Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez a sok szülő-gyerek...

Mi ez a sok szülő-gyerek albérlői viszony?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Sokan itt azt írják, hogy kereső emberként a gyerek fizessen otthonra albérletet meg még kitudjamit.


Hát ha nekem felnő a gyerekem és azt látom, hogy rendesen dolgozik és a pénzét a jövőjére teszi félre, akkor egy fillért nem lenne pofám tőle elfogadni. Attól, hogy eljár dolgozni nem fog több víz- meg villanyszámlát csinálni és ha addig megéltünk, akkor én mit csináljak azzal a havi +20ezerrel, ami neki viszont sokat jelenthet az élete elkezdésében?


Természetesen arra megtanítom majd, hogy önálló legyen, nem mama szálloda lakó, igenis segítsen be az otthoni munkákba. Illetve azt sem nézném jó szemmel, ha elbulikázná az egész fizuját.


De most vagy lehúzom pénzzel és akkor még 30 évesen is csak pillogok, hogy nincs elég pénze különköltözni, vagy elküldöm albérletbe, hogy ott nyomorogjon a mai albérlet árak miatt? Ez elég önzőség a szülő részéről, ha 18 évig nem hiányzott neki az a havi 10-20-30 ezer ft, akkor csak azért ne húzza már le a gyerekét, mert lett neki is fizuja és “meg kell tanítani az életre”...


Mi pl. 25 évesen lakást vettünk a párommal, hitel meg egyebek nélkül, amire a szüleink büszkék is. Nem hogy felhánytorgassák, hogy “na persze, mert mi tartottunk el, azért van lakásotok”...


2018. ápr. 19. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
44%

Akkor tartsd el a felnőttet, nevelj belöle egy életképtelen harmincast, akinek csaja sem lesz, mert azt sem tudja, milyen beosztani a pénzt és önálloan befizetni a számlákat.


Van ilyen iymerösöm, 33 éves, otthon él, barátnö nuku, és fogalma nincs mennyibe kerül az élet, mert anyuci eltartja.

2018. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
Van egy ismerösöm, tőle mindig kértek a szülei pénzt,mióta dolgozik legyen az diákmunka vagy rendes munka. Mindig kellett fizetnie,mintha albiba élne
2018. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj ezzel a témával, hogy ha valaki 18 éves kora után vagy munkába állása után még otthon lakik, akkor a sok idióta egyből azt hiszi, hogy a gyerek csak élősködik otthon, hogy a szülei nyakán lóg egész nap, stb.

Nem tudom. Nálunk valahogy alap dolog volt, hogy a szüleim segítettek. Anyum meg is mondta, hogy felesleges albérletbe menni, mert onnan soha nem lehet egyről a kettőre jutni. Itt meg vannak olyan szülők, akiknél a gyerek 18 éves kora után már csak egy megfejhető kolonc, és a szülők már összeszorított farpofával várják, mikor takarodik el a gyerek már otthonról. Most komolyan, ilyen embereknek MINEK gyerek?

Attól, mert a gyerek még egy ideig otthon lakik még nem lesz élősködő. Inkább azok az idióta szülők az élősködők, akik képesek a gyerek fizetésének a felét vagy akár többet elkérni.


Gyönyörű, amikor a szülők az utolsó fillért is legombolják a gyerekről, majd jófejségből még szemrehányást is tesznek, hogy miért nem költözik már el. Undorító.

2018. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 A kérdező kommentje:

Aki azt írta otthon élősködöm: leírtam nem egyszer, hogy 25 évesen saját lakásba költöztem és gyerekünk is van, aki lány, úgyhogy nőtlen harmincas sem lesz.


Ti nem értitek, amit mondok. Én sem azt akarom, hogy egy anyámasszonykatonája legyen. De a dolog nem ilyen fekete fehér, hogy aki otthon marad az életképtelen, aki meg elköltözik az a hős. Példának itt vagyok én és a tesóm... költözés előtt valóban egy szem csekket nem fizettem be, de a saját lakásunkban mindent én intézek és soha egy diktálás vagy fizetés nem maradt el, pedig van itt minden víz gáz villany internet kk illeték járműadó biztosítás megtakarítás... a tesóm viszont a mai napig a nőjével intéztet mindent, a papírokat is ahol csak lehet vele iratja alá, a behajtók a nyakán és lakás helyett autóra költi a pénzét, gyerek sehol pedig nálam 5 évvel idősebbek... akkor ki az életképtelen?

2018. ápr. 20. 11:23
 75/75 anonim ***** válasza:
100%

Ja,értem,akkor,hogy ki lesz lúzer az attól függ,hogy külön él e vagy sem.


Nem tudom,én olyanokat is ismerek,akiket a szülő szó szerint elkergette otthonról,albérletben lakik,valami olcsó lyukban,de még azért is egy vagyont kell fizetni.

Hát biztosan tapadnak rá a jelentkezők:)


Egyáltalán nincs összefüggés.

Attól,hogy valaki otthon lakik még tisztában van azzal,hogy mennyibe kerülne az élet,ha nem otthon lakna.

Ezért sem költi el a pénzt albérletre.


De,aki tudatosan vállalt gyereket,tudatosan alapított családot,annak nem is lesz gond,ha a gyerek idősebb lesz,fizetni a tanulmányait,eltartani,majd pár évig várni még a lábára áll.

Az olyanoknak szokott ez gondot okozni,tudjátok,akik amikor ha jön a gyerek,ezt mondják

"Majd lesz valahogy"

"Másnak is sikerül,mások is ezt csinálják"

"Majd segítenek anyámék"-ilyet többet is hallottam.

"Ahol elfér 1 gyerek,ott 2 is,ha 2 gyerek van,akkor 3 is elfér".


Na,az ilyen emberek szembesülnek azzal,hogy a gyereknevelés legnehezebb szakasza mikor a gyerek megnő,és el kellene indulnia az életben 0 támogatással.

2018. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!