Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták szülei? Ti mit...

Egyetemisták szülei? Ti mit csináltok, ha a gyereketeknek nem sikerül egy vizsga?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, hogy a szüleim nem megfelelően reagálnak erre a dologra. Nehéz szakon tanulok, ez a harmadik félévem, eddig egész egyetem alatt két vizsgám volt, ami nem sikerült. Az egyik első félévben, emiatt a szüleim olyan műsort rendeztek hetekig, hogy az öngyilkosságot fontolgattam, napokig nem ettem, ki sem mentem a szobámból. Azt mondták, hogy nem lesz belőlem semmi, prostituált leszek, a fejemhez vágták, hogy mennyit költöttek rám, erre egy semmirekellő lett belőlem. Ezután pszichológushoz jártam, rendeződtek a dolgaim, a szüleimet teljesen normális módon megkértem, hogy legközelebb ne rendezzenek fesztivált, ha esetleg valami nem sikerül. Ehhez tartották is magukat, bár a második félévben levizsgáztam abból a tárgyból, ami először nem sikerült, és minden más tárgyam is meglett első próbálkozásra, úgyhogy nem is lett volna okuk problémázni. Most harmadik félévben magánéleti gondjaim adódtak, amiről a szüleim nem tudnak, de ettől függetlenül folyamatosan tanulok, csak nem mindig tudok úgy haladni, ahogy eltervezem. Az első vizsgám nem sikerült, de azóta megcsináltam, most készülök a többire. A szobámban tanultam, és egyszer csak meghallottam, hogy apám a konyhában arról beszélget anyámmal, hogy belőlem nem lesz semmi, akár már ki is iratkozhatnék az egyetemről, úgysem fog sikerülni stb...


Értem, hogy a szüleim nem jártak egyetemre, úgyhogy nincs is valódi rálátásuk a dologra, egy bukást akkora szégyennek élnek meg, mintha általános suliban buktam volna. Viszont ezzel csak nagyobb terhet helyeznek rám, úgy érzem, hogy az egész családot tönkreteszem azzal, hogy nem sikerül egy vizsgám. Tényleg nehéz szakon tanulok, viszonylag ritka, hogy valaki csúszás nélkül végezzen, és ha a szaktársaimhoz viszonyítom magam, jól teljesítek: minden tárgyam sikerült eddig, nem csúsztam. Nem tudom, mit tehetnék, hogy a szüleim megértsék, hogy milyen is egy egyetem, már nyilvánvaló, hogy a beszélgetés nem használ. Szerintetek mit csináljak? Félek, hogy a végén tényleg csúszni fogok, mert nem bírok ilyen légkörben nyugodtan tanulni. 20/L



2018. jan. 10. 18:59
1 2 3 4 5
 21/47 Metionin ***** válasza:
94%

Az én szüleimet egyetemen leszoktattam erről. Illetve anyámat, mivel apámnak fogalma se volt róla hogy mit is csinálok. Szóval amíg általánosba és középsuliba jártam, egy dolgozat négyesért is patália volt hogy nem lesz belőlem semmi, stb. Aztán elmentem egyetemre és rögtön az első zh-m 3-as lett egy eléggé szóró tantárgyból, a diákok nagy része nem ment át. Akkor anyám rákezdte hogy attól hogy elköltöztem, még ugyanúgy tanulom kell és mi az hogy hármas, ha rögtön az első hármas akkor milyen lesz a többi stb. és akkor felbsztam magam és közöltem ogy állítsa le magát, erre a zh-ra többet tanultam mint gimiben egy teljes év alatt, ez már nem iskola, itt 70% a kettes, a banda 80%-a örült volna ha kettessel átmegy de megbuktak, szóval itt fejezze be. Egy ideig duzzogott de befejezte. Nekik mindkettőjüknek a 8 általános van meg, mégis mindig elvárták hogy kitűnő legyek. Én elhiszem hogy nem tudnak semmit az egyetemről de tudatlanul ne szóljanak be. Látták hogy a lelkemet kitanulom úgy hogy mellette dolgoznom is kellett elejétől fogva mert csórók voltunk, idővel felfogták hogy itt már nem az a szint van mint gimiben ahol minimális tanulással kitűnő voltam és hogy itt a 4,5-ös átlaggal a legjobbak közé tartozom a szakon. Nem bánom azt a balhét mert ha akkor nem mondom meg a magamét, az elkövetkező 6 évben folyamatosan ezt kellett volna hallgatni.

Ha nálatok nem használ a sima beszélgetés, sem a balhé, akkor én inkább nem járnék haza a helyedben. Tanulj könyvtárban vagy tanulószobán, elvileg minden kolinak van. Cseszheted ha otthon vagy de áll a bál.

2018. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
92%
Megkérdezhetem, hogy milyen szakon tanulsz? Nagyon sajnálom, hogy a szüleid így állnak hozzá. Írtad, hogy próbáltál velük beszélni erről, többet nem nagyon tehetsz. Sajnos jobb megoldást nem látok, mint Anyudnak is kevesebbet mesélni az egyetemről, ha ez így megy tovább.
2018. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
7%

Hülye vagy. Ha lenne eszed, nem avatnád be őket, csak ha már sikerült.

