Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tényleg rossz...

Szerintetek tényleg rossz szülő lennék ezért?

Figyelt kérdés

a lányom 17 éves, pár hónap múlva lesz 18.

idén először állt elém a kéréssel, hogy fesztiválra szeretne menni a párjával és a barátaival.

Kérdeztem hova, fel sorolt pár lehetőséget, köztük a balaton soundot és az ozora fesztivált. ( az elektronikus zenéket szereti).

Na én mindnek utána néztem természetesen és arra jutottam, hogy az Ozora fesztiválra mehet, a Balaton soundra semmiképp.

Meg is indokoltam. Ugye amitől legjobban tartok az az, hogy bedrogozzák, megerőszakolják, bántják. Úgy gondolom, hogy a Balaton soundon sokkal több a fiatal, felelőtlenebb, de közben minden féle drogot és piát fogyasztó fiatal, akik ettől agresszívak lesznek, mint az Ozora fesztiválon, ahol láttam, hogy van egy csomó kézműves program is pl, nem csak az éjjel nappal ivásról és őrjöngésről szól illetve gyerekeket is visznek oda, még az én korosztályom is eljár.

Ezt a véleményem elmondtam pár szülő társamnak, akiknek a gyerekei szintén mennek fesztiválokra. Na azóta nyíltan/ kevésbé nyíltan elhordanak engem mindennek, a rossz szülőtől kezdve a felelőtlenen át, a csúnyább jelzőkig..


2018. jún. 25. 10:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy rossz szülő. Viszont ez hülyeség hogy az egyikre mehet a másikra meg nem. Mindkét helyen lehet baj, beszélni kell vele hogy vigyázzon magára, mindig maradjon a barátaival, ne fogadjon el piát stb.. A sound sokkal "menőbb" az ő korosztályának.
2018. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

ja és a videókat amiket néztem a 2 fesztiválról.

Balaton soundon: kiabáló, egymásnak nekimenő, kigyúrt fiúk, meg tangás, plasztikázott mellű lányok

Ozora fesztiválon: furcsa szakadt ruhás emberek akik sokkal nyugodtabbak, csak elvannak a maguk világában


Persze tisztelet a kivételnek, meg nyilván ez csak videók alapján benyomás. De megnéztem 10-15 videót, és kérdezősködtem is, hogy biztosra menjek

2018. jún. 25. 10:49
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Hazafelé menet is meg lehet erőszakolni bárkit... Szerintem felesleges ezen aggódnod. Nem egyedül menne, a pasija és a barátai vigyáznának rá.
2018. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

Ekkora "gyereket" miért nem mersz elengedni a saját korosztályával?


Leitatni, bedrogozni csak azt lehet, aki belemegy, megeröszakolashoz nem nem kell fesztivál, elég egy sötétebb utca is.


Ha eddig nem tanulta meg, hogy mire kell figyelni ilyen helyeken, akkor az nagyrészt a te hibád, ha meg tudja, akkor nem kell fölöslegesen félteni.


De ha a te fejedben egy fesztivál ivásról meg örjöngésröl szól, akkor igencsak maradi szülö vagy.


Ha belegondolsz, nemsokára jogilag felnött, szóval értelmetlen a tiltásod.


A helyedben elengedém mindkét helyre, föleg, mert eleve nem egyedül akar menni!

2018. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy rossz szülő, de ugye tudod, hogy ennyi idősen már csak formális a kéretőzés. 18 évesen sem.akarnád elengedni? Pedig semmi nem változik pár hó alatt.

Boltból hazafelé is megerőszakolhatják.

Szerintem butadág, hogy nem.engeded el. Nagylány már, el tudja dönteni egyedül is. Több hátrányod lehet belőle, ha hátráltatod.

2018. jún. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%
Az Ozorán kizárólag drogosok vannak.
2018. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

Sound: legalja magyar fesztivál tele kigyúrt c.-vel

Ozora: legnagyobb drogos fesztivál, fűtől az lsd-ig


Sikerült a két legrosszabb lehetőséggel előállnia, de gondolom nem véletlenül. Direkt a bajt akarja keresni, csak nehogy őt találja meg előbb.

2018. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Megértem, hogy aggódsz, ez természetes. De a fentieknek is igazuk van (küldtem nekik zöld lájkot). Előtte beszélgessetek egy kicsit, mondd el a feltételeidet (haza telefonálás stb.). Aztán szerintem engedd el, és ne aggódj túlságosan! Vigyáznak egymásra, nem lesz egyedül!
2018. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
Az ozorán mindenki be van állva, azért olyan nyugisak, balaton sound-on több a nem drogos szórakozási lehetőség, oda szívesebben engedném, amúgy aki nem akar nem tép be sehol, aki viszont akar az bárhol.
2018. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy rossz szülő, ne hallgass a téged ócsárlókra!

De tedd helyre magadban a lányoddal szembeni bizonytalanságot, bizalmatlanságot!

Nincs az a hely, még egy szende szűzbál sem, ahol ne tudna drogot, piát szerezni, ha felelőtlen, éretlen gondolkodású.

Nem kell ahhoz a lakástól 100 méterre se menni, ha rosszkor van rossz helyen. Ilyen erővel merőszakolhatnák az iskolába, vagy munkába menet is. Sokszor "ártatlannak" tűnő helyekről derül ki annak ellenkezője, amit külső szemlélődő lát.

A lányodat kell annyira ismerned, hogy tudd, mennyire stabil az értékrendje, mennyire komoly és vállalja a felelősséget a maga tetteiért. Bízzál abban, hogy ami megelőzhető és elkerülhető baj, azt ő éppen úgy kerülni fogja, mint tette eddig.

Hagyd, hogy nyisson a világra, csak tapasztalati úton szerezhet a jövőre szóló muníciót ahhoz, hogy valóban meg tudja védeni magát. Ráadásul nem lesz egyedül.

1.) Legyél bátor elengedni őt, bízni benne és a barátaiban.

2.) Vagy legyél bátor megmondani, neki, hogy egy életképtelen, felelőtlen, önállóságra alkalmatlan egyénnek tartod.

Remélem, érzed magad annyira jó anyának, hogy "be merd vállalni" az első verziót.

Hogy más anyukák hogyan és miért "hordanak el, mindennek, ami nem vagy, arra magasról...!

Te tudod, ( legalábbis kéne tudnod) mi ismeretettel, tudással, tapasztalattal rendelkezik a lányod atéren, hogy megvédje magát attól, amiben a döntés őróla is szól. Ne rettegj, engedd el a kezét...és azok szavára hallgass csak, akik meg is indolkolják, miért az a véleményük, ami! Szelektálj az ismerőseid között : a jó tanács és az építő jellegű kritika messze a tudatlan vagdalkozástól és a felelőtlen szülők primitív megnyilvánulásaitól! A lányoddal kell továbbra is "szóba állnod", vele nem elveszítened a bizalmi kapcsolatot.

Tudd, hogy nem minden 17-18 éves közli a szülőkkel, el óhajt-e menni nyáron és hova, és baromira nem érdekli, hogy otthon még aggódnak-e érte, vagy sem.


Ami szomorú : ebben sokszor nem a gyerek a hibás! Hogy viselkedjen, honnan tanulna az, akinek McDonald's az anyja, Fácse az apja, törődést, sikerélményt, szeretetet és bizalmat meg még senkitől nem tapasztalt? No, az ilyen gyerekek "szüleinek" véleményére nem adj : füled kettő!

Próbálj magadban és a lányodban megbízni, az a fontos!

Szép nyarat, tartalmas kikapcsolódást.....neked IS :)

2018. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!