Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek apuval? Miért...

Mit kezdjek apuval? Miért ilyen bunkó? Beszólt a barátnőmnek, mert kövér. Hogyan állítsam le, hogy engem se piszkáljon?

Figyelt kérdés

A barátnőm jóval nagyobb mint én, picit 100kg felett van én pedig csak 70 vagyok.


Apám amikor hazavittem, köszönés nélkül végigmérte, majd annyit mondott, hogy ehhez kell aztán f"sz, hogy megb"szd, aztán arrébb ment, még annyit vissza szólt, hogy azért vigyázzak magamra, nehogy összenyomjon.


A barátnőm ezek után inkább hazament, nem is akar hozzánk jönni (megértem). Ami idegesítő, hogy azót otthon dagi viccelek piszkál apám, sehogy sem tudom leállítani.


Amúgy csak ketten vagyunk apuval, tehát rosszban sem akarok lenni vele, mert jóba vagyunk, de ezt most valahogy nagyon nem tudja megemészteni.


2017. máj. 23. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
86%

"Egyébként ez is nagyon "érdekes", hogy egy kövér, túlsúlyos ember esetében mindig megjelennek olyan emberek, akik felhívják a figyelmet az esetleges betegségekre, tanácsokat osztogatnak és próbálják "jó útra téríteni" mer hirtelen mindenki elkezd "aggódni" a másik egészsége miatt..."


Ez nekem is feltűnt. Pláne úgy, hogy X kövérsége nem hat Y-ra. Dohányos zavar, mert a füst büdös. Alkoholista zavar, mert részegen vezet, és mi is meghalhatunk. Tehát itt a ránk ható dolgokra akadunk ki. Ritka az olyan, hogy jaj szegény szomszéd Béla, a mája tönkre megy az ivástól... nem, Béla szokjon már le a piáról, mert zavar, hogy randalíroz.


Ha valaki kövér, én nem leszek tőle kövér. Nem okoz nekem problémát vele. Tehát itt csak az a baj, hogy a pasikák dühösek, hogy nem akarnak neki a túlsúlyos nők tetszeni. Hát hogy képzelik, hogy nem teszik szebbé a pasika napját.

2017. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
96%

..ne mondjátok már hogy hogy egy dolgozó/munkába járó ember délig alszik, mekizik, és a sarki boltba is kocsival megy..

.....és ha így lenne akkor is bunkó beszólás az apjáé..nem konstruktív, egyáltalán. Még lök is rajta egyet mint ítélőbizottság..ehh.:(

2017. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
89%

Most érzem hogy iszonyatosan le fogtok pontozni, de nem érdekel. 170 cm vagyok és 110 kg. Betegség miatt vagyok elhízva, nem is nagyon tudok lentebb adni, hiába a gyógyszerek, rettentően rosszul vagyok tőlük. Ugyan nagyon fiatal vagyok, 16 éves, de beletörődtem és jól érzem magam! Egészségesen étkezem (nuku cukor, 160 ch diéta, sok gyümölcs, stb.), rendszeresen biciklizek hosszabb távon. Úgy érzem megteszem azt, amit meg kell az egészségemért. Hogy több mint 100 kg vagyok? Ki nem sz*rja le? A barátaim így szeretnek, elfogadnak. A külső csak egy tényező. Nyílván nem szeretnének ha begyöpösödött idióta lennék.

Akik meg ilyen szavakkal bántják azokat akik nem modell alkatok azok igenis szégyellhetik magukat! Nem tudják a hátteret, lehet ők is betegek csak nem kötik mindenki orrára.

2017. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
34%

#51: Te meg a másik, cinikus véglet vagy. Nézz körül ezen az oldalon, dohányzás, mentális egészség, alkoholizmus, táplálkozás, és a többi kategóriákban. Alapvetően segítőkészek az emberek, és a jó útra igyekszenek rávezetni másokat. Pedig ugye mit számít nekik, hogy egy vadidegen az ország másik felében felfordul-e az ivástól, tüdőrákos, cukorbeteg vagy depressziós lesz-e.


