Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem lesz hol laknunk és a...

Ha nem lesz hol laknunk és a gyermekeim gyermekotthonba kerülnek, akkor kiszabják, mikor láthatom őket? Vagy nem is lehet látogatni? Tamogatják ott, hogy a szülő visszakapja a gyermekét?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 22:06
 11/91 A kérdező kommentje:
Amikor az ember segítségre szorul mindenki eltűnik és csak akkor bukkannak fel, ha akarnak valamit. Sajnos.
2017. okt. 18. 23:03
 12/91 anonim ***** válasza:
100%

Anyaotthon vagy CSÁO nem játszik?


Borzalmas lehet a helyzetetek, bele se merek gondolni, de biztos, hogy nem engedném elvenni a gyerekeimet, inkább én szenvednék a közösködéstől, túlzott fegyelemtől. Biztosan be tudnak valahova juttatni titeket.

2017. okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 A kérdező kommentje:

Minden kézenfekvő dolgot megpróbáltam, ami csak eszembe jutott.

Azt mondták, hogy nem olyan a helyzetünk, hogy veszélyeztetve lennénk és hogy ezek a helyek mind telítve vannak így a tél kezdetén.

Amíg van hol laknunk, addig nem vagyunk lényegesek...de amint nem lesz, akkor meg...tudjátok.

Nagyon igyekszem uralkodni magamon, de néha már a sírás kerülget attól is, ha csak rá gondolok, hogy egy újabb "nem tehetünk semmit" választ kapok.

2017. okt. 18. 23:14
 14/91 anonim ***** válasza:
91%

Szia :)

Nem első kézből írok, édesanyám dolgozott a gyámhivatalnál. Elvileg az a protokoll, hogy ha csak lehetséges, a gyereknek a szülőnél a helye. Főleg akkor, ha csak a szegénység miatt veszélyeztetett a gyerek (gyerekek), és egyébként nem veritek, vagy ilyesmi (a kérdés megfogalmazásából következik nekem, hogy ilyenről szó se volt). Elvileg még a nagyon zűrös eseteknél (alkoholista szülő, családon belüli erőszak, stb.) is arra kellene törekedniük, hogy segítsenek a felnőtteknek rendezni az ügyeket (elvonó pl), hogy a gyerek minél előbb visszakerülhessen. A gyakorlatban anyukám úgy látta, hogy ebből kevés kivétellel semmit nem sikerült megvalósítani, vagy azért, mert nem volt rá anyagi vonzat, vagy azért, mert a szülő nem volt hajlandó változtatni. A ti esetetek sokkal egyszerűbb, "csak" találni kell egy állandó lakcímet, és környezettanulmány után mehetnek vissza a gyerekek (tudom, nem könnyű... papíron én is hajléktalan vagyok, dacára annak, hogy ide egy fűtött szobából kommentelek, de nekem nincs gyerekem, aki miatt aggódnom kellene). A láthatás pedig olyan, mint egy koliban. Ha a gyerekek kamaszok, akkor néhány jobb fej helyen szemet hunynak afölött, hogy kimegy boltba, és csak két óra múlva jön vissza, ha sejtik, hogy a szülőhöz szökött.

2017. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


Sajnos nekem picik a gyerekeim, a kisebb még ébred is éjjel. A nagyobb önálló, akaratos is ráadásul.

Azért nem sok jót hallani... Pont a napokban volt egy lány, akit vertek a többiek. A nagyobb lányomat az iskolában verték, váltottunk, ott minden rendben van, de az is nagyon megviselte, pedig az "csak" korabeliekkel való összetűzés volt.


Én nem dohányzom, nem iszok alkoholt, nem dolgozik és nem is verem a gyerekeket. Annyi a "bűnöm", hogy megpróbáltam új életet kezdeni egy nagyon rossz kapcsolat után.

2017. okt. 18. 23:33
 16/91 A kérdező kommentje:
Vagyis nem drogozok, csak átírta a telefon.
2017. okt. 18. 23:34
 17/91 anonim ***** válasza:
84%

Most olvastam el a válaszokat. 3 és 8 éves gyerekek még sajnos nem tudnak elszökni hozzád, de cserébe a látogatási rend lazább, legalább is a három évesnél biztos többet lehetsz ott. Ha nem nagy kérés, privátban leírnád a történeted? Nem hiszem, hogy tudok segíteni, illetve egy dologban talán. Viszont érdekel, mi történt, persze megértem, ha nem, semmi közöm hozzá.

Arra gondoltál már, hogy írsz a sajtónak? Néha egész jó összefogásokat indítanak egy-egy emberért. Persze ezért cserébe be kell vállalni, hogy kiadnak egy viszonylag felismerhető sztorit.

2017. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
84%
Ezt így még rosszabb olvasni, azt hittem, valami hitelügy. Ahhoz már hozzászoktam. Sok erőt, remélem, tényleg csak elméleti marad a kérdés :)
2017. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 A kérdező kommentje:

Benne vagyok pár jótékonykodós csoportban. Kérni ilyen módon nem mertem, mert tudom, hogy nagyon sok ember támadna.

Minek nekem gyerek? Miért kell kettő is? Nem akarok dolgozni? Menjek dolgozni! Van munkád?-Sebaj, keress jobban fizetőt. Minek dolgozol több műszakban? Keress egy műszakost.


... És tudom, hogy nem bírnám elviselni azt sem, ha emiatt a nagyobbat bántanák az iskolában.

Hisz az én dolgom lett volna, hogy eltartsam, hogy kibírjak érte bármit... Szóval a következményei igen ijesztőek.


Mondhatom, hogy igyekszem... Hogy tanultam... Hogy nem akartam, hogy ide jussunk... A többséget úgysem érdekli.


Annyi helyen könyörögtem már, hisz nem tegnap ébredtem rá, hogy csúszunk lefelé.

2017. okt. 18. 23:43
 20/91 anonim ***** válasza:
46%
Apjukhoz nem tudnának menni amíg te összeszeded magad? Csak jobb helyen lennének a másik szülőnél vagy esetleg nagymamánál, mint egy gyerekotthonban szerintem.
2017. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!