Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél az otthon céltalanu...

Mit tennél az otthon céltalanul lézengő huszonéves gyerekeiddel?

Figyelt kérdés

A válasz vegen irjatok nemet es kort. Fokent szulok valaszat varom.

Kerdes kifejtese: van két huszonéves gyermekem. Otthon laknak és olyanok mint két begubozott ősember. Nem tanultak tovabb, szakmájuk nincs, sima ketkezi munkakat vallalnak el. Odahaza semmit nem segitenek. Rezsibe, etelbe nem kerek toluk penzt. Viszont nagyon aggaszt, hogy semmi céljuk az életben. Ha kerdezem őket mik a terveik, akkor idegesek lesznek. A szobajukban szamitogepeznek (ennyi a szabadios elfoglaltsaguk). Es sajnos isznak es cigiznek is (nem részegek, de a napi szintű egy-egy sör az mindig megvan). Belefaradtam es tehetetlennek erzem magam.


2018. máj. 24. 15:15
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim válasza:
87%
19 éves vagyok, érettségi után nem tudtam eldönteni, hogy mi akarok lenni és ez nem feltétlen a gyerek, hanem a tanítási rendszer hibája. Számítógépfüggő voltam én is, minden elé helyeztem. Eljöttem otthonról, mert ott csak elkényelmesedtem. (Ugyanezeket megkaptam, mint amit te megadsz a gyerekeidnek) Maguktól kell rájönniük, hogy ez nem élet amit élnek. Nincs barátnőjük se gondolom(nem normális kapcsolat, ahol ilyeneket eltűrnek.), emellett azért idegesek, mert tudják, hogy igazad van és szarul érzik magukat. A gép elvonatkoztat a világtól, a virtuális világban megtehetsz mindent, ezért is menekülnek oda. Le kell velük ülni, beszélni, esetleg vedd rá őket, hogy ezt a választ olvassák el. A mai napig gépezek, 400.000 gépem van, de emellett élek is. Sokkal jobb a közérzetem mióta eljárok futni, edzeni, hobbikat keresek, emellett dolgozok. A Mercedes gyárnál vagyok gépkezelő és karbantartó, kétkezű munka, de álommeló. Kényelmes, nem stresszes és havi nettó 200-at hazaviszek, amiből elmegy 50 max az albira rezsivel együtt és mégis kétkezű munka. Nem kell feltétlen most dönteniük a jövőjükről, egy kicsit ismerjék meg magukat, hogy mit szeretnek, aztán meló közben kitalálják, hogy mit tanuljanak. Nincs mese, le kell ülnöd velük és megmondani, hogy ez nem élet amit csinálnak és ha továbbra is folytatják, akkor te nem vagy hajlandó eltartani őket. Keressenek először is munkát, aztán mehet a többi.
2018. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
82%

Szintén két huszonéves gyerekem van, plusz egy gimis. Általános iskolában, kb hatodiktól már rendszeres téma volt a pályaválasztás, középiskolába úgy mentek, hogy az előkészület az önálló életre. Így az egyik műszaki szakközépbe ment, a másik infótagozatos gimibe. amikor kezdték, leültünk és elmondtam, hogy vagy a továbbtanulást támogatom, vagy a saját lakás nagy részét, választhatnak, a kettő nem megy együtt. Mindkettő továbbtanult, szakmát is szereztek, és elkezdték az egyetemet. Volt közben kisiklás az egyiknél, én is kb. egy hétig néztem el, hogy nem történik semmi érdemleges, aztán ultimátumot adtam, össze is pakoltattam a cuccát azzal, hogy egy hét múlva kint találja az ajtó előtt, ha nem kezd magával valamit. Pikkpakk talált állást, és letette a nyelvvizsgáját, aztán szeptembertől folytatta a sulit. Az alap volt, hogy amíg otthon vannak, kiveszik a részüket a házimunkából, de erre már gyerekkoruktól rászoktattam őket.

