ráadásul hétvégi farokméregetésnek szintén túlzás, nem ettől fogsz jobban csajozni. Ha kocsi nélkül nem megy a csajozás, akkor kocsival is csak arra leszel jó, hogy a piás haverjaid taxizd hazáig. Jó esetben még tele is hányják és tönkreb..sszák belülről. Konkrétan egy autós haverom sem jár autóval bulizni.


Az meg hogy a "pénz értéke csökken a bankban" egy orbitális baromság. 2,5 milliót már be lehet fektetni, egész szép hozama lenne, mire végeznél egyetemmel, lenne kezdő tőkéd.


Az meg hogy miről szól a fiatalság...Igaz hogy az élvezetekről, de az nem azt jelenti hogy az első pillanatban el kell verned az összes pénzed...


Sőt, elmondanám, hogy ilyen autót nagyjából egyik ismerősöm sem vesz, pedig havi 250-450 ezerig terjed a nettó bevételük, mégis Suzuki, Ford Fiesta, meg Grande Punto és hasonló kisautókkal járnak.


"Az egyetem az ő érdekük is"..lol. Az egyetem egyedül a te érdeked, a saját jövőd alapjait teszed le vele. Gyakorlatilag a további életed múlik rajta. A szüleidnek tök mindegy, ők 18 éves korod után bármikor kivághatnak az utcára.

2017. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 Fatal_3rror_ ***** válasza:
95%

Amúgy ha engem elkezdene ilyenekkel fenyegetni a gyerekem, akkor abban a percben kiraknám a házból, lecserélném a zárat és közölném hogy ott a 2 millió, innentől a maga ura.


De biztos hogy a büdös életben többet tőlem támogatást nem kapna.

2017. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!