Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám turkált a cuccait...

Kovács Dorisz kérdése:

Anyám turkált a cuccait között, és talált egy db óvszert. Hatalmas patáliát csapott, kiabált hogy valljam be, kivel használom. Miután nem mondtam semmit, kijelentette, hogy el fog vinni orvoshoz. Megteheti ezt, ha én nem akarom? 13L. Dorisz

Figyelt kérdés
Van barátom, anyám nem tud róla, de nem volt semmi "olyan", csak csók és kézfogás.

2017. júl. 11. 16:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:

Anyám végre nyilatkozott, hogy végül is mit vár a hétfői vizsgálattól:

- szűz vagyok-e,

- terhes vagyok-e

- nincs-e valami fertőzésem, amit fiútól kaphattam el.

Szerintetek ezekre mi alapján fog az orvos válaszolni neki?

2017. júl. 12. 14:57
 32/82 anonim ***** válasza:
84%
Nem kényszeríthetnek vizsgálatra, ne hagyd magad! Menj be a dokihoz anyáddal, és mondd meg, hogy nem egyezel bele a vizsgálatba, ehhez jogod van!
2017. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 A kérdező kommentje:
Volt már olyan esetleg közületek, akit szándéka ellenére vitt el az anyja orvoshoz?
2017. júl. 12. 15:24
 34/82 anonim ***** válasza:
94%

Azt hogy szűz vagy nem tudja az orvos sem megmondani 100%-osan. A szűzhártyád sport közben is elszakadhatott, ha elszakadt.

Fertőzést szexuális úton kívül is kaphatsz, pl. gombát nem megfelelő higiéniai környezetben (strand, uszoda, nyilvános wc, de akár még az antibiotikum is okozhatja, ha kellett szedned)

Hogy terhes vagy-e, meg lehet állapítani, bár az óvszer birtoklása éppen hogy arra engedne következtetni, hogy ha élsz is nemi életet, védekezel.

2017. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 A kérdező kommentje:
A fertőzést pl hogy mutatja ki?
2017. júl. 12. 17:03
 36/82 anonim ***** válasza:
51%
Ha olyan fertőzésről van szó amiátszik akkor azt látni fogja.
2017. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
9%
# és melyik szülődnek volt annyi esze, hogy húgyúti fertőzéssel nőgyógyászhoz küld?
2017. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem menj el az orvoshoz, hidd el, csak előnyöd származhat belőle (ezt én is szűz lányként mondom). Az orvos először le fog ültetni, beszélgettek egy kicsit (mikor volt az utolsó menstruációd, hány napos a ciklusod, élsz-e nemi életet stb.). Itt még bent lehet anyád, ha akarod, de amikor az orvos megvizsgál, mindenképpen küldd ki, neked is jogod van a magánélethez, ahhoz hogy egyedül az orvos lásson, függetlenül attól, hogy hány éves vagy és ki vállal érted felelősséget. Ha anyád mégis erőszakoskodna, az orvos úgyis kiküldi ha szólsz neki, hogy nem szeretnéd, hogy bent legyen. Az orvosok, asszisztensek, nővérek titoktartást fogadtak, elvileg nem árulhatnak el semmit rólad anyádnak és senki másnak sem, bár nem tudom, hogy ez kiskorú személy esetén hogy működik. De amúgy sem kell anyádnak ott őrködni és hallgatózni. A papíron, amit az orvos ad, úgyis minden rajta lesz. Amikor én voltam vizsgálaton, szóltam az orvosnak, hogy még szűz vagyok, így a papírra azt írta, hogy emiatt nem "nyúlt be" (nyilván nem ezekkel a szavakkal :D). A fertőzéseket úgy nézi meg, hogy "bedug" egy fültisztító pálcikához hasonló dolgot egy pár cm mélyre, kicsit furcsa, de nem is nagyon lehet érezni. A mintát elküldik a laborba, pár nap múlva megjön az eredmény, hogy van-e fertőzésed, olyasmi papírt kapsz, mint egy vérvétel eredmény. A terhességet szerintem vérvétellel tudják tesztelni, úgyhogy ehhez sem kell "oda" nyúlkálni (bár nem hiszem, hogy van olyan orvos, aki egy szűz lánynál ilyeneket tesztelne). Amikor én voltam vizsgálaton, az egész kb 15 perc volt beszélgetéssel, vérvétellel együtt, a "levetkőzős" rész kb két perc volt. Ha kellemetlennek érzed, hogy egy férfi előtt vetkőzz le, kérd meg anyukádat, hogy keressetek egy nő nőgyógyászt, de nyugi, ha végül egy férfihez mész is, ő sem "úgy" fog rád tekinteni. Szerintem jó ha elmész orvoshoz, legalább anyukád megnyugszik, te is megbizonyosodhatsz, hogy biztos nincs-e ferőzésed (nem csak nemi úton lehet elkapni), és legalább megtudod, hogy milyen a nőgyógyászhoz járás, később úgyis kell még menned pl rákszűrésre, vagy ha fogamzásgátlót szeretnél felíratni. A barátodnak nem muszáj szólnod erről, bár nem hiszem, hogy emiatt megharagudna rád, vagy szakítana veled. Csak simán mondd meg neki, hogy nem érsz rá, vagy csak annyit, hogy orvoshoz mész. Még annyit, hogy én a helyedben ezek után nagyon figyelnék, hogy a "titkos" dolgaimat nagyon jól elrejtsem, vagy valaki másnál tartsam, és egy ilyen anyával nem is nagyon osztanám meg a magánéletem részleteit.
2017. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
34%

