Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél az otthon céltalanu...

Mit tennél az otthon céltalanul lézengő huszonéves gyerekeiddel?

Figyelt kérdés

A válasz vegen irjatok nemet es kort. Fokent szulok valaszat varom.

Kerdes kifejtese: van két huszonéves gyermekem. Otthon laknak és olyanok mint két begubozott ősember. Nem tanultak tovabb, szakmájuk nincs, sima ketkezi munkakat vallalnak el. Odahaza semmit nem segitenek. Rezsibe, etelbe nem kerek toluk penzt. Viszont nagyon aggaszt, hogy semmi céljuk az életben. Ha kerdezem őket mik a terveik, akkor idegesek lesznek. A szobajukban szamitogepeznek (ennyi a szabadios elfoglaltsaguk). Es sajnos isznak es cigiznek is (nem részegek, de a napi szintű egy-egy sör az mindig megvan). Belefaradtam es tehetetlennek erzem magam.


2018. máj. 24. 15:15
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

Eddig oket sajnaltam, most meg az onsajnalatban fetrengtem egy ideig (az a bizonyos jaj de rossz anya voltam, jaj elrontottam, szegeny gyermekeim, hogy jutottak eddig a nihilig).

Mst kezdem fölfogni, hogy huszonevesek es nem kiskamaszok, ovisok és hogy ők dontottek úgy, hogy nem tanlnak tovabb, nem erdekli őket semmilyen szakma, nekik a legfontosabb a lovoldozos jatek es oszerintuk sz@r az elet.

Sajnalatbol es szeretetbol nem kertem toluk rezsipenzt (hogy hatha sporolnak az onallo eletre vagy kepzesre es a tobbi), szeretetbol adok nekik is a foztombol, hogy ne csak gyorskajan eljenek. Azonban nem erzem, hogy ahogy valaki is irta "a langymeleg pocsolyabol" szep szoval, szeretettel, gondoskodassal ki tudnam oket billenteni.


Itt valaki nagyon szajkozza, hogy nem az en alomelkepzelesem szerint elnek es a kontrollt akarom gyakorolni. Haaaat, mint lathato eddig se sikerult :-). En a szakmunkast, a komuvest is megbecsulom es a takaritokat is, sot lassan jobban, mint a gyerekeim (de lehet csak azert, mert nem tudom ok hol es hogyan elnek).

Igen szeretnem, ha boldogok, de legalabb boldogabbak lennenek, de ezt gepezes kozben se erzekelni! (Nulla elegedettseg tukrozodik rajtuk kozben es utana is.)

Es igen sotet pillanataimban azt gondolom barcsak elkoltoznenek es az se lenne baj, ha csak evente egyszer latnam oket, ha cserebe tudnam, hogy boldogabbak es valamiben az oromuket is meglelik.


Kosz a valaszokat mindenkinek.

2018. máj. 24. 18:33
 32/58 anonim ***** válasza:
58%
Én bekeményítenék és csak a fedelet biztosítanám a fejük fölé. Közölném, hogy következő fizetéstől leadják a rezsi rájuk eső részét és MINDEN mást maguknak csinálnak és finanszíroznak. Vegyék meg maguknak az ételt, a mosószert, tisztítószert, stb. Takarítsanak maguk után. Ha ez nem tetszik, vagy nem tartják be a szabályokat, akkor 3 hónap múlva keressenek albérletet.
2018. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
49%
32-es vagyok, lemaradt, hogy 38/N.
2018. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
54%

Mindenki a kérdezőt hibáztatja. Lehet hogy ő is hibás valamiben, de nem gondolom hogy akik őt ítélik el a helytelen nevelésért, ők olyan tökéletesek, és tökéletes gyereket nevelnek.

Ez a világ teszi céltalanná a fiatalokat.És a számítógép világától lesznek begubózottak.