Nem azt mondom, hogy ezalatt a kérdés alatt nincsenek bunkók, de azért cakkumpakk, univerzálisan kétségbe vonni, hogy az elhízással kapcsolatban soha nem hátsó szándék nélküliek a tanácsok... na ehhez nagyon cinikusnak kell lenni. Miközben látjuk hogy minden más egészségügyi és életmódbeli témában igenis létezik hátsó szándék nélküli segítőkészség.


Ha a kérdező egy beesett arcú, rohadó fogú drogos lányt vitt volna haza, és arra kapott volna az apjától egy durva megjegyzést, mindjárt nem lenne ekkora lincshangulat. Pedig az is csak a test teljes elhanyagolása, más formában. És ugyan az is óriási parasztság lett volna a fater részéről, hiszen embereket soha nem szabad megalázni és első látásra ítélkezni felettük, mégis könnyebben megértenétek.


Ez az ember vigyáz a testére, 48 évesen top formában van, biciklizik, egészségesen él, és megveti azokat, akiknek mindezek az erények semmit nem jelentenek. A saját házában ezt nyíltan és nyersen is kimondja. Nem szép dolog, de ez van. Azért gondoljatok bele, hogy ti, akik mondjuk a józanságot, szellemi épséget tartjátok fontos erénynek, mit mondanátok egy drogos vagy piától bűzlő vendégre. Mennyire lennétek tisztelettudóak és megértőek? Pedig ugye mindenki valamilyen okból kerül abba a helyzetbe, amibe kerül...

2017. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
95%

Én azt látom a témakörökben, hogy az emberek többsége okoskodni, és a másikat kioktatni jár ide. Saját véleményt tényként adnak elő. Ez nem segítség.


Fogyókúráknál leírod, hogy táplálékkiegészítő, máris 20-an mondják, hogy nem attól kell csodát várni, meg hogy káros az egészségre. Nem is kérdezik, hogy mit mozog az illető mellette, vagy hogy az csak egy nyamvadt zöld tea kapszula.


Vagy amikor 120 kilóval megkérdezik, mit mozogjanak, és a többség beírja, hogy menjen el futni... és van egy a végén, aki mondja, hogy talán nem kéne az ízületeket terhelni.


Egy orvos mennyi mindent kérdez tőled, mielőtt ajánlana valamit, de itt mindenki minden további kérdés nélkül meg tudja mondani, hogy fog-e lógni a bőr, mennyit fog nőni a haj, mit fog a másik válaszolni.


A rossz tanács nem tanács, csak hallani akarja a saját hangját. És őszintén mondom, hogy aggódni egy vadidegen emberért elég meredek. Zéró érzelmi kötődés, de már aggódik?


Itt is, leírja, hogy jaj, az egészsége, a másik sorban meg vágósúlyú disznónak hívja. Én elég gonosz ember vagyok ezek szerint, mert csak a szeretteimért aggódom, de soha nem csúfoltam őket pont azért, ami miatt aggódom értük.


Leírtam, hogy drogos vagy piás ember veszélyes lehet rám. Pl összehányja a lakást, agresszíven viselkedik, esetleg ha drogra kell a pénz, még lophat is. A kövér ember a kövérsége miatt nem jelent rám veszélyt.

2017. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
27%

"Aki helyes étrend és sport mellett is kövér, ő orvosi kivizsgálást igényel. Az is, akinek a kövér nők / férfiak szexuálisan vonzók."


Az első mondattal egyetértek.A másodikkal nem.Inkább te szorulsz kivizsgálásra a fóbiáddal együtt meg a rosszindulatúságoddal.

2017. máj. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
76%

Azért tegyük hozzá, hogy 100 kg és 100 kg között is van különbség. Nagyon nem mindegy az alkat. Persze, vannak, akik szétfolynak, mert rosszul híznak el, de bőven van ember ilyen testsúllyal, aki szimplán csak "nagy".

