Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy ne vegyenek fel hitelt?

Figyelt kérdés

A bátyám Németországban lakik, idén nyáron készül elvenni a menyasszonyát. Mivel évek óta ott élnek, ezért az esküvőt is kinn tartják. Ez eddig tök jó is, csak sajnos mi itthon nem állunk túl jól anyagilag. Mindkét szülőm minimálbért keres. Bár azt nem várja el a bátyám szerencsére, hogy az esküvő költségeibe beszálljanak anyáék, de a kiutazást, a több napi szállást, meg az egyéb költségeket nekünk kell állni, ja és persze a nászajándékot is. Az előkészületek miatt összesen 6 napot töltünk majd kinn, ami nem kevés pénzbe kerül majd. Ezért a szüleim a múltkor mondták, hogy ezt máshogy nem tudják majd kifizetni, csak ha banki kölcsönt vesznek fel. Hiába mondtam nekik, hogy szerintem ez nem jó ötlet, lehurrogtak azzal, hogy "te ne szólj bele, ehhez még gyerek vagy". Pedig annyi rálátásom már van a dolgokra, hogy tudom, hogy ezt a kölcsönt majd évekig fogják törleszteni. Ezen kívül is van még másik hitelük, plusz elég nehezen jövünk csak ki a pénzből, mert nem keresnek olyan jól. Oké, hogy a gyerekük nősül, de szerintem ez akkor sem ér meg annyit, hogy évekre eladósodjunk miatta. Ők azonban azt mondják, hogy a pénz nem számít, nekik bármennyit megér az, hogy ott legyenek amikor a fiuk kimondja az igent. De megér annyit ez a pár nap, hogy utána évekig még jobban meg kelljen húzni a nadrágszíjat?

Hogy győzzem meg őket róla, hogy ne vegyenek fel hitelt?



2018. febr. 20. 14:52
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
96%
En leendo kulfoldi eskuvoskent nem ertem ezeket a pofatlan parokat, akik odarendelnek mindenkit, de a koltsegekre nem gondolnak, es meg naszajandek is legyen... nalunk teljesen termeszetesen a kulfoldrol jovo rokonnak fizetve lesz a szallasa, az etkezese (a repjegy pedig szerencsere 100 eurobol megoldhato), es senkitol nem fogunk elfogadni semmilyen naszajandekot ebben az esetben.
2018. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ilyen körülmények között azt mondanám, hogy kimegyek a szertartásra és a lakodalomra, másnap szívesen megebédelek a nászéknál, amennyiben meghívnak, annyi pont elég az ismerkedésre, aztán hazajövök. A kocsiba pedig beültetek még két családtagot, akik beszállnak az útiköltségbe. Ennyi fér bele, több nem.
2018. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha vagy itthon tartanák az esküvőt (vagy legalább csak a polgárit és egy ebédet), vagy pedig segítenének az itthoniaknak a kinti költségekben. Egyébként nem csak nekünk okoz ez gondot. Mamámék pl nem is jönnek, mert egy az egyben megmondták, hogy nekik a nyugdíjból nem telik erre, pedig még azt is felajánlotta nekik apa, hogy eljöhetnek velünk autóval, és nem kérne érte pénzt. Rájuk meg is haragudott a bátyám.

De múltkor itt voltak a nagynénémék és a keresztanyámék vendégségben, és akkor is előjött a téma, és ők is azt beszélték, hogy elég nehéz lesz ezt kigazdálkodni nekik, most spórolnak ahogy csak tudnak.

Egyébként anyáék imádják a bátyámat, mindig vele példáznak nekem is (tanulj olyan jól, mint a bátyád, és akkor te is sokra viszed), soha nem mondtak nemet neki, és szerintem most sem fognak.

Egyébként elfogadom azt, hogy lehetnek olyan helyzetek az életben, amikor a kevés pénzű embereknek nincs más megoldás minthogy hitelt vegyenek fel. Például ha most a házon sürgősen meg kéne javítani a tetőt, vagy ilyesmi fontos dolog lenne, akkor nem zavarna, hogy kölcsönt akarnak, mert ezt muszáj lenne megcsinálni. Viszont ez az esküvő nagyon szép, meg jó, de azért annyira nem fontos, hogy minden áron ott legyünk. Főleg úgy, hogy a bátyám semmibe sem támogat, de elvárásai azok vannak.

Megmondom őszintén nekem így már nincs is kedvem az egészhez, de persze anyáék arról hallani sem akarnak, hogy itthon maradjak, hiába kérdeztem a múltkor.

2018. febr. 20. 17:03
 34/45 anonim ***** válasza:
63%

"mondjuk kezdjuk ott, hogy ket minimalberbol igencsak luxus autot tartani..."


És a munkába meg beamelödnek????? A legtöbb embernek ugyanis ahhoz, hogy eljusson a munkába, kell autó, mert ha autóval 30-60 perc az út, akkor tömegközlekedéssel minimum a duplája, feltéve, hogy közben nem kell átszállni.

2018. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
12%

34: És azért dolgozol, hogy fenntartsd az autót, amivel bejárhatsz dolgozni, ez ugye vicc?:)


30 percnél távolabbra nem vállal az ember munkát (Mü. Kp. sem közvetít ki, nem várja el, hogy megpályázd!!), és a munkaadó vállalja a költségeket, tehát ha autó KELL a bejutáshoz, akkor azt ő finanszírozza. Alapvető munkavállalói jogokkal legyünk már tisztában!

A minimálfizetés NETTÓ kell maradjon az ember kezében, ha ez nem így van, az több milliós bírság a cégnek.

2018. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
66%

"lesznek ott olyanok, akik repülővel érkeznek, és hogy ők be tudjanak majd szállni valakihez, ezért mondta, hogy mindenkinek, akinek kocsija van, azzal menjen"


Ez nettó hülyeség, bérelni sokkal olcsóbb. Hova kell autókázni amúgy? Mindenhol van tömegközlekedés és taxi is...


Már mielőtt ezt olvastam volna is felmerült bennem, hogy a bátyád nem szellemi fogyatékos?...

2018. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
85%

A bátyád azért neheztel azokra akik nem mennek, mert előre dörzsöli a tenyerét, hogy mennyit kaszál be az esküvőn.

A szülők nem kötelesek fizetni az esküvőt, ha szeretnének akkor beszállnak a költésgekbe, ha nem akkor nem.

Mi az, hogy örüljenek a szülők, hogy ő nem kért? Hogy nem sül le a bőr a pofájáról?

Sajnos a szüleid isszák meg ennek a levét..szerintem nem tudod őket lebeszélni. Én amúgy fontolóra venném, hogy egy ilyen számitó alak (legyen szó akárkiről) esküvőjén részt vegyek. Legalább annyival kevesebb hitelt kellene felvenni.

2018. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
23%
Valszeg úgysem kapnak erre hitelt,
2018. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
38, személyi hitelhez nem kell indoklás. Sajnos.
2018. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
14%
szivem és ha a szüleid erről hallani sem akarnak, akkor mi van? nagyszüleiddel maradsz és pont amíg távol lesznek :P
2018. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!