Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem lesz hol laknunk és a...

Ha nem lesz hol laknunk és a gyermekeim gyermekotthonba kerülnek, akkor kiszabják, mikor láthatom őket? Vagy nem is lehet látogatni? Tamogatják ott, hogy a szülő visszakapja a gyermekét?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 22:06
 81/91 A kérdező kommentje:

Az, hogy valakivel beszél az ember sajnos semmit sem jelent. Az, hogy nem szeretnék innen elmenni, az, hogy az otthonban telt ház van nem jelenti azt, hogy hazudok.

Ha elsőre indulnék, akkor biztos igazat mondok? Akkor őszinte ember lennék?

Nem. Én mindent megteszek, hogy itt maradhassak. Elkeseredésemben lehet, hogy írok néha hülyeséget, de azt meg nem gondolom komolyan.

2017. okt. 19. 20:03
 82/91 anonim ***** válasza:
100%

Férőhely biztos, hogy nincs, én magam hívtam fel az adott város családok átmeneti szallását.

Miért ne sikerülhetne?Kommunikáció megy?Kedves vagy?Kultúrált a megjelenésed?Angolul, mint írtad, meg tudsz szólalni.Akkor hol az akadály?Sehol.


(Bocsánat, de ezzel foglalkoztam)

A korod megkérdezhetem Kérdező?

2017. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 A kérdező kommentje:

33 leszek decemberben.

Nagyon remélem és mindenki amit írt nekem nagyon hasznos volt.

Tegnap este végig sírtam, nagyon el voltam keseredve és még kora délután is. Aztán láttam, hogy van aki még betegen is miértünk aggódik és el sem tudom mondani, hogy ez milyen. Sosem volt még ilyen. Ez többet ér bárminél. Hiába hiszik páran, hogy hazugság, hogy unatkozok csak.


Igen, tanultam angolul, vizsgáztam is belőle bár csak középfokon. Nagyon reménykedek.

2017. okt. 19. 20:42
 84/91 anonim ***** válasza:
100%

B+, ha Te középfokon vizsgáztàl angolból, eleve mutatja is, hogy se hülye nem vagy, sem egy "feladom" típus, tehát hajrá.Akarod magadért, akarod a gyerekeidért, sikerülni fog.

(Ha tudnád hányszor kezdtem a nulláról, hányszor voltam qrva nagy szarban, de túléltem, és megkaptam az úgymond jutalmam: Boldog emberként élhetek.Vigyázok eme kincsre, mely egyben a gyerekem szerencséje.Nem az enyém!Az Övé.)

2017. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáállásodon kell változtatni. Az, hogy a gyerekeid intézetbe kerülhetnek, az utolsó kellene, hogy legyen a lehetséges kimenetelek listáján. Vagy inkább rajta se legyen!

Írtam korábban, hogy adj ki egy szobát rövid távra, 25-30 ezer ft-ot elkérhetsz érte, ha valóban egy nagyobb városban vagy. Az a pénz az életeteket mentheti meg.

Most akkor dolgozol minimálbérért vagy egyáltalán nem? Ez sem vili. Egyébként minimálbérről minimálbérre is megérheti váltani, mert mondjuk egy hotelban rendszerint kap a dolgozó étkezést, legtöbb helyen bár ezt nem mondják, megoldható, hogy haza is vigyen. Látom, már ajánlották a hotelt, és te is utánanéztél. Sok sikert hozzá, ez egy jó kezdet.

100 ezerért biztos, hogy nem egy lyukat bérelsz vidéki városban, ha igen, akkor átvernek, és azonnal el kellene jönnöd. Ha viszont tényleg van egy plusz szobátok, és egy darabig el tudnátok lenni a gyerekekkel a nagyobbikban, akkor a szobás ötlet életmentő lehet.

