Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez a sok szülő-gyerek...

Mi ez a sok szülő-gyerek albérlői viszony?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Sokan itt azt írják, hogy kereső emberként a gyerek fizessen otthonra albérletet meg még kitudjamit.


Hát ha nekem felnő a gyerekem és azt látom, hogy rendesen dolgozik és a pénzét a jövőjére teszi félre, akkor egy fillért nem lenne pofám tőle elfogadni. Attól, hogy eljár dolgozni nem fog több víz- meg villanyszámlát csinálni és ha addig megéltünk, akkor én mit csináljak azzal a havi +20ezerrel, ami neki viszont sokat jelenthet az élete elkezdésében?


Természetesen arra megtanítom majd, hogy önálló legyen, nem mama szálloda lakó, igenis segítsen be az otthoni munkákba. Illetve azt sem nézném jó szemmel, ha elbulikázná az egész fizuját.


De most vagy lehúzom pénzzel és akkor még 30 évesen is csak pillogok, hogy nincs elég pénze különköltözni, vagy elküldöm albérletbe, hogy ott nyomorogjon a mai albérlet árak miatt? Ez elég önzőség a szülő részéről, ha 18 évig nem hiányzott neki az a havi 10-20-30 ezer ft, akkor csak azért ne húzza már le a gyerekét, mert lett neki is fizuja és “meg kell tanítani az életre”...


Mi pl. 25 évesen lakást vettünk a párommal, hitel meg egyebek nélkül, amire a szüleink büszkék is. Nem hogy felhánytorgassák, hogy “na persze, mert mi tartottunk el, azért van lakásotok”...


2018. ápr. 19. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, te a jövőbe látsz ? Tudod most, hogy 20 év múlva hogy állsz majd anyagilag? Biztosra tudod ? Mert olyan nincs, hogy elveszti anjok fizető munkát, hogy baleset éri és rokkantnyugdíjas lesz, hogy elválnak és a másik fél feketén kezd dolgozni, higy tartásdíjat se kelljen fizetni?

Nem mellesleg én pl a többi értelmes emberrel együtt nem azért vállaltam gyereket, hogy 40 evésen is otthon éljen és én tartsam el, hanem azért,hogy önálló, önellátó felnőtt legyen, a társadalom értékes tagja.n

2018. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 A kérdező kommentje:

Mi pl. nem vagyunk rossz helyzetben, saját lakás, autó stb. Hitel nélkül. Szeretnénk mi is kertesházat meg stb de azért nem fogunk bevállalni még két gyereket, hogy megkapjuk a csokot meg a nagy családos kedvezményt stb. Egy gyerekről minden nélkülözés nélkül tudunk gondoskodni, így meg is állunk itt.


És hiába jöttök itt az életre neveléssel, azt anélkül is lehet, hogy lenyúlnám a pénzét. Mi kettőnkre a rezsink, ami a tényleges fogyasztás után számolandó (tehát -alapdíjak, csatornadíjak, internet stb, mert ezeket a szülőnek gyerek nélkül is fizetnie kell) 7600 ft... most akkor lehúzás a havi 30 vagy sem? Anyumnak az össz rezsije nincs 30 max fűtési szezonban, de az nélkülem is annyi, mivel magára is fűt...

2018. ápr. 19. 19:14
 53/75 anonim ***** válasza:

Ha magától akart adni,akkor valószínűleg nem keresett rosszul.


garantált bérminimum azért nem túl magas... de ebből adott 20e-t, félrerakott 40e-t, és a többit költhette, amire akarta... három évig lakott itthon, miután diplomát szerzett, akkor költözött össze a vőlegényével.

2018. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:

51-es, de a szülő se lát a jövőbe, hogy a gyerekével mi történik majd és nemhogy 40 éves korára nem lesz értékes tagja a társadalomnak, hanem soha, mert mondjuk fogyatékos lesz vagy mozgássérült stb. Ha saját magát se tudja eltartani, akkor ne vállaljon gyereket.


Mellesleg én sem azt mondom, hogy 40 éves koráig lakjon otthon... mint írtam -értő olvasás- mi 25 évesen költöztünk saját lakásba... és így nem albérletbe meg 25 év hitelbe szülök 3 gyereket, akiket majd le lehet húzni...