Ha ennyire elszaladt már a ló, akkor borzasztó nehéz megértetni velük, mi bajod lett "hirtelen". Próbáld meg összekapni magad, és ne törődj se a sértődésükkel, se a saját lelkiismeretfurdalásoddal, hosszú távon nekik teszel jót, ha kimozdítod őket ebből a langymeleg pocsolyából. Szüntesd be az ingyenszállást, ingyenkaját, ingyenmosodát, legfeljebb félreteszed nekik, amit adnak, de nem kell róla tudniuk. 25 év alatt még végezhetnek ingyen OKJ-t, adj nekik ultimátumot, hogy keressenek képzést, iratkozzanak be, különben repülnek. Oszd ki a feladatokat, ha nem végzik el, nincs internet, se kaja, se egyéb. Sokkal korábban kellett volna, de talán még most se késő...Legvégső esetben, ha nem tudsz velük dűlőre jutni, tedd ki őket a fenébe. Ketten fenn tudnak tartani egy albérletet kétkezi melóból is, hátha megjön az eszük, ha kénytelenek lesznek önmagukról gondoskodni. Mindenképp légy következetes, amit kimondtál, az legyen úgy, nincs időhúzás, nyavalygás, kifogás.

2018. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

Lemaradt korotok. Kiveve egy-ket valaszadot. Persze igy is koszonom az összes eddigi választ.

Szoval dolgoznak, csak olyan munkákat, amihez nem kell se szakma se különösebb végzettség (raktáros, vendéglátós). A saját fizetésükből isznak és cigiznek. Csak otthon semmi egyébben maguktól nem segítenek és kérésre is ritkán.

Kidobni sajnálnám őket, de már megfordult az én fejemben is.

A netre sajnos nekem is szükségem van otthoni munkavégzés miatt.

2018. máj. 24. 16:16
 14/58 anonim válasza:
82%
Ha dolgoznak akkor nem értem mi a problémád, elkéred tőlük a rezsi ráeső részét + ha főzől rájuk stb. Én otthon 30-at adtam, az viszonylag kevés volt, de beérték annyival is. Emellett megmondod, hogy besegítenek a házimunkában, ha nem, akkor lehet találni albérletet is. 11-es voltam. Állj egy kicsit a sarkadra.
2018. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
66%

Helyesen: kétkezi munka.


Miért baj, hogy ilyen munkáik vannak? Van rendes, rendszeres munkájuk, kapnak érte fizetést, amiből fedezik a sörüket, cigijüket. Nem érzem a problémádat. Hogy nem adnak a rezsibe, azt te toltad el: miért nem kérsz, ha maguktól nem adnak? A számítógépezés miért bánt téged?

Egyre inkább úgy látom, csak simán irigy vagy rájuk valamiért.

2018. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:
15-osnek: nem irigy vagyok rajuk, hanem aggaszt a celtalansag. En 18 evesen alberletbe mentem, egyetemet vegeztem, mellette dolgoztam, akartam kezdeni valamit az eletemmel. Nem ultem egesz ejjel a szamitogep elott es lovoldoztem virtualis vilagban, nem nyafogtam, hogy az elet egy sz@r, hogy mindenki masnak jobb mint nekem. Nem vettem nyeglén a szuleim kereset, amikor még otthon laktam. Szerettem es akartam parkapcsolatban elni. Igaz, nem te vagy itt és látod a nihiljüket és a savanyú kialvatlan ábrázatuk (néha kifejtik a világ értelmetlenségét, és hogy mindenki szerencsés, csak ők nem, és őket mindenki átveri, hogy nem kapnak félmilla nettót stb. és papolhatok nekik az lepereg róluk) és nem is a te problémád. Hanem igen az enyém. Ennek ellenére a te válaszod is rámutat egy újabb aspektusára a problémáinkra, ezért köszönöm.
2018. máj. 24. 16:43
 17/58 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező! Csak magadat hibáztathatod, te neveltél két ilyen gyereket!
2018. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
17-es: ez nem válasz kérdésre :-). Esetleg eléjük álljak és jelentsem ki: én neveltelek benneteket ilyenné. De utána mi van? Világvége vagy világbéke? Bocs, csak tudom én is és nemrég láttam be ez bizony félrement és így nem maradhat.
2018. máj. 24. 16:48
 19/58 anonim ***** válasza:
80%

"A netre sajnos nekem is szükségem van otthoni munkavégzés miatt."


Jelszóval megoldható.

2018. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
70%

"Egyre inkább úgy látom, csak simán irigy vagy rájuk valamiért."


Mit lehet irigyelni két tanulatlan, tengő-lengő lúzeren, akik huszonévesen a gyerekszobájukban ülnek, anyu ad fedelet a fejük fölé, eteti őket és mossa a göncüket?:D

Bocs, kérdező, nem bántani akarlak. Némely unatkozó, agyatlan tinivel ellentétben én értem a problémádat.


51/N

2018. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!