Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám turkált a cuccait...

Kovács Dorisz kérdése:

Anyám turkált a cuccait között, és talált egy db óvszert. Hatalmas patáliát csapott, kiabált hogy valljam be, kivel használom. Miután nem mondtam semmit, kijelentette, hogy el fog vinni orvoshoz. Megteheti ezt, ha én nem akarom? 13L. Dorisz

Figyelt kérdés
Van barátom, anyám nem tud róla, de nem volt semmi "olyan", csak csók és kézfogás.

2017. júl. 11. 16:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
92%

Anyukád igazi példája annak, hogy milyen szülők ne legyünk..

Alapból sokat kéne beszélgetnie vele, hogy meg tudj benne annyira bízni, hogy elmondd neki, hogy pl van barátod.

A másik, hogy nem kellene ekkora patáliát csapni egy óvszeren. Én örülnék neki, hogy van, gondol a védekezésre, még akkor is,hogyha MÉG nem aktuális..Mert hát igen, 13 évesen még nem baj, ha jó pár évig nem kell használni.

De nem kellett volna így kiakadnia és megaláznia ..

Nekem is volt akkor is óvszerem itthon, amikor még szűz voltam és barátom sem volt.. Kiváncsi voltam,hogy milyen stb..

Szerintem inkább óvszert találjon az ember a gyereke szobájában, mint hogy terhességi teszteket(mert nem védekezeztek).

Btw mit kutat a cuccaid között?

Mondom, ha normális lenne a viszonyotok, beszélgetne veled és őszintén fordulhatná hozzá a személyes dolgaiddal, akkor nem lenne szükség kutatásra meg nyomozgatásra.

A nőgyógyászhoz ha el akar vinni, akkor menjetek, bajod nem lesz.Viszont anyukádnak nem kell bent lennie, határozottan kérd meg az orvos előtt,hogy menjen ki.

És mondd el az orvosnak mindenképpen,hogy szűz vagy, úgy vizsgáljon meg.

Egy általános vizsgálat nem árt sosem, bár akkor van igazán értelme , ha már élsz nemi életet.

2017. júl. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 A kérdező kommentje:
Az egyetlen ember, akiben megbízom és szívből szeretek, a barátom. Neki még el sem mertem mondani, mert félek, hogy vele is veszekedés lesz. Azt szeretném, ha csak ô érne majd hozzám, nem egy idegen. Félek, ha mégis megtörténik a vizsgálat, szakít velem
2017. júl. 12. 09:06
 23/82 Ollókezű Edward ***** válasza:
72%
XD A szüzességi vizsgálat nem rutin, nem azzal fogja kezdeni, sőt, meg fogja kérdezni hogy voltál-e már fiúval. Nem tudom, hogy egyáltalán megcsinálják-e neked, még ha kéri is. Jó nagy pofáraesés lenne.
2017. júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 Ollókezű Edward ***** válasza:
92%
Ha egy orvosi vizsgálat miatt szakít veled, akkor ne haragudj meg, de egy nagy kretén. Meg kell hogy értse a helyzeted, azért van. Sőt, vigasztalni kellene téged, nem ezen forogni.
2017. júl. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 A kérdező kommentje:
Nálam sem azért volt óvszer, mert le akartam feküdni a barátommal,egyenlőre még tervben sincs. Anyum azért nyúlt a tarcámba, mert valami számlát kellett fizetnie, es nem volt nála itthon elég pénz. Gondolta hogy tőlem kivesz. A barátom reakcióját nem tudom, csak ettől is tartok.
2017. júl. 12. 09:18
 26/82 kovpet ***** válasza:
90%

Nem értem, anyukád mit vár ettől a vizsgálattól?

Ha kiderül, hogy szűz vagy, akkor mi lesz?

Ha kiderül, hogy nem vagy az, akkor mi lesz? Min változtat az eredmény?

Nem is lehet teljes biztonsággal megállapítani azt tudtommal, hogy valaki szűz-e. A hártya épségét lehet, de az átszakadhat akármitől, sporttól például. Érthetetlen és hihetetlen, mint a középkorban...

2017. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
13%

"Még a barátomnak sem engedném meg."

Ezt még mondogasd vagy négy évig.

Bár a kérdést és a válaszokat látva ebből egy év se lesz...

2017. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
89%
Én azt nem tudom, hogyha elvisz nőgyógyászhoz, és ott nem vagy hajlandó levetkőzni, akkor mit fog csinálni. Leszedi rólad a bugyit, és erőszakkal szétfeszíti a lábad? Mert az orvos biztos nem tesz ilyet, anyád meg csak nem annyira hülye, hogy égesse magát.
2017. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
48%

" Azt szeretném, ha csak ô érne majd hozzám, nem egy idegen."


Nagyon gyerek vagy még. Nőgyógyászhoz kénytelen menni minden felnőtt nő. A rákszűrést pl évente ajánlatos elvégeztetni. De akár egy terhesség esetén is számtalanszor menni kell vizsgálatra. Ez természetes.

Mindenkinek kellemetlen a vizsgálat, de másképp nem tudnak megvizsgálni.Egy rákszűrésen viszont akár az ember élete is múlhat..

Jó, persze most kb értelmetlen még elmenned a dokihoz, anyukád hülyesége miatt. De később úgysem fogod tudni kikerülni.

Annyit tudsz tenni,hogy női orvoshoz jársz majd.Úgy talán kevésbé kellemetlen a dolog.

És mint írtam, anyukád ha ragaszkodik hozzá, hogy elmenj, akkor várjon kint a rendelőben, nem kell bemennie veled, ne legyen még kínosabb a dolog.

Amúgy mi lesz a vizsgálat célja? Komolyan azt hiszi, hogy az orvos azzal foglalkozik,hogy megmondja neki, hogy szűz vagy -e?

Ilyen nevetséges okkal inkább nem égetném magam a helyében.

A nőgyógyásznak ennél kicsit fontosabb szerepe lenne, nem az, hogy megerősítse magában anyukád,hogy mégsem nevelt félre.

2017. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 A kérdező kommentje:
Anyum nagyon határozott, talán még az erőszakos jelző sem túlzás. Simán kinéztem belőle, hogy felpofoz az orvos előtt, ha nem engedelmeskedem neki. Sajnos volt már rá példa :(
2017. júl. 12. 13:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!