Pszichológus, éhezés, öngyilkos hajlamok... Agybaj a köbön.

2018. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos sok szülő idióta kretén, az ilyeneknek tiltanám, hogy gyereket vállaljanak. Annyit tudsz tenni, hogy nem foglalkozol velük. Sajnálom...


Az én szüleim pl mindig a nővéremet védik meg kényeztetik el, holott én vagyok az, aki állami támogatotton van, ezáltal félévente 200 ezret spórolva nekik, én vagyok az, akinek elsőre sikerültek a felsőfokú nyelvvizsgái(nővérem nulladikra járt, de még középfokúja sincs 23 évesen), meg még sorolhatnám a dolgokat. Ebben a félévben már letudtam a vizsgáimat, mindet elsőre, úgyhogy most van 1 hónap pihenőm, erre ahelyett, hogy mondjuk büszkék lennének rám, csak a baszogatás megy, hogy “miért lustálkodok?”. Pff, mondjuk azért, mert tanultam? Dolgoznék is amúgy, csak amire jelentkeztem tanítós állás, csak februárban indul. Ez van, az ilyen szülőket túl kell élni, aztán dobbantani, amint lehet.

21L

2018. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy az tényleg igaz, hogy nem kell mindenbe beavatnod őket. Felnőtt vagy, nem kell minden lépésedről tudniuk.
2018. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

#21 mintha ugyanazok lennének a szüleink :D Nálunk is megy a "miért csak ennyi?!?!?", a mai napig is... Hiába magyarázom, hogy ez már nem iskola, a következő számonkérés után kezdődik minden újra. A balhés lehetséggel egyelőre nem fogok élni, nem vagyok túl jó az ilyen dolgokban, apám tök jól belém beszélte így 20 év alatt, hogy az én szavam sz*rt sem ér ebben a családban.


#22 orvosira járok


#23 nem hiszem, hogy el kéne ásnom magam azért, mert egyszer teljesen összezuhantam... Azelőtt soha nem éltem át ilyesmit, de tanultam a helyzetből, nem hagynám, hogy újra előforduljon hasonló.


#24 nálunk is ez van, csak nálunk a húgom a szent. Nem értek egyet azzal, hogy istállót csinálunk a családból és versenyezünk, hogy melyik gyerekünk ér el többet az életben, mert mindenkinek mások a képességei, az érdeklődési köre. Viszont ha az összehasonlításnál tartunk, sokszor előfordult már, hogy a húgomnak olyan dolgokat is simán elnéztek, aminek én már a töredékéért is brutális nagy lecseszést kaptam volna. Már rég elfogadtam, hogy apám szemében mindig én leszek a semmirekellő, csak azt nem tudom kezelni, amikor megbukok vagy valami nem sikerül, hiába tanultam és támogatást vagy legalább megértést várnék a szüleimtől, és erre olyan szintű gyűlöletet kapok, amit soha nem vártam volna.

2018. jan. 10. 21:48
 27/47 anonim ***** válasza:
92%

Apám tök jól belém beszélte így 20 év alatt, hogy az én szavam sz*rt sem ér ebben a családban.

Minden világossá kezd válni. Mielobb koltozz el toluk,tudom nehéz,de apád lehet még élvezi is ha beléd rughat. Legyenek barátaid,Párod akire támaszkodhatsz. Nekik meg semmi személyes informácio.

2018. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
90%

Miért, belőlük nem lett semmit attól, hogy nem végeztek egyetemet?

Ez valami paranoia, amiket mondanak, sajnos ha ők nem kezeltetik magukat, te semmit nem tudsz tenni.

2018. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
91%
Ne mondd el nekik,ilyen egyszerű. Négyes lett,köszi,hogy érdeklődést, ennyi.
2018. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
91%

Szüleid jártak egyetemre?

Szerintem sokan azt hiszik,hogy ha megbuksz egy tárgyból,olyan,mint évet ismételnél.


Egy tárgyból 5-ször lehet kísérletet tenni vizsgára.

Nekem is volt olyan tárgyam,ami csak harmadszorra lett meg.Nagyon szivatós volt.

De az sem mindegy ki tartja az órát.


Volt olyan gyakorlatom a 2.félévben,amin a szak kb 60%-a megbukott elsőre,másodjára is megint rengetegen,ezután elvették ezt a tárgyat az aktuális tanártól,mert minden apró részletbe belekötött.


Akkor volt olyan tárgyam,ahol a vizsga abból állt,hogy kaptál egy 200 oldalnyi terjedelmű anyagból,3 apró kérdést,és a tanár csak akkor olvasta el,ha minimum 2 kérdéshez írtál választ.Amúgy bukta.

Itt elsőre a szak 80-90%-a megbukott.

2018. jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!