Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem lesz hol laknunk és a...

Ha nem lesz hol laknunk és a gyermekeim gyermekotthonba kerülnek, akkor kiszabják, mikor láthatom őket? Vagy nem is lehet látogatni? Tamogatják ott, hogy a szülő visszakapja a gyermekét?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 22:06
 31/91 anonim ***** válasza:
17%
Azon gondolkodj, miért nincs se egy barát, se egy rokon, aki befogad benneteket egy szobába átmenetileg... Véletlen lenne?
2017. okt. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
97%

Azert egy felnőttet két gyerekkel befogadni úgy, hogy még anyagilag is támogatni kellene, az nem olyan egyszerű.

Kedves kérdező, bár érdemben nem tudok segíteni, de kérj jogi segítséget, hogy a férjed minél előbb fizessen gyerektartást. Ahonnan tudsz kérj segítséget, tedd félre a büszkeségedet, ne foglalakozz a rosszindülatüakkal, csak arra koncentrálj, aki segít.

A 3 évesnek tudok küldeni téli ruhákat, talán cipót, ha írod a méretet.

Írj privit, ha érdekel.

2017. okt. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
100%

Családsegítőben voltál már? Valóban igaz, hogy csáó-anyaotthon nehézkes így, hogy "még" van biztos helyetek, de ha van családsegítőtök, az mindenképp nagy előny.

(Családgondozó voltam, és sokszor futottunk bele, hogy jött be a család, hogy hát kéne ajánlás. Mi igyekeztünk jó fejek lenni, de úgy, hogy nem ismerjük a családot, nehéz jól támogatni...)

Egyrészt esetleg ő is javasolhat alternatívát, illetve minden otthonban vannak az adott intézménynek fenntartott helyek. Kicsi rá az esély, de azért lehet, hogyha szerencsétek van, akkor be tudnak juttatni valahova.

Emellett pedig vannak ideiglenes otthonok is területi fenntartásban (gyerekeknek), azokkal is jobban jársz, mintha a gyámhivatal helyezi el a gyerekeket. Egyrészt területileg jobban eléred a gyerekeket, másrészt kevesebb a gyerek, sokkal rugalmasabbak, mint egy tegyeszben pl. (Nálunk az átmeneti otthonban pl. tök alap volt, hogy a szülő jön reggel és viszi a gyereket suliba, meg ilyesmik. Emellett, mivel a szülő az elsődleges, a kötelező dolgokon kívül - takarodó ideje, stb - szinte folyamatosan mehet el a gyerek a szülővel. Az otthon maga pedig sokkal családiasabb, kevesebb stressz a gyereknek is.)

Nem utolsósorban pedig a későbbi dolgokban is jó pont, hogy a családsegítő tud rólad nyilatkozni, hogy igen, magadtól kértél segítséget, igen, keresed a megoldást.

2017. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
68%
Támogatják. Nekik is az az érdekük, hogy a gyerek családban éljen.
2017. okt. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
93%

Önkormányzati bérlakás opció? Családgondozó ebben is tud segíteni, hogy bekerülj. Már ha van...

Sok helyen a külterületi, fűthető vikendházakat olcsón lehet bérelni. Nem ideális, de ha be tudsz járni dolgozni, a picik pedig oviba-suliba, az is jobb, mint a semmi.

2017. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 A kérdező kommentje:

Voltam, természetesen. Az önkormányzatihoz nem lakunk itt elég ideje.

Igen, oka van, hogy nincs senkink, akire igazán számíthatnánk: "barátok" azok, akik amíg jó állásom van, 200.000+os fizetéssel, addig keresnek, aztán mikor bajban vagyok meg sem ismernek? Nem hiszem.

A szüleim sajnos rossz helyzetben vannak, ők mindig is a fennmaradásért küzdöttek.

Ahol most lakok nem túl jók a munkalehetőségek, ahol meg jobban fizetnek több műszakot kell vállalni. Most is kêt műszakban dologozom egy gyárban minimálbérért, mert mindenhol aggódnak, hogy gyerekekkel vagyok egyedül és majd sokat betegeskednek.

Vidékiek vagyunk, de viszonylag nagyobb városban.

2017. okt. 19. 08:41
 37/91 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon jo alternativakat kaptal, de sajnos csak a kifogast keresed. :(
2017. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
100%

Írd ki fészre, hogy albérletet keresel, mennyi a max, amit tudsz fizetni, meg fényezd kicsit magad, hogy szép vagy, jó vagy, a gyerekekért tennéd, ha innen menni kell, mi lesz, stb...

Ha elkezdik nyilvánosan megosztani, akkor simán találhatsz albérletet, pl. csomóan vannak, akik állagfenntartásért kb. ingyen kiadják a lakást.

De ilyeneknél csomószor láttam, hogy ajánlottak munkát bentlakással akár. Ha jobb munkát kapsz, már azzal is előrébb lennél.

2017. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
77%

A kislányom 8 éves, s reggel, mielött ébresztettem, neteztem, ez volt az első kérdés amit megláttam.Mit ne mondjak, nem indította jól a napom.A gyerekem a mindenem, elképzelni nem akarom, min mész most keresztül.

Erősnek kell lenned, egy lényegesen olcsóbb albérletet keresned, és a gyerekeidért harcolni végig, bármi is lesz menet közben.

Ahogy ezt elolvastam, megfogadtam, NEM akarok többet az élettől, mint amink amúgy is átlagon felûl van.

Elváltam ugyan, de boldog kapcsolatban élek több éve, imádja a lányom a pàrom, az édesapja is gondoskodik róla mind anyagilag, mind érzelmileg.

Segíteni csak úgy tudok, ha elfogadod persze, gyermekruhákkal.

Melyik megyében élsz?


(eskûszöm nem fogok többet nyekeregni olyan szarok miatt, ami másnak csak álom!!!)


Fel ne add, írd meg hol élsz, megoldást itt mindenki szeretne neked talàlni.Én is segíteni akarok.

Reggel úgy öleltem a lányom, mint még lehet soha az életben!

2017. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
50%
A 38- as válaszoló a számból vette ki a szót.Rengeteg tanácsot kaptál,de mindenre van kifogás.Annyira nem rezeghet a léc.
2017. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!