Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez a sok szülő-gyerek...

Mi ez a sok szülő-gyerek albérlői viszony?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Sokan itt azt írják, hogy kereső emberként a gyerek fizessen otthonra albérletet meg még kitudjamit.


Hát ha nekem felnő a gyerekem és azt látom, hogy rendesen dolgozik és a pénzét a jövőjére teszi félre, akkor egy fillért nem lenne pofám tőle elfogadni. Attól, hogy eljár dolgozni nem fog több víz- meg villanyszámlát csinálni és ha addig megéltünk, akkor én mit csináljak azzal a havi +20ezerrel, ami neki viszont sokat jelenthet az élete elkezdésében?


Természetesen arra megtanítom majd, hogy önálló legyen, nem mama szálloda lakó, igenis segítsen be az otthoni munkákba. Illetve azt sem nézném jó szemmel, ha elbulikázná az egész fizuját.


De most vagy lehúzom pénzzel és akkor még 30 évesen is csak pillogok, hogy nincs elég pénze különköltözni, vagy elküldöm albérletbe, hogy ott nyomorogjon a mai albérlet árak miatt? Ez elég önzőség a szülő részéről, ha 18 évig nem hiányzott neki az a havi 10-20-30 ezer ft, akkor csak azért ne húzza már le a gyerekét, mert lett neki is fizuja és “meg kell tanítani az életre”...


Mi pl. 25 évesen lakást vettünk a párommal, hitel meg egyebek nélkül, amire a szüleink büszkék is. Nem hogy felhánytorgassák, hogy “na persze, mert mi tartottunk el, azért van lakásotok”...


2018. ápr. 19. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 vagyok, nővérem 23, mindketten még a szülői hazban élünk. Én egyetem mellett kb havi 30ezret tudok keresni, ez épphogy fedezi a költsegeimet (tankönyvek, jegyzetek, egyéb sulis cuccok, szórakozas, ruha, tisztálkodó szerek). Tesóm kb kétszer annyit keres mit anyukám. Mindent magának fizet, de nem ad bele semmit a rezsibe/kajába. Viszont ő szervizelteti a kocsit, néha berak egy 10ezrest anyum pénztarcájába, ő veszi meg az olyan dolgokat, amikre anyumnak nem telne (kb egy évben 2x cipő és ruhák, parfüm). Ünnepekkor a kaja egy részét ő fizeti. Szülinapomra egy 250ezres laptopot kaptam tőle, ami már nagyon kellett a sulihoz (bár nekem a legegyszerűbb és olcsóbb is tökeletes lett volna). Ha kaját rendelünk akkor is ő szokott fizetni.

Nem szokott ebből konflikus lenni.

2018. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
26%
Itt rengeteg a megkeseredett lúzer :)
2018. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
92%
Bár ebben a témában nagyon sokféle felfogás van, én addig nem tartom ezeket rossznak, amíg a szülők át nem esnek a ló túloldalára. Itt azokról az esetekről beszélek, amikor a gyerek munkába állása után hirtelen befizethetetlenek lesznek a számlák, irreálisan magas rezsit kérnek a szülők, vagy a gyerek a 18. születésnapja után egy albérlő lesz a szülők szemében.
2018. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
13%
Ezt családja válogatja, nálunk pl. az volt az elv, hogy a szülők nem támogattak anyagilag semmiben, "álljunk meg a lábunkon" éltre nevelés célzattal. Azt szokták mondani, majd ha meghalnak öröklünk...
2018. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
97%
Bárcsak minden szülő így gondolkodna 👌 szerencsére az én szüleim se kérnek pénzt azért mert még itthon lakok, és én se fogok amikor már lesz gyerekem. Sose értettem azokat akik elveszik a pénzt, vagy kérik a lakbért..
2018. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
77%

Szomorúak ezek a válaszok...

Riso mint az élelmezés fénypontja, 30 alatt beteget ápoló fiatal...

Sok megkeseredett szegény fiatal.

Miért vállal gyereket aki éppen csak megél?

2018. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ezt úgy hívják, költségmegosztás. Nem azért fizetünk mindent közösen, mert majdhogynem albérlő vagyok, hanem azért, hogy mindenkinek maradjon úgy pénze, hogy költhessen magára is. Nem lenne pofám ahhoz, hogy elvárjam a szüleimtől, hogy ők fizessenek mindent itthon, még akkor is, ha ezáltal nekik kevesebb marad, nekem pedig több. Pláne hogy 20 éven át mindent megtettek és megadtak nekem, amit csak engedtek a lehetőségek.
2018. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
78%

Egy felnőtt, évek óta dolgozó ember járuljon hozzá a költségeihez. Majd 40 évesen is a szülők tartsák el a gyereket?

Normális felnőtt arcán égne a bőr, ha más fizeti a rezsijét, kajáját, mikor dolgozik.

Az albérlet meg teljesen más. Kisapám, te kevered a szezont a fazonnal.

2018. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
55%

"és ha addig megéltünk"

Sok család nagyon komolyan nékülöz, hogy a gyerek tanulhasson. Ha te egy 65 000 Ft-os rokkantnyugdíjból élő anyuka lennél, aki egyedül neveli 2 egyetemista lányát, akik elkezdenek 130 000-ért dolgozni, te sem tudnád tovább finanszírozni a megélhetésüket.

2018. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
46%

22: "Tehát ha a szülő addig tudta fizetni, azután miért kell a hattyú halála, hogy a dolgozó gyerek otthon = anyagi csőd?"


Azzal, hogy nem diák már, megszűnik a családi pótlék és az édesapától a tartásdíj (+ösztöndíj, iskolai szociális támogatás). Ez lehet fejenként akár 80-100 000 Ft is havonta összesen.

2018. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!