Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tényleg rossz...

Szerintetek tényleg rossz szülő lennék ezért?

Figyelt kérdés

a lányom 17 éves, pár hónap múlva lesz 18.

idén először állt elém a kéréssel, hogy fesztiválra szeretne menni a párjával és a barátaival.

Kérdeztem hova, fel sorolt pár lehetőséget, köztük a balaton soundot és az ozora fesztivált. ( az elektronikus zenéket szereti).

Na én mindnek utána néztem természetesen és arra jutottam, hogy az Ozora fesztiválra mehet, a Balaton soundra semmiképp.

Meg is indokoltam. Ugye amitől legjobban tartok az az, hogy bedrogozzák, megerőszakolják, bántják. Úgy gondolom, hogy a Balaton soundon sokkal több a fiatal, felelőtlenebb, de közben minden féle drogot és piát fogyasztó fiatal, akik ettől agresszívak lesznek, mint az Ozora fesztiválon, ahol láttam, hogy van egy csomó kézműves program is pl, nem csak az éjjel nappal ivásról és őrjöngésről szól illetve gyerekeket is visznek oda, még az én korosztályom is eljár.

Ezt a véleményem elmondtam pár szülő társamnak, akiknek a gyerekei szintén mennek fesztiválokra. Na azóta nyíltan/ kevésbé nyíltan elhordanak engem mindennek, a rossz szülőtől kezdve a felelőtlenen át, a csúnyább jelzőkig..


2018. jún. 25. 10:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem rossz szülő vagy, hanem aggódó, féltő és szerető szülő !


Én megértelek és én sem örülnék, ha a lányom ilyen alja fesztiválokra akarna menni, de megtiltani nem tudod neki - sajnos a mai fiataloknak nincs annyi eszük, hogy maguktól rájöjjenek az ilyen fesztiválok mibenlétére és egymást is belerángatják a "jóba".


Csak abban tudsz bízni, hogy sokat beszélgettél vele ahhoz, hogy szükség esetén jó döntéseket tudjon hozni és ne hagyja magát hlyeségekre rábeszélni...!


Azok a szülők, akik meg nem értenek egyet az aggódásoddal, ugyanolyan linkek - ne foglalkozz velük!

2018. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
Ozora és Sound is drogos hely... ennyi.
2018. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%

Hát az azért vicces, hogy épp az Ozorára engeded el:D

Nem mintha a BSound sokkal jobb lenne...

2018. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%
Balatonsound sem rosszabb mint az ozora. De az ozoran legalább jól bedrogozik. El ne hidd már hogy pont ott fog kézműveskedni.
2018. jún. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

Azért én reménykednék, hogy ennyi idős korára már ő is tisztában van ezekkel a veszélyekkel. Gondolom, nem most fog életében először valahova elmenni.

Ezek a veszélyek minden szórakozóhelyen fennállnak.

Az Ozorát én úgy ismerem, hogy direkt drogozásra van. Elgondolkodnék, hogy miért pont oda akar menni :)

2018. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
92%

hát... ki kell ábrándítsalak :D

soundon inkább szintetikus drogot tolnak,

ozorán meg inkább füvet meg lsd-t :D


kb tökmindegy, mert ennyi erővel egy házibuliba se engedd a lányod. ha drogozni akar, úgyis fog, ha meg nem akar, úgysem fog.

2018. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%
Inkább Soundra engedd, mint Ozorára...
2018. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem játszhatod ezt örökké. Nem gondolkodhatsz örökké helyette, hogy hogyan kell magára vigyázni különben sosem tanulja meg. Az én filozófiám szerint vagy elugrik előle vagy tanul belőle. Az, hogy rossz szülő vagy-e nem mi ítéljük meg hanem az, hogy milyen lesz a lányod 27 évesen például. Szerintem hogy most nincs autonómiája az éppen lehet probléma is.
2018. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%
Én is csak azt tudom mondani, hogy az Ozora pont rosszabb. De tényleg mindenhol történhet baj, és nem ülhetünk egész életünkben a négy fal között, nehogy bajunk essen. Ha akar menni, hadd menjen. Pár hónap múlva még szólnia sem kell róla, inkább bízzon meg benned és mondja el, hova megy, mint hogy be tudjon róla senki majd, hogy mikor merre jár.
2018. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
83%

Ne te döntsd el, hogy melyikre mehet, és melyikre nem. Attól, hogy neked az Ozora szimpatikusabb, nem feltétlenül jobb.

Engedd el inkább a szigetre:)))

2018. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!