Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednéd, hogy a melegek...

Engednéd, hogy a melegek örökbe fogadhassanak gyereket? Akár 2 nő, akár 2 férfi.

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom. Indoklást is írjatok.

Én engedném.



2018. máj. 23. 10:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/127 anonim ***** válasza:
19%
Én nem engedném. Egy gyereknek igenis kell az anya és az apa kép is. Meg lehet nézni a csonka családban felnőtt embereket, 80%-uk nem teljesen normális, már bocsánat. De tényleg ezt tapasztaltam a környezetemben hogy aki anya vagy apa nélkül nőtt fel annak van valami kis stiklije. Persze jöttök ezzel az érvvel hogy tele vannak az árvaházak, de ott többnyire olyanok vannak akik idősebb korukban kerültek oda ilyen olyan okból. Nyilván a meleg párok is kisbabát akarnának mint a hetero párok is, ezekre a gyerekekre meg nagyon hosszú a várólista. Az intézetes gyerekekért a melegek se kapkodnának. De ha mégis és a gyereknek sincs ellenvetése akkor legyen.
2018. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/127 anonim ***** válasza:
8%

Akkor legyen valami érdemleges forrás is:


[link]


Itt ismertetik a tanulmányt:

[link]


Mint látható, ez egy 2015-ös tanulmány. Lényegesen megalapozottabb, mint a korábbi kutatások, miután a metodikája sokkal inkább megfelel a tudományos követelményeknek. Szignifikáns különbséget mutat ki az egynemű és a különnemű párok által nevelt gyermekek között az érzelmi és fejlődési problémák arányában. Az eredmények szerint 12 pszichometriai tényezőből nyolcban kétszer nagyobb a klinikai érzelmi és a fejlődési problémák az azonos nemű párok által nevelt gyermekeknél. A súlyos érzelmi problémák lehetősége az azonos nemű párok által nevelt gyermekeknél 17 százaléka, míg a különneműek által nevelteknél csak 7 százalék.

A szerző ugyanezen a mintán végzett korábbi vizsgálatában az ADHD előfordulása 15,5% az azonos nemű, 7% a különnemű párok gyermekeinél, a tanulási problémák pedig 14,1% vs 8%.

2018. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/127 anonim ***** válasza:
98%

Biztos nem részlehajló a szerző.


Donald Sullins

The Catholic University of America

2018. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/127 anonim ***** válasza:
96%

De most látom, az egész oldal ilyen.


Olyat kéne, ami nem hajlik se jobbra, se balra politikailag.

Én is linkelhetek huffingtonpost-ot, csak semmi értelme.

2018. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/127 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Nyilván rendes környezettanulmány stb. után, de azt a heteróknál is ugyanolyan fontosnak tartom.
2018. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/127 anonim ***** válasza:
7%

2 nőnek egyértelműen engedném


2 férfi, ha az egyik "férfi" személyisége lányos, szintén rendben


2 férfi mentalitású férfire hát, ő... melegségelfogadás ide vagy oda, ebben már nem vagyok annyira biztos. Gyereknevelésre egy aggódó anyuka van kitalálva, aki képes 20 órán át gügyögni-gagyogni a gyerekkel, nem az ilyen húdelazavagyok bszokbele férfiak, akiknek két perc után kiszaladhatnékuk lenne a világból. Ott azért komolyabb vizsgát támasztanék, hogy valóban alkalmasak-e rá. Ha igen, akkor visszaszívom, amit írtam.

2018. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/127 anonim ***** válasza:
98%

Akkor a hetero pároknál is vizsgáljuk be az apákat. Vagy hívjunk rendőrt minden apára, akit egyedül látunk a gyerekeivel.


Ha valaki szülő akar lenni, nem fog beleszarni a dolgokba. A """lányosság""" pedig semmire nem garancia. Csodás amúgy ez a heteronormatív gondolkodás. Két férfias nő? Azt is extrán vizsgáljuk be?

2018. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/127 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem engednéd a homoszexuálisoknak, hogy örökbefogadjanak, akkor elsőkörben ne engedd a heteroszexuálisoknak, hogy szaporodjanak, aztán eldobják a gyerekeiket.
2018. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/127 anonim ***** válasza:
16%
Gondoltam hogy le leszek pontozva és hogy vitába viszont senki nem tud velem szállni.
2018. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/127 anonim ***** válasza:
91%

párommal 5 éve vagyunk együtt, mindketten férfiak vagyunk. Vállalkozók, jómódúak, fiatal felnőttek. Persze hogy engedném az örökbefogadást. Mindketten nagycsaládban nőttünk fel, családcentrikusak vagyunk.


Miért engedném? Nehéz pártatlannak lenni az ügyben... Hiszem azt, hogy biztosítani tudjuk egy gyermek kiegyensúlyozott testi lelki fejlődését. Mivel alapból hosszú procedúra az örökbefogadás, jobban vágyunk egy gyerek után, mint egy heteró pár, akiknél becsúszik a gyerek. Egyszóval jobban meg tudjuk becsülni a lehetőséget. Másrészt valószínűleg lecsúszunk erről, mert mikorra itthon is elfogadott lesz, mi már túl öregek leszünk az örökbefogadáshoz.


29/F és 31/F

2018. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!