Nem akarsz elmenni, nem akarod a lányt kivenni a suliból, ez mind érthető lenne, nem akarod kizökkenteni magatokat a megszokott életetekből. Csakhogy az intézettel mindannyian kizökkennétek, és ezt megint csak nem értem. Én láttam már ilyen otthonokat, közelebbről is mint kellene, és elmondhatom, hogy ha odáig jutsz, akkor megette a fene az egészet, csődöt mondtál. El kell kerülni. Majd ha bekerül a lányod mellé egy 17 éves kan, és ki tudja mit csinál, elátkozod még a napot is, amikor nem tettél semmit, de tehettél volna!! Azokkal ne foglalkozz, akik itt próbálják szépíteni az ilyen intézmények körülményeit, mert bár lehet, hogy vannak normálisabb helyek, mindenhol változhat a felállás. Alapvetően külön szobában vannak a lányok és a fiúk, de mégis egy fedél alatt. De a nagyobbik lányodnak sem lesz meg a személyes tere, ezt garantálhatom neked. Akkor már nem mindegy ha az anyjával és a húgával kell kihúzza egy darabig egy szobában?

Ezek szerint a szüleid élnek, mégha csak a túlélésért is küzdenek, hozzájuk is beadhatnád a gyerekeket, legyenek akármennyire is szegényesek a körülmények ott. Ezerszer jobb döntés lenne! Te meg addig otthagyhatod a 100 ezres albit, bérelhetsz szobát 30-ért és máris 70 ezerrel előrébb vagy. Küldesz nekik 20-at, 30-at a plusz kiadásokra, és még mindig jól állsz, minimálisan még félre is tehetsz. Ez is egy megoldás.

Gyári melókra már nem minimálbért szoktak fizetni, és nem csak dunántúlon, de pl. Hatvan, Gyöngyös környékén is 140-160 ezret meg lehet keresni, plusz juttatások, bejárás támogatás, stb. Ha nyelvvizsgád van, feltételezem van érettségid is, bár ez nem biztos. De ha igen, akkor nézd meg neten, sok helyre keresnek minőségellenőröket, érettségivel és betanítják a szakmát. Mert nincs ember. Dunántúlon 200-hoz közelít a fizetés, de keleten is több mint a minimál. Ezek olyan helyek, ahol bőven 100 ezer alatt tudnál találni albérletet, ahol kényelmesen ellennétek mindhárman.

Ha mindenképpen ragaszkodsz a drága albihoz, arra is írtam megoldást, ha még csak átmenetit is.

2017. okt. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki városban 100k-ért albérlet? Az nagyon sok. Minimálbérből ki se telik. Biztos, hogy van olcsóbb.
2017. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akartam írni én is. 100k-ért bútorozott, gyönyörű albérletet lehet találni pl. Szegeden. Már csak azzal sokat lehet spórolni, ha olcsóbb albérletbe költöznek át.
2017. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 A kérdező kommentje:

Adtatok egy nagyon jó irányt és jó nagy löketet. bár másik állás nem jött össze, szóval ez a hoteles dolog nem jött be...de eszembe jutott, hogy a városban van a kórháznak nővérszállója.

Így nem hivatalosan és nagyon átmenetileg azt mondták, hogy ha nem zavarunk senkit, csendben leszünk és nem híreszteljük, akkor segítenek annyival, hogy a következő fizetésemig ott lehetünk.

ami tegyük hozzá, hogy nagyon nagy segítség és igaziból nem is magamnak köszönhetem, hanem annak, hogy vannak segítő szándékú emberek.


Nem csak pénzzel lehet segíteni egymáson, hanem azzal is, ha támogatóan, bíztatóan állunk egymáshoz.

2017. okt. 20. 12:00
 89/91 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek.
2017. okt. 20. 12:03
 90/91 anonim ***** válasza:
87%
Én ezt értem, de mi lesz a következő fizetésed után? Ez csak tűzoltásra jó. Egy 3 évessel nem lakhatsz nővérszállón...
2017. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!