Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy ne vegyenek fel hitelt?

Figyelt kérdés

A bátyám Németországban lakik, idén nyáron készül elvenni a menyasszonyát. Mivel évek óta ott élnek, ezért az esküvőt is kinn tartják. Ez eddig tök jó is, csak sajnos mi itthon nem állunk túl jól anyagilag. Mindkét szülőm minimálbért keres. Bár azt nem várja el a bátyám szerencsére, hogy az esküvő költségeibe beszálljanak anyáék, de a kiutazást, a több napi szállást, meg az egyéb költségeket nekünk kell állni, ja és persze a nászajándékot is. Az előkészületek miatt összesen 6 napot töltünk majd kinn, ami nem kevés pénzbe kerül majd. Ezért a szüleim a múltkor mondták, hogy ezt máshogy nem tudják majd kifizetni, csak ha banki kölcsönt vesznek fel. Hiába mondtam nekik, hogy szerintem ez nem jó ötlet, lehurrogtak azzal, hogy "te ne szólj bele, ehhez még gyerek vagy". Pedig annyi rálátásom már van a dolgokra, hogy tudom, hogy ezt a kölcsönt majd évekig fogják törleszteni. Ezen kívül is van még másik hitelük, plusz elég nehezen jövünk csak ki a pénzből, mert nem keresnek olyan jól. Oké, hogy a gyerekük nősül, de szerintem ez akkor sem ér meg annyit, hogy évekre eladósodjunk miatta. Ők azonban azt mondják, hogy a pénz nem számít, nekik bármennyit megér az, hogy ott legyenek amikor a fiuk kimondja az igent. De megér annyit ez a pár nap, hogy utána évekig még jobban meg kelljen húzni a nadrágszíjat?

Hogy győzzem meg őket róla, hogy ne vegyenek fel hitelt?



2018. febr. 20. 14:52
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
32%
A szüleid fizetése , pénze, hitele. Ha meg kell húzni a nadrágszíjat , azt nekik kell, nem neked. Persze téged is érint , de ez az ő ügyük .
2018. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
89%
figy, kis szerencsevel a bank ugyse fog adni nekik. Minimalber, meg van is mar hiteluk... Arra figyelj csak hogy ha a bank elkuldi oket a fenebe, akkor nehogy uzsoras vagy provident legyen.
2018. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
79%
Le a kalappal elotted. Buszke lehetsz magadra, amiert fiatal korod ellenere ilyen racionalis es jozan vagy. Sokra fogod vinni. Kivanom, h igy legyen!
2018. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Az autó nem konkrétan a bátyámnak kell, mert nekik is van kocsijuk. Hanem azért mert vmi olyan helyre is akarják majd kirándulni vinni a násznépet, ahová kocsival kell menni, és lesznek ott olyanok, akik repülővel érkeznek, és hogy ők be tudjanak majd szállni valakihez, ezért mondta, hogy mindenkinek, akinek kocsija van, azzal menjen, mert kelleni fognak a helyek. Meg gondolom majd akarja apuékat ugráltatni a környéken, hogy ide-oda menjenek, meg ezt-azt hozzanak el, és ehhez a saját kosiját nem adja kölcsön stb. ez igazán rá vallana.

Egyénként nekem eléggé ellentmondásos ez a dolog, mert hallottam már amikor beszélnek az esküvőről, és boldogan újságolja, hogy mennyi mindenen tudtak spórolni az eredeti tervhez képest (pl ismerősük süti a tortát, nekünk kell dekorálni a termet ahol a lagzi lesz, a ruhát a menyasszony egy ismerőstől kapja kölcsön teljesen ingyen, ilyesmik). De amikor pár nappal később meg én kérdeztem tőle, hogy nem-e tudná a szállásunkat kifizetni, vagy legalább egy részét, akkor csak annyit mondott, hogy biztosan nem, mert rengeteg pénzbe kerül az esküvő, neki ilyen "extra kiadásokra" már nem marad felesleges pénze, és különben is még inkább örüljenek a szüleink annak, hogy az ő segítségük nélkül ki tudják fizetni az esküvőt, és csak a nászajándéknál számít rájuk.

És persze megint én lettem a "semmit nem értő, hülye 14 éves kishúg".

2018. febr. 20. 16:11
 25/45 anonim ***** válasza:
96%
24: namost erre az a valasz, hogy oke az eskuvore elmennek mert az fontos meg satobbi meg tenyleg DE! nem autoval mert arra nem futja, es nem hat napra mert arra nem futja. Aztan ha ezen sertodik, akkor nem kell elmenni az eskuvore se es jonapot.
2018. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
92%

bátyád nem tudja, hogy ez nekik nem fér bele?

ne menjetek előkészülni, csak aznapra és kész, így szállás pénz kiesik, csak repjegy és ajándék

2018. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
85%
akkor sztrájkolj, ha ők hitelt vesznek fel, akkor segítesz nekik a költségben és te nem mész...
2018. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
7%

Mondjuk én nagyon szégyellném magam, ha csak minimálbért keresnék évek óta és nem tudnék finanszírozni egy 6 napos külföldi utat.

Ha külföldön élnek, evidens, hogy ott is akarnak hazasodni. Semmi gond nincs ezzel. Az olvasni nem tudoknak írnám, hogy a menyasszony szülei bele szállnak a koltsegekbe

2018. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
72%

Ha rongyot akar rázni a kishölgy, szálljanak is be a szülei.

Nekem egyébként nem jelentene problémát, hogy kimenjek bárhová a fiam esküvőjére, plusz egy hétre ismerkedni, csavarogni, de rendkívül meglepne, ha egy fillért is kérne tőlem akár szállásra, akár repülőjegyre. (Az más kérdés, hogy nem fogadnám el, vagy a nászajándékban visszaadnám, mert megtehetem.) Az meg végképp, hogy taxisnak hív ki a saját költségemen... A távolabbi rokonság még oké, aki ott akar lenni, oldja meg, de a bátyád azt, hogy egyáltalán ki tudott menni külföldre és megél, a szüleiteknek köszönheti. Az lenne a legkevesebb, hogy legalább a szállásukat fizeti, teljesen függetlenül attól, hogy hogyan állnak a szülők anyagilag.

2018. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
87%
Ugy latom csak 1 megoldas lenne, megpedig az hogy nem mentek el a lagzira. De szuleidet "ismerve" ez nem opcio.
2018. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!