Én 55 vagyok, három felnőtt gyerekem van. Az első kettővel még nem voltak gondok, tanultak, egyetemet végeztek, bár nem voltak küldve egyetemre, maguktól mentek.Mindkettő társat talált, lakást vett az egyik, azt csinosítgatják, gyerekeik vannak. A másik a párjával most készül lakást venni, jó munkájuk van, gyerek is lesz nemsoká. Viszont a 3.gyermekem aki ugyanabban a családban nőtt fel, ugyanazt a példát látta, sőt még a két nagyobb testvére is minta volt neki, középvégzettségnél megállt, és jó 2 évig ezt csinálta mint a kérdező gyerekei, sőt még dolgozni sem dolgozott. Nappal aludt, éjjel számítógépezett.Semmit nem segített, sehova nem ment.Rengeteget veszekedtünk vele, már teljesen elromlott a kapcsolatunk.Ekkor azt mondtam, nem veszekszem vele tovább.Igaz nem cigizett és nem ivott, de semmi célja nem volt.

Nekem is javasolták, el kell küldeni, stb. Mint amit itt sokan javasolnak.De én azt mondtam, az én gyerekem, akármilyen is.Amíg nekem van ételem, neki is lesz, a családi ház az övé is, nemcsak az enyém!Okos fiú, érzelmileg is rendben, majd megjön az esze.

Ésegyszer azzal állt elő, egyetemre megy.Lelkesen készült, de nem vették fel. Egy időre újra céltalan lett.Ruhát vettem rá, ennivalót is de zsebpénzt nem adtam neki szórakozni nem tudott menni, csak ha kért akkor kapott pénzt korlátozva.Egy idő után már szinte szégyellt kérni, majd elkezdett magától munkát keresni, és el is vállalt egyet, másik városban.Oda költözött albérletbe.Szereti a munkáját, jól végzi, megbecsülik.Közben elkezdett tanulni mellette, van már barátnője is, jól ellátja saját magát, hétvégén hazajön, de mintha nem is ugyanaz a fiú lenne, úgy megváltozott.A kapcsolatunk is sokkal jobb lett, folyton minket akar segíteni pénzzel, és elmondta, hogy hálás azért, mert tartottuk amikor semmit nem csinált, és nem zavartuk el.

Végülis utólag beigazolódott, ez volt a helyes részünkről, megvárni míg rájön, míg benő a feje lágya.Azért beszélgetni kellene sokat velük, nem prédikálni, jóindulatúan beszélgetni.

2018. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
37%
34 vagyok, lemaradt hogy nő vagyok.
2018. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
41%

Ugyanígy megtalálta volna magát, utolsó, ha határozottabb vagy vele, csak évekkel előbb. És ha valóban van esze, azt is tudná, hogy jót tettél vele.

Nem tudom, miért feltételezi bárki, hogy a kérdező nem beszélgetett értelmesen a gyerekeivel, csak prédikált nekik, miközben te magad is leírod, utolsó, hogy ugyanolyan nevelés mellett évekig csak vegetált a harmadik gyereked.

2018. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
35%

Kapnának egy hónapot melót találni, aztán mehetnek, ahová akarnak.


Ennyi, én biztosan nem tartanék el tovább két ingyenélősködőt.


N

2018. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
71%

Ti komolyan bedőltök a Kérdezőnek?


Nézzük már meg objektívan mi a probléma a két gyerekkel. Nem fizetnek rezsit/ételt és nem végeznek házimunkát.


Rezsi/étel

Azért nem fizetnek, mert a Kérdező "szeretetből" nem fogad el tőlük pénzt. Értitek? Itt szidja őket, hogy nem fizetnek rezsit/ételt, és közben nem fogadja el a pénzüket.

Hát mekkora álszent képmutatás már ez?

Nem akar ő tőlük pénzt se a rezsiért, se a kajáért, csak ezt használja fel aduként az érzelmi manipulációs játszmáihoz és a mártírkodásához, hogy ő milyen jóságos anya, de a gonosz neveletlen gyerekek meg nem fizetnek semmit.


Házimunka.

A házimunka mégis hogy zajlik?

Odamegy hozzájuk a Kérdező, hogy lécci porszívózz ki a gyerek meg visszaválaszol, hogy NEM!

A túrót... A Kérdező úgy gondolja, hogy jaj, most számítógépeznek, inkább nem is zavarom őket, kiporszívózok én, utána meg telemártírkodja a rokonságot és a gyakorikérdéseket, hogy jaj, a gonosz neveletlen kölykeim még kiporszívózni sem bírnak.


