Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél az otthon céltalanu...

Mit tennél az otthon céltalanul lézengő huszonéves gyerekeiddel?

Figyelt kérdés

A válasz vegen irjatok nemet es kort. Fokent szulok valaszat varom.

Kerdes kifejtese: van két huszonéves gyermekem. Otthon laknak és olyanok mint két begubozott ősember. Nem tanultak tovabb, szakmájuk nincs, sima ketkezi munkakat vallalnak el. Odahaza semmit nem segitenek. Rezsibe, etelbe nem kerek toluk penzt. Viszont nagyon aggaszt, hogy semmi céljuk az életben. Ha kerdezem őket mik a terveik, akkor idegesek lesznek. A szobajukban szamitogepeznek (ennyi a szabadios elfoglaltsaguk). Es sajnos isznak es cigiznek is (nem részegek, de a napi szintű egy-egy sör az mindig megvan). Belefaradtam es tehetetlennek erzem magam.


2018. máj. 24. 15:15
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
83%

Vagy vállalnak részarányos hozzájárulást munkában ÉN anyagiakban vagy elmennek.

35N


Azt, hogy van-e motivációjuk az életük jobbá tételére, az előrehaladásra, a párkapcsolatra, a szabadidő minőségi eltöltésére vagy csak hagyják, hogy elteljenek a legjobb éveik, már nem befolyásolhatod - ez már az ő döntésük. De az nem normális, hogy egy felnőtt ember úgy él valahol, mint valami "ingyenvendég"... Ha a családhoz akarnak tartozni, tegyék bele a magukét (nem csak anyagiakat értem, hanem időt, energiát, törődést stb.), ha meg nem, akkor távozzanak.

2018. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
59%

Oké, talán nem az irigység volt a megfelelő szó. De szerintem nema céltalanság aggaszt (Mégis, miféle célokat vársz tőlük? Leírtad, hogy tanulatlanok.). Talán inkább az zavar, hogy nem azt az életet élik, amit te elképzeltél nekik. Vagyis nincs teljes kontrollod felettük.

Ez utóbbit abból szűröm le, hogy a számítógépezés miatt siránkozol.

2018. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
70%

"Mégis, miféle célokat vársz tőlük? Leírtad, hogy tanulatlanok."


Talán éppen az lehetne a céljuk, hogy tanuljanak, szakmát szerezennek, amivel jobb munkához jutnának és nem kellene azon síránkozni, hogy milyen sz@r az élet, mert keveset keresnek.

2018. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
87%

A gépen órákon át lövöldözőset játszani agysorvasztó pótcselekvés, semmit nem visz előbbre. Ha valakinek kizárólag ebből áll az élete, miután hazamegy anyuhoz a fos munkájából, az IS pontosan azt mutatja, hogy az illetőnek semmi célja nincs.

El kéne már felejteni a téveseszméket.

2018. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

Érettségijük van, csak egyetemre/fősulira nem mentek tovább és szakmát se tanultak. Okj-s képzést mondtuk nekik, nem látják értelmét.

Igen a gép miatt nyavalygok, mert ott nem lehet emberi kapcsolatokat létesíteni. Ott nem ajánl a harcostárs jobb állást, nem lesz belőle párkapcsolat se, és nem is igazi barátok, akik mondjuk szorult helyzetben segítenének. A kontrolt rég elvesztettem, mert ha lenne, akkor szépen szakmát tanulnának, aludnának napi 7-8 órát és kipihenten még a szemetet is képesek lennének a kertkapuig kivinni. A gépezés átlagban napi 8 órára jön ki (a munka is majdnem). Nem sirankozasnak irtam csak tenyek.

2018. máj. 24. 17:55
 26/58 anonim ***** válasza:
26%

Teljesen megértem a fiaid.

Valami borzalmas a stílusod, nekem már csak olvasva is összeràndult tőle a gyomrom. Nem tiszteled a fiaidat, nem tiszteled a szabad akaratukat és azt, hogy önálló emberek, hanem tűzzel vassal rá akarod kényszeríteni őket az egyetem-jómunka-kapcsolat-család-gyerek pályára, ami a te áloméleted és nem az övék.

Igenis jó dolog inni, cigizni és gépezni és igenis nehéz normális párkapcsolatot kialakítani. Sokkal nehezebb, mint 20-30 éve. Szerintem ha tovább folytatod, elköltöznek és többet feléd sem néznek.

2018. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
43%
Záros határidőn belül kitenném őket. 43 nő
2018. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
46%
Csak elérkeztünk az irányításhoz. Ez bánt téged, hogy nem tudod őket úgy vezérelni, ahogy ők irányítják a karaktereket a lövöldözős játékokban. Megsúgok egy titkot: ők emberek. Bánk velük úgy.
2018. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
75%

"Nem tiszteled a fiaidat, nem tiszteled a szabad akaratukat és azt, hogy önálló emberek,"


Hát éppen ez az, hogy messze nem önálló emberek. Ingyen laknak, semmit nem csinálnak otthon. Ez minden, csak nem önállóág.

2018. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
63%

Akkor miért nem kér tőlük pénzt a rezsire és a kajára?

Mindketten dolgoznak, szóval nyilván ki tudnák fizetni.

Tudod miért, nem?

Mert akkor a végén még elköltöznek és nincs kit irányítani és érzelmileg zsarolni.

2018. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!