Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták szülei? Ti mit...

Egyetemisták szülei? Ti mit csináltok, ha a gyereketeknek nem sikerül egy vizsga?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, hogy a szüleim nem megfelelően reagálnak erre a dologra. Nehéz szakon tanulok, ez a harmadik félévem, eddig egész egyetem alatt két vizsgám volt, ami nem sikerült. Az egyik első félévben, emiatt a szüleim olyan műsort rendeztek hetekig, hogy az öngyilkosságot fontolgattam, napokig nem ettem, ki sem mentem a szobámból. Azt mondták, hogy nem lesz belőlem semmi, prostituált leszek, a fejemhez vágták, hogy mennyit költöttek rám, erre egy semmirekellő lett belőlem. Ezután pszichológushoz jártam, rendeződtek a dolgaim, a szüleimet teljesen normális módon megkértem, hogy legközelebb ne rendezzenek fesztivált, ha esetleg valami nem sikerül. Ehhez tartották is magukat, bár a második félévben levizsgáztam abból a tárgyból, ami először nem sikerült, és minden más tárgyam is meglett első próbálkozásra, úgyhogy nem is lett volna okuk problémázni. Most harmadik félévben magánéleti gondjaim adódtak, amiről a szüleim nem tudnak, de ettől függetlenül folyamatosan tanulok, csak nem mindig tudok úgy haladni, ahogy eltervezem. Az első vizsgám nem sikerült, de azóta megcsináltam, most készülök a többire. A szobámban tanultam, és egyszer csak meghallottam, hogy apám a konyhában arról beszélget anyámmal, hogy belőlem nem lesz semmi, akár már ki is iratkozhatnék az egyetemről, úgysem fog sikerülni stb...


Értem, hogy a szüleim nem jártak egyetemre, úgyhogy nincs is valódi rálátásuk a dologra, egy bukást akkora szégyennek élnek meg, mintha általános suliban buktam volna. Viszont ezzel csak nagyobb terhet helyeznek rám, úgy érzem, hogy az egész családot tönkreteszem azzal, hogy nem sikerül egy vizsgám. Tényleg nehéz szakon tanulok, viszonylag ritka, hogy valaki csúszás nélkül végezzen, és ha a szaktársaimhoz viszonyítom magam, jól teljesítek: minden tárgyam sikerült eddig, nem csúsztam. Nem tudom, mit tehetnék, hogy a szüleim megértsék, hogy milyen is egy egyetem, már nyilvánvaló, hogy a beszélgetés nem használ. Szerintetek mit csináljak? Félek, hogy a végén tényleg csúszni fogok, mert nem bírok ilyen légkörben nyugodtan tanulni. 20/L



2018. jan. 10. 18:59
1 2 3 4 5
 11/47 anonim válasza:
100%

Ne kösd az orrukra az eredményeidet. Illetve ott van még a "leszarom tabletta" is. ;)

Meg ha elég tökös vagy, akkor ajánld fel nekik, hogy keresel számukra egy jó pszichológust, akinél kibeszélhetik a nyűgjeiket, hogy ne a te nyakadba zúdítsák. Hiszen van elég bajod anélkül is.

2018. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
#8 nem várom el, hogy átéljék. Csak azt szeretném, hogy ne tegyenek lelki beteggé, ha nem sikerül valami.
2018. jan. 10. 19:22
 13/47 anonim ***** válasza:
87%
Sikerülni fog az egyetem mert csak rajtad múlik a dolog. Írtad hogy jobban állsz mint a szaktarsaid szóval nincs itt aggodalomra ok. Elvégzed szépen az egyetemet és amikor már dolgozol lecsökkented a hazalátogatásaid számát.
2018. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim válasza:
91%

Nem is értem hogy miért is érdekel a szüleidnek a véleménye,ilyen korban már neked kell a döntéseket meghozni amiben ők max tanácsot adhatnak és ha te tényleg tisztességesen csinálod a sulit,akkor meg végképp nem kérhetik ezt számon.


Tipikus snob okostojások akik csak azt hiszik csak abból lesz valakiből valami ha egyetemet végez:DD

20F

2018. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Ők ezt úgy gondolják, hogy "csak a legjobbat akarják nekem"... Szerintük az a legjobb, ha addig cseszegetnek, ameddig nem leszek kitűnő. Ilyen "motiváció" nélkül is ugyanúgy tanulnék, mint eddig, de ezt nem elég, mert nem vagyok kitűnő, és nem valószínű, hogy valaha is az leszek, bár nyilván a legjobbra törekszem.
2018. jan. 10. 19:40
 16/47 anonim válasza:
66%
Másképp mondva te a muterodékért csinálod az egyetemet vagy magadért?
2018. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
98%

Ne mondd el nekik, ha nem tudják kezelni. Én is buktam egyetemen, pedig tudtam a teljes anyagot, de hangulatember volt a prof, rossz kedvvel, és? Majdnem mindenkivel megtörténik, nem? Másodjára, napokkal később simán átmentem. Nem is tudom, megmondtam-e anyámnak, bizonyára, ő is járt így anno, de amúgysem volt feleslegesen cirkuszolós fajta.


Mivel tudom, milyen egy egyetem, szemem se rebbenne, ha a gyermekem bukna, sőt, ha egyetem közepén abbahagyja, azt is meg tudom érteni adott esetben, bár jobb lenne, ha előre tudná, mit akar.

2018. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
88%
Mondd már el, hogy miért mondod el nekik, ha utána veszekednek veled? Nem ők tesznek lelkibeteggé, hanem te magad az önállótlanságod miatt. Az a kolitársam jut eszembe rólad, aki állandóan rinyált a szigorú szülei miatt, de képes volt 21 évesen márciusban telefonálni a 240 km-re lakó anyjának, hogy mehet-e már sapka nélkül az egyetemre.
2018. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet h szimplán direkt csinálják h rontsál,mert nekik sincs diplomájuk és szurja a szemuket h neked lehet lesz,sok ilyen szulo van sajnos..
2018. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Azért mondom el nekik, mert ettől az egy dologtól eltekintve viszonylag jó a kapcsolatunk, főleg anyámmal. Sokat beszélgetünk, egymás támaszai vagyunk ilyen helyzetekben. Igazából nem is vele van a probléma, hanem apámmal. Ha egyszer valamit elmondok anyámnak, akkor utána biztos lehetek benne, hogy ő is megtudja. Nem szeretném, hogy anyámmal is megromoljon emiatt a kapcsolatom, de nem is várhatom el tőle, hogy apám elől titkolja a dolgaimat.

Na mindegy, ezt a vizsgaidőszakot még megcsinálom és ha nem javul a dolog, akkor kénytelen leszek kevesebbet mondani anyámnak is.

2018. jan. 10. 20:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!