Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél az otthon céltalanu...

Mit tennél az otthon céltalanul lézengő huszonéves gyerekeiddel?

Figyelt kérdés

A válasz vegen irjatok nemet es kort. Fokent szulok valaszat varom.

Kerdes kifejtese: van két huszonéves gyermekem. Otthon laknak és olyanok mint két begubozott ősember. Nem tanultak tovabb, szakmájuk nincs, sima ketkezi munkakat vallalnak el. Odahaza semmit nem segitenek. Rezsibe, etelbe nem kerek toluk penzt. Viszont nagyon aggaszt, hogy semmi céljuk az életben. Ha kerdezem őket mik a terveik, akkor idegesek lesznek. A szobajukban szamitogepeznek (ennyi a szabadios elfoglaltsaguk). Es sajnos isznak es cigiznek is (nem részegek, de a napi szintű egy-egy sör az mindig megvan). Belefaradtam es tehetetlennek erzem magam.


2018. máj. 24. 15:15
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
89%

A nagyobbik fiam volt ilyen, akivel közöltem amikor 23 éves lett és 20 éves kora óta nem tanult, és soha életében nem dolgozott hogy adok neki 2 hónapot hogy találjon valami melót, és ha talál akkor kap 1 évet hogy összekapja magát anyagilag, megmondtam hogy egy forintot nem fogok tőle haza kérni, de cserébe annyit kértem hogy egy év után keressen valami szakmát amit csinálna és iratkozzon be, ha kell besegítek neki anyagilag, de megmondtam hogy szeretném ha ő állná a költségeket.

Hozzáteszem, elment dolgozni de fél év után otthagyta a helyet, de elment máshova dolgozni és önként lépett ide elém hogy el akar költözni. Bevallom féltettem hogy éhen fog halni, de elvégre felnőtt ember, ő döntése, és mégsem én tettem őt ki. Akkor az új helyén összejött valami csajjal akitől kapta a fiam a pofonokat hogy szakma nélkül ne várjon nagy fizetéseket. Akkor nőtt be a feje lágya és elkezdett tervezni az életével kapcsolatban. Azóta már másfél éve kint dolgozik külföldön, nagyon jól keres, és végre megtanulta a felelősséget is. A baj az hogy sajnos nem én neveltem fel, mert elváltunk az anyjával és nála maradt a gyerek. Hozzám 18 évesen költözött amikor az anyja lelépett az új pasijával külföldre de a gyerek nem akart menni. Akkor még tanult, mondtam hogy rendben van, és örültem hogy végre sokkal több időt tölthetek a fiammal. Sajnos a nevelésbe nem tudtam kivenni teljesen a részem, hibás vagyok, ezt be is ismerem teljes mértékben, de sokszor muszáj voltam nehéz döntéseket hozni és erőteljesen fellépni, mert nem akartam hogy a fiam 35-40 évesen éhen haljon, mert akkor nem fogják őt alkalmazni sehol ha már én nem élek, mert alapból vannak bajaim és már annak is örülök ha betöltöm az 50 évet.

2018. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
40, a 360 fokos fordulat ugye irónia volt? :D
2018. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%
360 fokos fordulatot,max a CoD-ban tesznek..:D
2018. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
68%
#38, ez iskolapéldája volt a projekciónak.:D A kérdező leírta a tényeket, te meg belemagyarázod a saját hülye frusztrációidat. Netán téged is aljas módon "manipulálnak érzelmileg", hogy emeld már fel huszon-harmincévesen a segged és csinálj valami értelmeset?
2018. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
35%

#44.

A tényeket én írtam le.

Idézek.

"Sajnalatbol es szeretetbol nem kertem toluk rezsipenzt (hogy hatha sporolnak az onallo eletre vagy kepzesre es a tobbi), szeretetbol adok nekik is a foztombol, hogy ne csak gyorskajan eljenek."

2018. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

Kosz az ujabb otleteket es meglatasokat!