2018. ápr. 19. 19:20
 55/75 A kérdező kommentje:
És igenis inkább arra tanítom a gyerekem, hogy ne hitelből meg kilátástalan albérletban tengesse majd az életét...
2018. ápr. 19. 19:21
 56/75 anonim ***** válasza:
5%

Ok, kérdező. Kevés matek neked: egy pár, gyerek nélkül.1, max 2 szoba, 2 emberre víz fogyasztás, 2 emberre élelmiszer, 2 emberre mosni, hogy csak alapokat említsek.

Egy pár gyerekkel: minimum 2, de inkább 3 szoba, 3 mobil előfizetés, 3 emberre víz fogyasztás, 3 emberre élelmiszer, 3 emberre mosni.

Nem tudom feltűnt e, a 3 pont 1el több, mint a 2. A harmadik is pont ugyanúgy beszállhat ám a költségekbe és ebben a világon sehol nincs lehúzás. Ha szerinted egy havi 30 körüli összeg lehúzás, akkor te mesevilágban elsz: egy feljjott havi élelmiszerét esetleg fedezi ennyi pénz, mást nem. De ha a gyerek szerint ez sok, hajra, méhet albérletbe. Az biztosan olcsóbb lesz, hiszen ottg valóban fizetheti azg albérleti díjat, a rezsit, élelmiszert és a többit magának.

Ha te el akarod tartani a dolgozo gyerekedet, hát hajrá.

Mellesleg mi a különbség aközött, hogy 25 vagy 40 évig tartod el? A te logikad szerint semmi se lehetne. A fogyatékos gyereket meg ne keverjük már ide, attól eleve kerni se tudná a szülő hozzájárulást

2018. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
10%

51: Igen, én is erre gondoltam.


Előre 30 évet nem tudsz bebiztosítani magadnak, az élet mindig hoz váratlan dolgokat, nekünk pl. leégett tavaly a lakásunk.


De mondjuk nem tudsz kitalálni 3 olyan életeseményt,ami anyagilag kettétör egy családot?

20 évesen egy jó házasságban előre tudod, hogy 25 évesen kiderül, hogy a férjed egy szélhámos, aki kisemmiz téged és a gyerekedet? Tudod, hogy a szüleid nem lesznek demenciások, akiket 33 éves korodtól ápolni kell, ami anyagi és fizikai teher, ami miatt kiesel a munkából, és belerokkansz - vagy egy munkahelyi balesetbe -, és 37 éves korodtól rokkantnyugdíjon élsz az egyedül nevelt gyerekeiddel? 20 évesen előre lehet tudni, mi fog történni 25 éven belül?

2018. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 A kérdező kommentje:

Akkor a rokkant meg elvált szülőt se keverjük ide... mint írtam, a mi fogyasztásunk havonta 7600 ft, olvastad? Vagy esetleg mutassak befizetett csekket is? A szobák száma meg hogy jön ide? Ha gyereket vállal még szép, hogy kell plusz szoba. De attól, hogy a gyerek elköltözik ugyanúgy megmarad a szoba. Vagy mit szeretnél ezzel mondani?


Mi pl. tök átalakítottuk a lakást, hogy kényelmes nagy gyerekszoba legyen (falakat mozgattunk sok pénzért) most akkor ahogy elkezd dolgozni a gyerekem nyújtsam be neki a számlát, hogy ennyibe volt a szobája???


Inkább ti éltek álomvilágban, hogy azért vállaltok gyereket, hogy titeket tartson el... utána meg csodálkoztok, hogy nem jut semmire, mert albérletben meg hitelből senyved...


Én úgy leszek éjszaka nyugodt és büszke a gyerekemre ha saját maga tud megvenni mindent magának és nem hitelből... mert manapság a 0 ftra kihozott hiteles ájfón a menő...


Arról nem is beszélve, hogy addigra nekünk is lesz saját megtakarításunk (most is van), mire költsem a gyerekem pénzét?

2018. ápr. 19. 19:48
 59/75 A kérdező kommentje:

57-es, akkor mond már meg az emberek minek vesznek fel 25 évre 3 gyerekkel 10 milliós csokot?.... és te ezt kívánod a saját gyerekednek?


Hát inkább lakjon otthon 25 éves koráig, minthogy ilyen hülyeséget csináljon....

2018. ápr. 19. 19:51
 60/75 A kérdező kommentje:
Meg mennyivel jobb az a helyzet, hogy a gyerek elmegy albiba, de nem győzi és a szülő segíti ki? Vagy felveszi a hitelt, de becsődől? Akkor inkább főzök rá + 5 évig minthogy a már külön élő gyerekemnek a zsebébe dugdossam a pénzt, azért mert sürgős volt otthonról elüldözni...
2018. ápr. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!