Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leszerelni a...

Hogyan tudnám leszerelni a mostohaanyámat?

Figyelt kérdés
4 hónapja el kellett meneküljek otthonról röviden a mostohaanyám miatt. Nagyon rám akaszkodott a legtöbb ember szerint pozitív értelemben, de nekem elképesztően kellemetlen volt. Amíg "otthon" laktam sokszor piszkált a lányával, hogy milyen jól néznénk ki együtt, de voltak egyéb dolgok is, ami miatt le kellett lépnem. Miután elköltöztem eltelt 1 hónap és elkezdte kérdezgetni, hogy költözhetne-e hozzám a lánya. Többször is leráztam őket valami nem túl bántó, de érthető szöveggel a kérést, hogy nem szeretném ha hozzám költözne, de elfajultak a dolgok. Konkrétan ismét rám erőszakolni akarja a lányát, de nem csak verbálisan, hanem tettekkel is és ez a mutatvány lassan napi szinten megy. Elég sok mindennel próbáltam már leakasztani őket magamról, volt amikor olyan kegyetlen voltam, hogy fordított esetben én már régen fejbe vertem volna magam, de nem igazán sikerült rájuk hatnom. Lehet erre valami módszert alkalmazni?

2017. dec. 16. 18:10
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
De okosak vagytok egyelek meg titeket: [link]
2017. dec. 17. 11:11
 42/45 A kérdező kommentje:
És nem azt mondtam, hogy a teljes lakás árát ebből fedeztem. Olvassátok el újra. :) A kezdő részletet fizettem a kölcsönből, a többit pedig részletre fizetem. Hozzátenném az ára 10 milliónál jelentősen kevesebb. :)
2017. dec. 17. 11:13
 43/45 A kérdező kommentje:
A kölcsön feltételei azok voltak, hogy 3 hónapja stabil munkahelyemnek kellett lennie, ami megvolt. Emellett sokat spórolva és szerény ételeken élve, de el tudok éldegélni csak nyilván nem rögtön adósságba verve magam akartam otthonról elmenekülni.
2017. dec. 17. 11:17
 44/45 anonim ***** válasza:
53%

Én ezt igazán nem értem. Ilyen fiatalon képes voltál fogni magad elköltözni, elkezdeni fizetni egy törlesztő részletet , de nem vagy képes leszarni a mostohaanyád meg a lányát. A saját helyeden vagy , be se kell engedned az ajtón se ha nem akarod. Nem is vagy otthon, nem kell vele találkoznod nap mint nap, ha meg ott mászkál a házad előtt nem nyitsz neki ajtót és kész. Mi ezen olyan nehéz.

Ha ez ennyire nem megy , akkor kamuzd be hogy barátnőd van és le fog szállni rólad.

2017. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
42%
Attól még, hogy belinkeled a propagandát, nem lesz rád igaz. Papíron állíthatnak bármit, 18 évesnek senki nem ad hitelt. A hitelszerződésedet linkeld be öcsi, kitakarva az adataidat, még akkor is csak azt gondolom majd, hogy photoshoppoltad. Én nem vagyok bankos, de az egész család igen, az elvi 18 éves korhatár pedig kizárólag papíron létezik. Nem gondolom, hogy hú, de okos vagyok, de nálad bizonyára több sütnivalóm van, elvégre nem én vagyok az a szerencsétlen, aki nem bírja a saját rokonait lerendezni (jajj, várjunk csak, még csak nem is igazi rokonok)és a gyakorin nyekereg, továbbá nem én zavarodok bele az állandó kamuzásba, mint a haver gépéről való üzenetküldözgetés, hitel, meg apunak meg kellett mondani hol zaklathatnak (tényleg annyira gyengeelméjű vagy, hogy miután mondjuk elmenekülsz előlük otthonról, elárulod, hogy hol találnak meg?). Borzasztó következetlenül és egymásnak ellentmondó információkkal kooperálsz, de igazad van, nyilván akad jobb dolgom is, mint hogy egy gyenge trollt etessek a gyakorin vasárnap délben, felőlem aztán onthatod tovább a kitalációid, biztosan van, akit még ezek után is szórakoztat.
2017. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!