38-askanak viszont jelzem nagyot teved, nem el itt velunk es csak elkepzeli en mit es miert es hogyan csinalok.

Mivel a problema nem most kezdodott, ezert pontosan megvoltak a veszekedesek (elotte szepen keresek), hogy vidd ki a szemetet, segits, rakj rendet es igy tovabb. Es volt olyan neszekgetes is, amikor atmentileg nem volt munkajuk vagy epp nem akartak dolgozni, hogy igenis nem szeretnem eltartani oket egesz eletukben es ahogy lesz munkajuk, szeretnem, ha hozzajarulnanak a rezsihez es egyebek.

Utna meg valahogy mindig "elfelejtődött", volt amikor reszukrol jott a kifogas, hogy de epp uj nadragot kell vennem a munkaba (es ugye nem akarom, hogy a munjatarsak szoljanak erte) vagy volt, hogy haromszori keres utan feladtam. Ha nem nem. Utan kezdodott elolrol.

De a kerdesem mostani helyzethez es nem a reg- vagy a kozelmulthoz kapcsolodik.

Aggodom es elegem is van. Sokfele csalad van, sokfele hozzaallas. En is dolgozom, vannak kisebb gyerekeim is, van kapcsolatom, de tenyleg bosszanto, hogy idaig fajult a dolog, hogy már nem is a baratoktol, rokonktol kell tanacsot kernem, hanem nev nelkul ismeretlenul, mert hatha az itt adott valaszok alapjan van még remény, hogy lehet valtoztatni.


Szoval, aki nem a kerdesre irja le a sajat velemenyet (mit tennel?), az kimeljen meg attól, hogy minősít vagy kepzeleg, hogy en mit hogyan csinalok es miert :-). Szulokent nekem se olyan hu de jo erzes ez az egesz. Maskent nottem fol, mas ertekrendem van es mas mintat igyekeztem mutatni is, megis ez van.

2018. máj. 25. 00:09
 47/58 anonim ***** válasza:
50%

Kettévenném az ingatlant.

azaz eladnám, és két picit vennék belőle, amennyi kitelik belőle és a családi megtakarításból - esetleg másik örökölt ingatlanból, nyaralóból, stb.

Segítenék az elején megtanítani nekik, hogyan kell üzemeltetni egy lakást.

Ez jópár éves projekt, tehát életcélnak is jó nekik.:)

2018. máj. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
64%
Mennyi megkeseredett náci van itt, aki csak azért földönfutóvá tenné a saját vérét, mert az nem úgy él, ahogy ő azt a fogantatáskor megtervezte... Néztetek már tükörbe?
2018. máj. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
78%
Az azért egy nem mindennapi fizetés, amiből 3 embert és egy házat fenn lehet tartani.
2018. máj. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
70%

Engem anya igy nevelt: amig iskolaba jarok eltart, de ha mar nem tanulok, be kell szallnom a rezsibe stb.

A sors vegul ugy alakult hogy mire lediplomaztam atkoltoztem a szerelmemhez :), de mai napig ha tudom tamogatam anyat, egyszeruen azert mert szeretem.


Kiskorom ota ugy neveltek hogy ha extra dolgokat szeretnek gyujtsek ra vagy dolgozzak. Illetve a fent emlitettet.


En a helyedben, ha mar nem voltal kovetkezetes, ultimatumot adnek nekik.


Elkenyeztetesed miatt te szenvedsz most, de milyen motivaciot varsz egy embertol (nemj emberismeret) ha nincs mi motivalja?

A legtobb embert a megelhetes motivalja alapbol, tehat azzal elegge elkenyelmesednek, hogy el vannak tartva. Es nem ugyanaz, ugy dolgozni hogy regsit fizetsz mibtha csak kocsira vagy bulira gyujtogetnek.... igenis adjanak bele a rezsibe, hiszen FELNŐTTEK. Vagy még diákok? Ha meg nem miert tartod el őket? Az élet sem fogja...

2018. máj. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!