Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire pénz éhesek a...

Miért ennyire pénz éhesek a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

22 éves srác vagyok. Volt pár éve egy nehezebb időszakom amikor lelki betegség miatt közel egy évet nem dolgoztam. Drága édes anyám azóta szinte követeli és elvárja ,hogy én arra az időre fizessem vissza neki amit kiszabott albérlet árat illetve egyéb dolgokat. Így valóban kijön nagyjábol 1 millió forint(jogosítványba segítettek plusz ugye a havi albérletből hamar megvan). Ő csak is 2 milliót hangoztat hasra ütésre. Nem azt várom hogy megsimogassák a fejem mert én a gyerekük vagyok de komolyan a szülőknek a gyerek fele ennyi toleranciájuk illetve tartásuk nincs? Amúgy is már kiskorom óta ebben a mérgező környezetben élek. Folyamatosan csak a pénz jár a fejükben és mindig ezen megy a vita. Sőt a mostani fizetésemből is ő próbálja meg szabni mennyit és kinek kell fizetnem . Hamarosan kiszakadok ebből a környezetből de addig is mit tudok ellenük tenni? Ahogy írom ezeket a sorokat már gyomor idegem van és undorom feléjük. Bármennyire sem akarok haragban elválni tőlük de sajnos úgy néz ki az lesz és soha többé nem akarom a kapcsolatot velük tartani mivel megfertőzik a minden napjaim. Már nagyon rég besokalltam. Más is van vagy volt ilyen helyzetben? Mert az nem kérdés ez mennyire normális valójában


2018. júl. 1. 21:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
49%
A 49 es az ékes példája azoknak akik a pelenkáért is elkérik visszamenőleg tartozásba a gyerektől a pénzt,sőt hajbokolást vár h etette pelenkázta a gyerekét és nem lökte utcára ovodásként már ,h dolgozzon a tápszerért...
2018. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, csakhogy az valahogy kimaradt nálad, hogy azalatt a egy év alatt felvettek a nevére egymillió hitelt, és még kettőt követelnének.
2018. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen hitelről nincs itt szó a "kifizetem a tartozásom a banknak"-on felül.
2018. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Kerdező hozzászolásábol, 5. bejegyzés:

"És még én tettem nekik jót hogy hitelképes lettem és igényeltem nekik hitelkártyát amit egy ideig fizettek aztán szerintem megunták és most én szívom meg mert közel 1 milliót ha nem többet kell rá vissza fizetnem."

2018. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Valóban. Igazad van.
2018. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
90%
Ezért nem kell az albérlő és parazita családokat tul lihegni kapcsolat megszakit problem solved..
2018. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ahogy elnézem - nem olvastam végig mindent - igazából ha kiszámolod, a hitelkártyát, amit nekik vettél igénybe, de te fizeted, az "albérleti díjat" már kifizetted. Egyébként pedig semmilyen díjat nem követelhetnek rajtad. Bocs, adminisztratív munkakörben dolgozom. :) Először is, mert ha számukra ez üzlet, akkor mutassák fel a szerződést, amit aláírtál velük és arról szól, amiben előre megállapodtatok, állítsák ki a számlát és adózzák le. És majd rájönnek, mennyibe kerül egy könyvelő - aki a hitelkártyát is nyilvántartaná. Másodszor pedig - amikor az én anyukám akarta összeszámolni, hogy mennyibe kerültem neki, mert az ebédosztáskor az emberek elkezdték beszélni, hogy mire egy gyerek főiskolás diplomát szerez, az egy lakás ára - nos én elkezdtem vele azt is levonatni, hogy nincs diplomám, az érettségit munka mellett saját költségen szereztem és 12 éves koromtól magunk mostunk-főztünk magunkra a húgommal és takarítottunk őutána is, mert ő nem tette. Nem beszélve arról, hogy 17 évesen már nem is laktam nála, hanem a fizetésemből éltem albérletben. Nos, így egálban is voltunk. Csakhogy volt egy pár adóssága, ami végrehajtóhoz került, és a húgommal mi fizettük ki... És akkor még nem beszéltünk a szülői szeretetről, gondoskodásról, ami nem pénz kérdése. Nem kértem, hogy éljek, ő akart gyereket. Többet nem hozta fel a témát.

Remélem, a nyár óta már dobbantottál onnan.

Nem csodálom, hogy ilyen fiatalon már a lelki megpróbáltatások miatt munkaképtelen lettél. A család dolga lenne a feltöltődési hátteret megadni, nem a lehúzás helye az. Ha annyira üzletként kezelik ezt a szüleid, itt egy labda: akkor rongálás miatt fizessen kártérítést. Mert munkaképtelenné tettek téged egy elég hosszú időre, ami az önéletrajzodban sem fog jól mutatni... Nem hiszem, hogy ilyen szinten kellene ezt rendezni.

Üdv

HaEv

2018. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy rettentő hálátlanok. Azzal védekeznek hogy ők fizették a hitelkártyát és mikor én munkaképtelen lettem felmondtak egy másikat vele együtt a hitelkártyát akkor minek fizessék. Szóval nevetséges módon mindig keresi a felelősségre vonás elől a kiskapukat .
2018. szept. 22. 12:35
 39/40 anonim ***** válasza:
55%

Remélem, hogy az a hitelkártya már le van tiltva...

Különben életed végéig fizetheted, hiszen gyorsabban költenek mint ahogy te keresel...

2018. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Menj nappalira tanulni és perelj rokontartásért, 25 éves korodig jár!

:)

2018. nov. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!