Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem lesz hol laknunk és a...

Ha nem lesz hol laknunk és a gyermekeim gyermekotthonba kerülnek, akkor kiszabják, mikor láthatom őket? Vagy nem is lehet látogatni? Tamogatják ott, hogy a szülő visszakapja a gyermekét?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 22:06
 41/91 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen kifogás. :)

Annyira nem rezeg a léc, mert már le is szakadt az egész a fejünkre...


Sajnálom, hogy elrontottam bárki napját. Elnézést. Köszönöm a válaszokat. Sziasztok!

2017. okt. 19. 11:28
 42/91 anonim ***** válasza:
71%
Ez már kezd kamu szagú lenni .
2017. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
91%

De miért nem írsz ha segítségedre van szükség?Én is felajánlottam, más anyuka is.

Le merem írni neked, én Heves megyében élek, ha itt nem akarod leírnu, hol élsz, írd meg privátban, tényleg segíteni akarok.

2017. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:

Jav.:

segítségre

2017. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
100%

De lehet megint én vagyok a naiv, az ostoba hülye, aki még mindig elhisz mindent, képes lennék Kamcsatkába gyermekruhákat küldeni, Karácsonyra tartós élelmiszert, játékokat, csak mert hiszem, hogy aki ilyet leír, legalább a segítségfelajánlásra reagál, de mint MEGINT láthatom, én vagyok a totál ostoba!

Segíteni nem azért akarok Kérdező

2017. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
100%

...mert Teréz anya vagyok, hanem mert megtehetem, és én szenvedek b+, ha ilyet kell olvasnom!

De ne is méltass senkit válaszra, akkor oldd meg magad!

2017. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó válaszoló,ne stresszeld magad ezen.Csak egy unatkozó kamus.
2017. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
93%
Nem írtad pontosan, hogy milyen körülmények között élnek a szüleid. De én még mindig inkább oda költöznék hozzájuk a gyerekekkel. Minden jobb, mint beadni őket valahova. Ha egy szobába, akkor egybe. Ha lavórban mosakodnánk, akkor abban. Azt sem tudom ők dolgoznak-e, vagy nyugdíjasok, de 3 műszakos munkák mellett is csak tudnátok váltani egymást, hogy valaki legyen otthon a gyerekek mellett nagyrészt. Gondolom ha minimálbérért dolgozol, ilyen szintű melót arrafelé is találnál. Szerintem a gyerekek még mindig jobban elviselik a rossz körülményeket, ha család veszik őket körül, mintha akár azt mondanád (főleg a 3 évesnek), hogy kicsim, most 1-2 évre beadlak ide, de utána csipkerózsika palotájába költözhetsz velem. Nagy vigasz.
2017. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
88%

#48 Köszi, csakbegyszerűen fáj, mert az én kislányom is 8 éves, és tényleg mindene megvan (ésszerűségen belül!!!) amire egy gyereknek szüksége van.

Mondom, ez volt reggel az első amit megpillantottam, és ên ëereztem magam egy kakakupacnak, amiért itt vagyunk a 23 fokos nagy házban, úgy fűtūnk pl. helyiségeket, hogy nem is használjuk(ok, a vendégszoba pl), az a legnagyobb gondom reggel, mit vigyen suliba tízóraira, vagy mit adjak rá, amivel megússzuk a hisztit.Közben itt van egy anyuka, akinek teljesen kilátástalan most minden szinte.

Hozzátartozóink nekūnk nem élnek, de barátaink vannak, igaz inkább kulföldön.De ennek az anyukának senkije nincs.És ez ma nagyon elgondolkodtatott, hogy néha mit " nyávogok" én?!Tény, nem a szél hordja ide a megélhetéshez szükseges pénzt, de ki tudja, neki mik a lehetőségei.

Kövezzetek most meg, de a gyerekemért kiàllnék a sarokra, az életem értelme Ö!!!

2017. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
100%

A magyar gyermekvédelmi törvény és az ENSZ gyermekvédelmi egyezménye szerint nem lehet szegénység miatt kiemelni egy gyereket a családjából. Ide tartozik a lakhatási szegénység is -ha egy családnak lakhatási gondjai támadnak, elvileg biztosítani kell a lehetőséget számukra, hogy együtt maradhassanak.


Erre találták ki a gyermekvédelmi törvény megalkotói a családok átmeneti otthonát (csáo), amely meghatározott időre átmeneti otthont biztosít a lakhatás nélkül maradt szülőknek és gyerekeknek. Ilyen helyek létesítését törvény írja elő minden 30 ezer feletti lakosú településen – az önkormányzatnak minimum 12, maximum 40 főt befogadó csáo-t kell fenntartania. Ezen kívül léteznek még egyházi és civil fenntartású otthonok is, ezek ugyanúgy (normatív vagy feladat-finanszírozásos) állami támogatásból működnek, mint az önkormányzati fenntartású csáo-k.


Itt az ország összes átmeneti otthonának a listáját megtalálod, és az is le van írva, hogy miben tudnak segíteni neked, és mennyit kell fizetni a bentlakásért. Nem könnyű az tény. DE!!! Sokkal jobb,mintha elvennék a gyermekeket tőled. Gondolkozz el rajta, és beszél néhánnyal. Minimálbéres munkát bárhol találsz, nem érdemes adott helyhez ragaszkodni. Vannak olyan helyek, ahol több család is lakik egy szobában, oda ne menj. Ha priviben írsz,megpróbálok még segíteni. Nincsenek barátok, rokonok,én új életet kezdenék máshol.

2017. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!