Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire pénz éhesek a...

Miért ennyire pénz éhesek a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

22 éves srác vagyok. Volt pár éve egy nehezebb időszakom amikor lelki betegség miatt közel egy évet nem dolgoztam. Drága édes anyám azóta szinte követeli és elvárja ,hogy én arra az időre fizessem vissza neki amit kiszabott albérlet árat illetve egyéb dolgokat. Így valóban kijön nagyjábol 1 millió forint(jogosítványba segítettek plusz ugye a havi albérletből hamar megvan). Ő csak is 2 milliót hangoztat hasra ütésre. Nem azt várom hogy megsimogassák a fejem mert én a gyerekük vagyok de komolyan a szülőknek a gyerek fele ennyi toleranciájuk illetve tartásuk nincs? Amúgy is már kiskorom óta ebben a mérgező környezetben élek. Folyamatosan csak a pénz jár a fejükben és mindig ezen megy a vita. Sőt a mostani fizetésemből is ő próbálja meg szabni mennyit és kinek kell fizetnem . Hamarosan kiszakadok ebből a környezetből de addig is mit tudok ellenük tenni? Ahogy írom ezeket a sorokat már gyomor idegem van és undorom feléjük. Bármennyire sem akarok haragban elválni tőlük de sajnos úgy néz ki az lesz és soha többé nem akarom a kapcsolatot velük tartani mivel megfertőzik a minden napjaim. Már nagyon rég besokalltam. Más is van vagy volt ilyen helyzetben? Mert az nem kérdés ez mennyire normális valójában


2018. júl. 1. 21:42
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
5%
Végül is csak felneveltek. Remélem neked is ilyen gyereked lesz, mint te vagy.
2018. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
6%
És még valami: annyira hibátlan vagy, hogy más hülyeségét nem tudod elnézni? Hogy ennyire nem megy még a saját családod felé a szeretet, hogy a pénz simán utadba áll? Hát nem lehet könnyű életed.
2018. júl. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
91%

Kedves #11es gyereket nem azért vállalunk,hogy miután felneveltük vele tartassuk el magunkat... Nem is azért,hogy hitelt vettessünk fel vele amit a nyakában hagyunk később és még albérletet is kérjünk tőle.

Remélem neked nincs gyereket mert te is úgy látom csak a mérgező szülők táborát gyarapítanád!!

2018. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Igen kedves 11/12-es (valószínüleg mind kettő választ egy személy írta) nyilván mivel a családomról van szó ezért mindent elnézek nekik. Csak mert a szüleim életem végéig adósságot fogok nyögni. Teljesen torz képed van a családról.
2018. júl. 4. 18:56
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem család ez érdek gyerek vállalás...
2018. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Komolyan nem hiszem el hogy vannak ilye emberek akik csak érdekből vállalnak gyereket
2018. júl. 12. 00:23
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

7,11,12


Nezd mar meg milyen emberek vannak alapbol, milyen ertekekkel, intelligenciaval stb... es azok is szulnek! Nincs letiltva egyetlen egy barmilyen szempontbol is mergezo es alkalmatlan felnott se sajnos a gyerekvallalasrol.. kar hogy nincs erre egy szuro!

Tobb mergezo, alkalmatlan szulo van mint itt az oldalon te olvasod! Mondhatnam inkabb Ritka a normalis, harmonikus, szeretetteljes legkor, ami EPIT es nem rombol!

Itt az oldalon is van rengeteg olyan “szulo” a hozzaszolasaival akik azt a tabort gyarapitjak. Borzalom!


Es igen egy gyereket orokre vallalunk! Mi ez a kicsinyesseg? Irigyseg? Meg penz szamolgatas?? Akkor lett volna kutyaja! Jah az nem tud hitelt felvenni meg “alberletet” fizetni! Vicc komolyan!

2018. júl. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Hát igen kedves utolsó. És távol álljon tőlem ,hogy sajnáltassam magam viszont nemhogy az ideg rendszerem ment rá már erre az egész huzavonára de az életem minden más területe is. Volt egy kapcsolatom egy éve kb és mikor barátnőmhöz költöztem folyamatosan (napi szinten) hívogatott mindenféle mondvacsinált indokkal (ettől jött felszólítás az küldte a fizetés meghagyást stb...) mondanom sem kell szerintem mennyire rátette ez is a bélyegét a mindennapjaimra. Nem azt mondom miattuk mentünk szét de erősen benne volt a kezük. Azt már meg sem említem milyen véleménnyel voltak a barátnőmről... még ő tartozik nekem meg miatta vagyok szarba de hetek óta nem enged enni a főztjéből mondván nem fizettem bele. Viszont ez nem igaz mivel több dolgot is amit én vettem ő használ a főzéshez. Ezek olyan kicsinyes dolgok hogy már inkább szánalmat vált ki belőlem.
2018. júl. 12. 08:11
 19/40 anonim ***** válasza:
6%

Hú most nagyon le leszek pontozva... De nagyon nagyon le leszek pontozva!!! :D


Szerintem teljesen jogos, hogy suli után nem tartják el a kis csemetéjüket, vagy ha igen, akkor dolgozz, és adj bele a kosztba kvartélyba! Nem azt mondom, hogy egészséges dolog a szülőktől milliókat követelni, mert ez valóban túlzás. De az áram, a víz amit elfogyaszt a család az pénzbe kerül, és neked is be kell szállnod, ha már kereső meglett férfi vagy. Azt sem értem milyen lelki probléma miatt nem lehet dolgozni? Az élet nem áll meg! És ha akkor nincsenek ott a szüleid? Ha egyedül kell megoldanod a magad dolgait amikor krízishelyzet van?? Mert rengetegen mennek be dolgozni a párjuk feleségük férjük sőt gyerekeik halála után.


Azt tanácsolom, vedd le a tojáshéjat a fenekedről, és keress albérletet, ha nem bírod a szüleidet, mert ha rajtuk élősködsz, oda tejelni kell.

2018. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%

Nrm hittem el regebben hogy vannak ilyen szülők.

Van egy 20 éves fiam.

Azon vagyok segítsek neki elindulni az életben.

Minel könnyebbé tegyem az életét.

De barátainal sorban ezt tapasztalom.

Elveszik a "szülök"a pénzüket.

Nem tulzom el de van olyan csalad ahol 18 évet betöltöttnél visszamenőleg a pelenkát is fizetnie kell.

Több millió minusszal indul az életben .

És csodálkoznak nem jar haza.

Sajnos kerdező neked is ez jutott.

Sajnállak.

Tarts ki. És lépj le minel előbb.

2018. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!