Tényleg az egyetlen megoldás az lenne, ha elköltöznének a gyerekeid, és végre valahára megszabadulnának az érzelmi manipulációs játszmáidtól.

2018. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
72%
Ne légy elkeseredett,elég sok családban előfordul ez a helyzet..Például nálunk is,csak én 38 vagyok,anyámékkal élek.Minden szabadidőmet számítógépes játékokkal és filmezéssel töltöm,szeretem a pálinkát,bort,és én is dohányzom.Mindent saját pénzből állok természetesen,nem szorulok a szülőkre anyagilag,mivel mondhatom elég jó vagyok a szakmámban,és nagy összegű bevételeim vannak.Viszont nem járok társaságba,nincsenek barátaim.Nincs barátnőm,nem is szeretnék,sem családot,gyerekeket.Mindezekre nincs szükségem,tehát mondhatjuk úgy is hogy nem követem a falkát,a társadalom által elvárt normákat.Én így szeretek élni,szerintem nincs ezzel semmi baj.Anyámék mégsem tervezik a "kidobásomat" hisz remek viszonyban vagyunk.Szeretem őket,szeretek velük élni,az otthon melege,a jól megszokott dolgok,ízek,illatok.Bármikor megtehetném hogy vegyek saját lakást de nem látom értelmét,mivel nekem így a jó.Ezzel csak azt szerettem volna nyomatékosítani hogy nem kell mindig a rosszat keresni abban aki nem követi a társadalmi normákat.Azt viszont otromba dolognak tartom hogy nem segítenek semmiben,legalább maguk után kitakarítani,vásárlásban segíteni stb..és hogy nem adnak a rezsibe,egyéb kiadásokba.Viszont én a helyedben akkor sem dobnám ki őket,hisz csak az édesanyjuk vagy,nem is értem hogy egy szülő hogy tehetne ilyet a saját gyermekével.Igazából nem tudok érdemben tanácsot adni,talán ha máshogy nem megy próbálj rájuk érzelmileg hatni..
2018. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk anyum öccse ilyen a családban. Ő már túl van a 30-on és a nagyszüleimnél él. Nincsenek barátai, szerintem nem is nagyon voltak és barátnője szerintem pláne nem. Ő is dolgozik, magának fizeti a cigit is, inni nem igazán iszik. Anyukám emlegette nagypapámnak, hogy szerinte rendben van-e, hogy a harmincas fia élete abból áll, hogy reggel felkel, elmegy dolgozni, délután hazaér, eszik, majd bemegy a szobába és indítja is valamelyik videójátékot. De most az, hogy egyszer-kétszer egymás között ezt megbeszélik, nem viszi előbbre a nagybátyám életét. Ha jól tudom, ő belead a közösbe, és mivel nem problémás, ezért nincs miért veszekedni vele. Nagypapámék elég fura szülők voltak, érdekes meglátásokkal. Nem nagyon foglalkoztak hogy a gyerekeik között jó kapcsolat alakuljon ki, anyukám elmondása szerint elég volt, ha nem volt hiszti meg vita. Nagybátyám esetében a tipikus "meg van az érettségi, most már mehet dolgozni" felfogás volt, nem nagyon izgatta őket, hogy lett volna-e valami terve. Amikor anya beszélgetett nagyapámmal hogy mit gondol hogy ennyi idősen ennyiből áll az élete, nagyapám annyit mondott, hogy "nem szokott azzal foglalkozni, hogy mit csinál". Szerintem az azért jó, hogy téged érdekel a gyerekeid sorsa. Valószínűleg nem fog 360 fokos fordulatot venni az életük, még akkor sem, ha valami nagyon megváltót mondasz nekik, de egy jó beszélgetés lehet jót tenne. Menjenek el városi rendezvényekre, falunapra, tuning találkozóra (mifelénk ez évente van), és megy tovább a lista. Nekik még szerencséjük is van, mert mehetnek együtt. Vagy menjenek el PlayIT-re, vagy bármilyen új helyre. Én visszahúzódó ember vagyok, de amikor elkezdtem sportolni 2 éve, akkor nagyon nehezen megerőltettem magam és nyitottam az emberek felé, több emberrel lettem jóba és közülük kettőt nem csak havernak, hanem barátomnak is tartok mostanra.
2018. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!