Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy ne vegyenek fel hitelt?

Figyelt kérdés

A bátyám Németországban lakik, idén nyáron készül elvenni a menyasszonyát. Mivel évek óta ott élnek, ezért az esküvőt is kinn tartják. Ez eddig tök jó is, csak sajnos mi itthon nem állunk túl jól anyagilag. Mindkét szülőm minimálbért keres. Bár azt nem várja el a bátyám szerencsére, hogy az esküvő költségeibe beszálljanak anyáék, de a kiutazást, a több napi szállást, meg az egyéb költségeket nekünk kell állni, ja és persze a nászajándékot is. Az előkészületek miatt összesen 6 napot töltünk majd kinn, ami nem kevés pénzbe kerül majd. Ezért a szüleim a múltkor mondták, hogy ezt máshogy nem tudják majd kifizetni, csak ha banki kölcsönt vesznek fel. Hiába mondtam nekik, hogy szerintem ez nem jó ötlet, lehurrogtak azzal, hogy "te ne szólj bele, ehhez még gyerek vagy". Pedig annyi rálátásom már van a dolgokra, hogy tudom, hogy ezt a kölcsönt majd évekig fogják törleszteni. Ezen kívül is van még másik hitelük, plusz elég nehezen jövünk csak ki a pénzből, mert nem keresnek olyan jól. Oké, hogy a gyerekük nősül, de szerintem ez akkor sem ér meg annyit, hogy évekre eladósodjunk miatta. Ők azonban azt mondják, hogy a pénz nem számít, nekik bármennyit megér az, hogy ott legyenek amikor a fiuk kimondja az igent. De megér annyit ez a pár nap, hogy utána évekig még jobban meg kelljen húzni a nadrágszíjat?

Hogy győzzem meg őket róla, hogy ne vegyenek fel hitelt?



2018. febr. 20. 14:52
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
89%

Ha úgynevezett "Fremdenzimmert" vesznek ki a szüleid, akkor az három före és 6 éjszakára kb 100.000-130.000 Ft (fejenként és éjszakánként 20-25 Euro), ami azért nem annyira sok, hogy emiatt kölcsönt kelljen felvenni.


Ha már most elöre megveszik a vonatjegyet, akkor az fejenként 30-40 Euro maximum, azaz kb 75.000 Ft oda-vissza összesen.


Magyarul legfeljebb 200.000 Ft lenne, amire szükségük van, ezt meg csak ki tudják addig kalkulálni, elvégre még több hónapjuk van rá.

2018. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, minden normális szulo ott akar lenni a gyereke esküvőjén, kerül amibe kerül. Mondjuk szomorú, ha két felnőtt , dolgozó ember -és most itt a szüleidre gondolok- nem tud annyit félre tenni, higy egy 6 napos külföldön tartózkodást kifizessen.... Nem a világ vége Németország, nem kell hozzá évekig spórolni. Nyaralni se jártok soha? Szomorú. ...
2018. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
79%
bátyád oldja meg az autókázást és a szüleid foglaljanak máshol szobát, ha meg ezt nem merik meglépni akkor lelkük rajta.
2018. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
87%
Oké, a bátyád hülye és le se szarja a családját. Ilyen esetben ki se mennék. Az én szüleim is a minimumot keresik, de ha azt akarom hogy kijöjjenek utánam, akkor fizetem nekik a repülőjegyet és a szállást. Pofámról sülne le a bőr, ha követelném, hogy autval jöjjenek ide az esküvőmre, mert nekem az AUTÓ kell... még csak nem is a családom azon az autón belül, hanem csak az autó maga...Mondjuk ha ennyire nyomorognak itt Németországban, akkor nem kellene nagy bulit rendezniük az esküvő miatt... Elmennek ketten tanukkal a hivatalba és kész. Ha nincs pénzük, nem kell erőltetni. Vagy most játszani akarják a nagyot, hogy nézz már én Németországban élek, milyen menő vagyok, vagy mi?
2018. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
67%

Ez a külföldi esküvő anyagi öngyilkosság. Itthon kéne tartani, és a jobbmódú, német családnak utazni ide.

A bátyáddal beszéld ezt meg, hogy tegyenek így, őket kel meggyőzni erről.

2018. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

A bátyám biztosan nem fog nekünk segíteni. Mindig is elég fukar volt, amikor még itthon lakott, de már dolgozott, és anyuék néha kértek tőle egy kis pénzt kölcsön, mindig visszakövetelte az utolsó forintig. Aztán munkanélküli lett, és adódott a lehetőség, hogy kimehet Németbe, de az induláshoz sem volt elég pénze. Anyuék akkor is egy kisebb kölcsönt vettek fel neki, hogy ki tudjon menni. Amikor egyenesbe jött a bátyám, akkor pontosan azt az összeget, amivel kiment visszaadta ugyan, de azzal már nem foglalkozott, hogy anyáéknak többet kellett visszatörleszteni a kamat miatt.

Ez ugyan nem ide tartozik, csak azért írtam le, hogy mivel ilyen a hozzáállása, biztosan nem fog segíteni nekünk a kijutásban.

Mint írtam, minimálbért keres mindkét szülőm, van már egy hitelünk is, így hónap végére épphogy csak a kajára marad elég pénzünk, félretenni meg főleg nem tudnak. Ebből következik, hogy nem, nem járunk nyaralni sem, én eddig csak egyszer nyaraltam, amikor az iskolával táborba mentünk. De ez megintcsak nem kapcsolódik a kérdéshez.

2018. febr. 20. 15:39
 17/45 anonim ***** válasza:
49%
Ja, és nem csak az utazási, hanem az esküvői költségek miatt is itthon kellene.
2018. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
40%
mondjuk kezdjuk ott, hogy ket minimalberbol igencsak luxus autot tartani...
2018. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
55%
16: Pont azért, mert fukar, meg tudod győzni, hogy Ő (!!! és itt csak róla legyen szó!) jobban jön ki, ha utazik ugyan, de sokkal kevesebbet ad ki a murira. A lány szülei adnak az esküvőbe pénzt?
2018. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom, hogy ilyen hülye bátyád van. :(
2018. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!