Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednéd, hogy a melegek...

Engednéd, hogy a melegek örökbe fogadhassanak gyereket? Akár 2 nő, akár 2 férfi.

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom. Indoklást is írjatok.

Én engedném.



2018. máj. 23. 10:31
 71/127 A kérdező kommentje:

Ne már 45%-os. Légyiiiii. Normális kommenteket szeretnék olvasni.


Köszi.

2018. máj. 23. 13:26
 72/127 anonim ***** válasza:
98%
Engedném bármilyen szexuális orientációtól vagy nemi identitástól függően. Homoszexuális, biszexuális, aszexuális, transz és egyéb embereknek is. Családra, szeretetre vágyhat mindenki, és joga is van hozzá mindenkinek, aki szellemileg elég érett arra, hogy felneveljen egy gyereket. És ehhez a szellemi érettséghez semmi köze annak, hogy milyen nemű az ember partnere. Engem apukám elhagyott, mikor még meg se születtem. Anyukám és a nagymamám nevelt fel. Szeretnek engem. Nyilván ugye ők nem egy pár, mégis elmondhatom magamról, hogy 2 nő nevelt fel, együtt éltem velük hármasban egész gyerekkoromban, nem volt semmilyen férfi példa előttem, és jelentem, semmi bajom. Ja, és heteroszexuális férfi vagyok.
2018. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/127 A kérdező kommentje:

Kedves 74%-os.


Minden rosszindulat nélkül írok.


Nem értem, mi a baj azzal, ha heteroként védem a melegeket? Ettől még nem leszek "hetero-ellenes". Jelentsen ez bármit is.

2018. máj. 23. 13:31
 74/127 anonim ***** válasza:
100%

76

Még egyszer: nem hetero-ellenes az, aki bonyolultabb összefüggéseket is átlát.


Azért, mert a melegeknek lehet gyerekük, attól még neked is lehet, nem lesz attól kevesebb.


Kísérelj meg árnyaltabban gondolkodni, mert nagyban megnehezíti az életed majd, ha nem teszed.

2018. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/127 anonim ***** válasza:
11%

"Nincs igazad. Nem vagy szakmabeli, az látszik.


Egy gyereknek szerető szülők a legoptimálisabbak. Vagy legalább egy. A nemi irányultság irreleváns.



Üdv, gyermekpszichológus, 4 gyerekkel"


Nem tudom, mit nem lehet azon felfogni, hogy NEM a nemi identitásról, hanem az anya- és apaképről, a szülői szerepekről van szó. Meglep, hogy egy állítólagos gyermekpszichológus nem tanult erről sem az egyetemen, sem a szakvizsga-előkészítőn, és nem ismeri az idevágó szakirodalmat. Egy jeles magyar képviselőjére már hivatkoztam a korábbi kommentemben..-)


Üdv, egy háromgyerekes orvosnő.

2018. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/127 anonim ***** válasza:
11%

Ja es Kerdezo ha epelmeju lennel elgondolkodnal azon is amit en irtam nem pedig undorito,bunko modon elzavarnal!Megkovetelem a TISZTELETET

Semmi rosszat nem irtam,sot engem hulyeztek le!

De gondolom egyszinten vagy veluk!

Senkit ne minosits ugy hogy 45%-os

De nyilvan nem tanitottak szuleid tiszteletre!

2018. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/127 anonim ***** válasza:
22%
Persze, lehet védeni őket, mindenkinek szíve joga. Csak ez már szerintem túlzás, ami itt folyik. Én nem vagyok homofób, mindenki úgy él, ahogy neki jó. De egy örökbefogadás azért elég nagy dolog, mégiscsak egy (lelki sérült) gyerekről van szó. Én is engedélyezném a melegek, leszbikusok gyerek vállalását, de csak nagyon szigorú feltételekkel. Ugyanúgy ahogy egy férfi és egy nő esetében. Elsősorban persze hetero párokat keresnék ezeknek a gyerekeknek. És nem bólintanék rá rögtön, hogy "naná, hogy vállaljanak, hiszen mi sem természetesebb ennél".
2018. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/127 anonim ***** válasza:
98%

75


Nem érted, mert nem akarod érteni. SEMMI baj nincsen azzal, hogy te nyilvánvalóan nem követed a trendeket.


Azzal sincsen baj, hogy szalmabáb érvelést folytatsz.


De az, hogy te megítéled, hogy ki, mennyire képzett vagy mennyire olvas szakirodalmat a saját területén, na, az, kimeríti azt szintű kontár fogalmát, amivel szemben nem óhajtok megnyilvánulni.


Nevetséges.

2018. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/127 anonim ***** válasza:
34%
Ami pedig a kétkedőket illeti: igen, háromgyerekes anya vagyok, és nem zárkózom el mereven a melegek örökbefogadásától. Megfelelő pszichológiai felmérés után és folyamatos kontroll, családtámogatás mellett nem látom akadályát, ha nincs megfelelő különnemű pár, aki örökbefogadná az adott gyereket. Két okom van erre: 1. valóban jobb szerető családban felnőni, mint árvaházban, 2. némileg önző okom az, hogy akár a saját gyerekeim között is lehetett volna homoszexuális. Mint anya, biztos, hogy mindent megtettem volna annak érdekében, hogy boldog legyen. Ha családot szeretett volna, és alkalmas rá, hogy gyereket neveljen, minden követ megmozgatok, hogy találjunk erre megoldást. Ennyire egyszerű a dolog.:-) Bármennyire is keménynek tűnik, hogy első helyre a különnemű szülőket sorolnám az örökbefogadni kívánt gyereknél, mert az ő érdeke az első, ettől még átérzem a meleg, gyerekre vágyó párok problémáját. Ezzel együtt is fenntartom mindazt, amit most és korábban írtam.
2018. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/127 anonim ***** válasza:
80%
75-ös kommentelő, mondd, nehéz volt az "orvosit" elvégezni funkcionális analfabétaként?
2018. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!