Én is ilyen vagyok, nem mondom, hogy nem lenne miből fogyni, de a három számjegy ellenére "tökéletes" alakom van, mell, csípő szélesebb, keskenyebb derék. Persze, van pocak meg vastag combok, de a magasságom is megvan hozzá, ha az utcán jönne szemben valaki, minimum 15-tel kevesebbnek tippelne.

Párom is meglepődött, mikor egyszer konkrét számot mondtam neki.


Szóval attól, hogy a kérdező barátnője elhízott, még nem biztos, hogy szar alak meg gusztustalan. Persze, egészségtelen, meg tényleg jót tesz neki hosszú távon, ha lefogy.

És őszintén, miért ne lehetne kritikát megfogalmazni vele szemben? Nyilván nem ez az első rossz tapasztalata, el kell fogadni, hogy nem tetszik mindenkinek. Nem ezzel van a gond. A gond azzal van, hogy apuka egy suttyó paraszt, ótvar alpári stílusban fogalmazza meg a véleményét. Én a leányzó helyében nem hátat fordítottam volna, hanem felképelem apukát köszönésképpen.


Kérdező, baromi határozottnak kell lenned, ha le akarod állítani apádat. Legyél kőkemény, és küldd el melegebb éghajlatra. Ha viccelődni kezd, ha beszólogat, abban a pillanatban állíts le nagyon-nagyon erélyesen.

Értem, hogy nem akarsz rossz viszonyt, de ha most nem állítod le, barátnődet el fogja üldözni. Tényleg azt akarod, hogy a jövőben ő mondja meg, milyen csajt szedhetsz össze?

2017. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
0%
100 kg sok és egészségtelen. De mondjuk ezt tényleg nem kellett volna szóvá tenni
2017. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
31%

"Nekem van cukorbeteg ismerősöm, több is, érdekes ők mind sportolnak, vékonyak, akkor hogy is van ez? "

Nekem is van sok cukorbeteg ismerősöm és nem mind sovány. Hogy van ez ? Talán úgy, hogy nemcsak egyféle diabétesz van. Az egyik típus örökölt és nem gyógyítható, a másik pedig jellemzően a nagyon kövéreknél alakul ki és nem zabálással, hanem diétával és sporttal jelentősen javítható vagy akár meg is gyógyítható. Aki a sportot és a diétát betartja, az valóban normálisan néz ki. Illene tudni, hogy több típusú cukotbetegség is van. Mi már általanosban is tanultuk.


"Az első mondattal egyetértek.A másodikkal nem.Inkább te szorulsz kivizsgálásra a fóbiáddal együtt meg a rosszindulatúságoddal."

Csak nem te is kövér nő vagy ? Már ne is haragudj, de akkor sem normális, ha valakinek Dzsabbáné vagy Hugóné tetszik. A 100 + kg már bőven az. Nem a 70-85 kg az, amiről én beszéltem.

2017. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
79%
59-es, nem vagyok 100 kiló, még a közelében sem járok, meg nem is fogok.De döbbenet az emberek gonoszsága, rosszindulata mások felé, a tiéd is.Neked nem kéne az elhízottakkal foglalkoznod, elvégre nem te vagy velük kapcsolatban.Az meg miért zavar, ha valakinek ez tetszik?Őszintén, mi közöd van hozzá?Semmi.Foglalkozz magaddal, másokat meg hagyj békén.Nem azt kérdezte a kérdező, baj-e, hogy neki a 100+kilós nők tetszenek ill.véleményt kért a barátnője testsúlyával kapcsolatban.Ugye tudsz szöveget értelmezni?, mert a válaszod nem ezt mutatja.Nem kérte a véleményedet a kövérséggel kapcsolatban.Majd, ha lesz olyan kérdés, ott fröcsöghetsz, addig tartsd meg magadnak!
2017. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!