18 éves vagyok, nemrég voltunk 3 hónaposak a barátommal és még nem volt semmi. Vagyis lett volna, de egyszer abbahagytuk mert fájt, utána meg hazajöttek emberkék és gyorsan fel kellett öltözni. Többször is ott aludtam, anyukám azzal indított útnak, hogy: 1. csak akkor történjen meg, ha én is akarom 2. mindenképpen védekezzünk ha odáig jutunk 3. ha megtörtént, csak annyit mondjak hogy megtörtént és elintézzük a gyógyszert ha kell, stb. Bizalom kérdése. Anyukádnak üzenem, hogy ezzel a cirkusszal csak magát járatja le. A saját nevelését kérdőjelezi meg. Ahogy előttem is mondták, az ő dolga lenne/lett volna a felvilágosítás mivel az édesanyád. Annyit megtudok érteni, hogy kicsit ideges lett hogy a 13 "kislányánál" óvszert talált, VISZONT szerintem az lett volna a helyes, ha inkább leül és megkérdezi hogy mi ez, miért van nálad, beszélgettek róla. Lehet kínos beszélgetés lenne, de jobb variáció. Kétlem, hogy az én anyám fejében egyszer is megfordult az ötlet, hogy mondjuk elhallgattam a dolgot és már nem vagyok szűz, szóval biztosra megy vele és elráncigál egy orvoshoz. Mit akar majd az orvosnál csinálni? "Na doktor úr, az a helyzet, hogy óvszert találtam a gyereknél, szóval..." Egy normális orvos szerintem komolyan se venné. Igaz írtad hogy nem volt szex de szerintem ha lett volna és terhes vagy valamilyen fertőzött lennél, arról már valószínűleg tudnál.


Hasonló esetet tudok mondani, de ott valamilyen szinten jogosan cibálták el a lányt orvoshoz. Két lányról van szó, legjobb barátok voltak általánosban. Az egyik egy igazi ribi volt, már otthonról is ezt tanulta sajnos és 12 évesen teherbe esett de elvetette a gyereket. A másik lányt ovi óta ismerem, mára egy rendes és értelmes ember lett belőle. Na, mivel legjobb barátok voltak és 12-13 évesek voltak és megtörtént ez az eset, a lányt elvitte az anyja orvoshoz.


Szerintem nem kell félned, anyud hiába cirkuszol, az orvos nem fog erőszakkal megvizsgálni ha te nem szeretnéd. Próbálj nyugodtan beszélni anyuddal, mondd el, hogy nem az orvost akarod elkerülni (különben azt fogja hinni) de szeretnéd vele megbeszélni a dolgot. Van egy fiú, akivel kölcsönösen kedvelitek egymást, tudod hogy megmondták hogy középsuliig nincs fiúzás de szeretnéd ha megismernék egymást, a barátnődtől kaptad az óvszert aki csak jót akart, nem történt semmi olyan. Hozzá adhatsz olyat is hogy bánt hogy nem mondtad el, hátha megenyhül tőle. Az orvoshoz még lehet elvisz de lehet nem lesz olyan mérges. De még egyszer: az orvos nem fog úgy megvizsgálni, hogy TE nem akarod, anyukád sem kényszeríthet rá. Majd mész magadtól, ha élsz nemi életet.


(regény, tudom... :D )

2017. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
0%

Miert nem mpndtad h szexualis felvilagositas volt? Bar ha jar szuloire gondolom megtudna ezt is. Nekunk is volt altalanosban anno, kaptunk kiskonyvet, ovszert. Beszelj vele mihamarabb h nem erzed magad kesznek a dologra, csak erdekelt hogy milyen az ovszer es a baratnodtol kaptal egyet.

En nem akadnek ki ha a lanyomnal talalnek egyet, vagy felvilagositasra gondolnek vagy h keszul valamire. Biztos megbeszelnem vele miert tart ovszert, es javasolnam neki h dokival fogamzasgatlot is irassunk fel.

2017. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!