Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tényleg rossz...

Szerintetek tényleg rossz szülő lennék ezért?

Figyelt kérdés

a lányom 17 éves, pár hónap múlva lesz 18.

idén először állt elém a kéréssel, hogy fesztiválra szeretne menni a párjával és a barátaival.

Kérdeztem hova, fel sorolt pár lehetőséget, köztük a balaton soundot és az ozora fesztivált. ( az elektronikus zenéket szereti).

Na én mindnek utána néztem természetesen és arra jutottam, hogy az Ozora fesztiválra mehet, a Balaton soundra semmiképp.

Meg is indokoltam. Ugye amitől legjobban tartok az az, hogy bedrogozzák, megerőszakolják, bántják. Úgy gondolom, hogy a Balaton soundon sokkal több a fiatal, felelőtlenebb, de közben minden féle drogot és piát fogyasztó fiatal, akik ettől agresszívak lesznek, mint az Ozora fesztiválon, ahol láttam, hogy van egy csomó kézműves program is pl, nem csak az éjjel nappal ivásról és őrjöngésről szól illetve gyerekeket is visznek oda, még az én korosztályom is eljár.

Ezt a véleményem elmondtam pár szülő társamnak, akiknek a gyerekei szintén mennek fesztiválokra. Na azóta nyíltan/ kevésbé nyíltan elhordanak engem mindennek, a rossz szülőtől kezdve a felelőtlenen át, a csúnyább jelzőkig..


2018. jún. 25. 10:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
10%
Ez kamu.
2018. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
83%
Túlaggódó vagy. 17-18 éves korra a gyereknevelés már befejeződött. Amit eddig nem tanítottál meg, azt majd saját tapasztalatból megszerzi. Úgysem tudod megvédeni bizonyos dolgoktól, a tiltás pedig soha nem vezet eredményre, ami tiltott, az a legcsábítóbb.
2018. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy már az Ozorát mondjátok rosszabbnak, ott legalább főleg fű meg lsd van, amik (főleg az lsd) tökéletesek arra, hogy az emberek megismerjék önmagukat DE ott sem kötelező drogozni.

Azok az emberek nagyon érdekesek, sokat tudnak mesélni és sajátos életfelfogásuk van.


A Soundon ti tudjátok, mik mennek? Ott aztán TÉNYLEG van minden, ráadásul a legalja réteg jár oda, úgyhogy ha választanom kell, inkább az Ozora.


De egy 17 éves lányt szerintem nyugodtan engedj mindkettőre, bárhol történhet baj, ha van esze, nem nyúl drogokhoz sehol. Ilyen egyszerű.

2018. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem a helyszínen fog múlni, hanem a lányodon. Ha ennyire befolyásolhatónak tartod ne engedd sehova. Ha pedig megbízol benne elengedheted bárhova, hiszen úgysem tudják belevinni a rosszba. Ha valaki figyel a poharára, figyel mennyi alkoholt iszik, nem kolbászol el egyedül, akkor nem tudják bedrogozni meg megerőszakolni.
2018. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
71%

"furcsa szakadt ruhás emberek akik sokkal nyugodtabbak, csak elvannak a maguk világában"

SZERINTED mitől? Ozorán nagyobb esély van arra, amitől félsz, maximum a lányod nem fog emlékezni rá.

2018. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy vagy rossz szulo. Esetleg tulfelto, nagyon utanajaro, tajekozodninakaro es ez nem rossz.

Egyik fesztival se veszelytelen, de egy diszko sem az vagy egy rokocsma sem es ejjel az utcak se.

Azt erdemes eldontened, hogy a lanyod eleg erett-e szerinted es eleg felelossegteljes es jobb szo hijan "szofogado", azaz ha megbeszeled vele mikor kell bejelentkeznie es hogyan es mikorra kell hazaernie es ha odaer szolni es ha barmi baj van egybol szol-e neked akkor ezt valoban ugy fogja-e megtenni.

Olyanokra gondolok, mint megkered amikor megerkezik a helyszinre felhiv, hogy itt vagyok epp satrat verunk, szallast foglalunk, akkor nem 3 ora mulva jelentkezik, hogy bocs anyu de ugy elszaladt az ido.

Ha ez utobbi akkor nincs felelossegerzete. Es akkor ne engedd még el. (18 evesen ugyis elmegy majd..)

Ami meg fontos es ha eddig nem volt meg vagy attol fuggetlenul, akkor az alap biztonsagi szabalyokat beszeld meg vele es meghallgat-e. Ha ilyenkor leint jaaj anyaaaa es otthagy, akkor nem eleg erett es ne engedd el.

Hiszen elso fesztivalja nehogy mar o tudjon mindent jobban.

Amire figyelni kell: poharat/nyitott uveget ne hagyjon felugyelet nelkul ha megis valahova letette soha tobbet ne nyuljon hozza es ne igyon bele. Vegyen masikat. (Nekem tettek poharba drogot, nagyon nagy szivas volt:-/).

Reszegeket, furan viselkedoket jobb elkerulni. Tul sok kinalast, uj es sok piat kiprobalni nem most kell. Megoldas: vagy valakivel megbeszeli figyelnek egymasra egyutt mennek meg klotyoba is vagy o inkabb a valamelyik haveromra vigyazok nehogy hulyeseget csinaljon szerepet valasztja. De ez rajta mulik.

El lehet mondani neki, hogy igyon vizet is eleget es ha erzi fejebe szall az ital, akkor menjen valakivel tancoljon vagy setaljon valakivel egyet. Es ne felejtsen el enni.

Cigit, tablettat, ismeretlen "vitamint" senkitol ne fogadjon el, mas piajaba ne kostoljon bele. Idegen nyomulos pasik kozelebol ha kezd kinos lenni a helyzet azonnal menjen el. (Ezert is ne maradjon egyedul a sajat haverjai nelkul.)


Vegul nem csak a lanyodon fog mulni, hogy bajba kerul-e es nem ezen az 1 even fog mulni. Viszont beszelgetnetek kell ezekrol.

Msokra meg ne hallgass.

2018. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
82%

Mindkettő full drogos fesztivál, akkor már inkább Volt, esetleg Sziget.


Ozorán mindenki be van tépve, nem kicsit hanem nagyon. Soundon is, csak ott még isznak is hozzá.

2018. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elkene engedned es biznod benne..
2018. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy elengedjem-e..
2018. jún. 25. 23:17
 30/32 anonim ***** válasza:
9%

Mennyire bizonytalan tud lenni az ember, amikor a majmok megkérdőjelezik, mert nem dobálja a többit saját székletével.

Hihetetlen.

Térj már észhez.

Te nevelő vagy... nagyjából. A többi csak életben tartja 'gyermekét'.

Kitalálom, mind a fideszre szavazott.

2018. jún. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!