Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom (ő a férfi) ragaszkodi...

A párom (ő a férfi) ragaszkodik hozzá, hogy előbb gyerekünk legyen, aztán esküvőnk - ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Számomra egyértelmű, hogy előbb házasság, aztán gyerek. Én volnék a maradi?

2018. júl. 5. 14:25
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
98%

első vagyok. és arra mi a válasza hogy nem akar esküvőt?

én azért nem akarok mert felesleges felhajtásnak tartom. de 2 tanus kötés polgimesteriben az belefér. meg utána egy közös buli a haverokkal és ennyi.

lehet te nagy eskövőt akarsz és ő azt nem szeretné nem?

2018. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
95%

Soha a büdös életben nem fog téged feleségül venni. Ha annyira szeretne, elfogadná, hogy neked fontos az, hogy (számodra) biztonságban, jogilag rendezett helyzetben, a neked megfelelő kötelékben hozz világra egy gyereket. Egyáltalán nem vagy maradi, neked így a jó és kész.


Ha ő elvileg nem házasságellenes, semmibe nem kerülne neki elvenni téged, sőőőt még egy válást is elég olcsón megúszna. Egy gyerek lényegesen többe kerül. Ne aggódj, amint meglesz a baba, már nem is lesz szó az esküvőről. ;)


Tessék tanulni ebből: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eljeg..

2018. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodj meg, ESZE ÁGÁBAN NINCS házasodni :)
2018. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
98%
12-es nekem is rogton ennek a lanynak a tortenete jutott eszembe, csak nem talaltam. Pont ugyanez a szitu.
2018. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Nem, nem köti a házvásárlást a gyerekhez. Csak a házasságot...


Több mindent mondott már érvként, jött ezzel a szöveggel is, hogy "az csak egy papír". Meg hogy a környezetében 5 pár is van, akiknek előbb jött a gyerek.


De főként az a baja, hogy egy esküvő milyen sok pénz lenne, ő viszont most a házvásárlásra költené azt.


Egyébként említett már olyat is, hogy mondjuk ki gyorsan az igent egy anyakönyvvezető előtt, "ha ez ennyire fontos nekem" Tök kiábrándító, hogy csak nekem az... És megmondom őszintén, azt sem tudom, mennyire mondta ezt komolyan. Ha most hirtelen azt mondanám, oké, csináljuk, aztán jöhet a gyerek!, akkor vajon benne lenne-e...? Lehet, hogy igen, fogalmam sincs.


Viszont ilyen nem lesz, mert én rendes esküvőt szeretnék. Násznéppel, lagzival. És nem, nem úgy, hogy most összeházasodunk, aztán X év múlva, kisgyerekkel a karomon meg megtartjuk a lagzit. Vagy egybe az egész, vagy sehogy!

2018. júl. 5. 15:13
 16/52 anonim ***** válasza:
88%
hát igen, valszeg akkor ő a hátára nem kivánja a lagzit násznépet meg az egész felhajtást. ahogy én sem. mondd neki hogy akkor szakitsatok. ha ennyit nem áldoz fel az életéből érted, akkor viszlát. én ezt tenném. talán ha ezt mondaná a csajom akkor belemennék. máskülönben megpróbálnám minden erőmmel elkummantani a dolgot :D
2018. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
92%
A házasság nem csak egy papír,mert ha az lenne,akkor bárki bevállalná. Én megértelek,hogy jó esetben egyszer van csak esküvőd az életben és szeretnél szépen lagzit is,meg mindent ami vele jár. Viszont azt mondod,a párod a sima kéttanús lagzi nélküliben benne lenne, mert szeretne inkább a házra gyűjteni. Szerintem ez is egy jogos érv. Ha erre hajlandó, akkor lehetne ez a kompromisszum. Mert ha tényleg a házasság a fontos, akkor nem baj az,ha nincs nagy lagzi, a házvásárlás szerintem is fontosabb.Bár én nem ismerem az anyagi helyzetetek. Remélem sikerül megegyeznetek.
2018. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
66%

sosem fog elvenni felesegul, erre merget vehetsz, de nyilvan nem fogja ezt kimutatni elotted, hogy neked is egyertelmu lehessen. :)

biztos nem szulnek neki gyereket.

2018. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

Nem kell aggódni, addig nem szülök neki gyereket, amíg el nem vesz. Ha sehogy se vesz el, akkor inkább szakítok... Csak nem szeretném, hogy ide jusson el a dolog.

Én eleve nem akarok hatalmas, drága, héthatárra szóló lagzit, de igenis, akarok egy ünneplést, azokkal, akik nekem és neki fontosak. Egyébként az esküvőre fordított pénznek a nagy része, ha nem az egész, vissza fog jönni a násznéptől. Az én ágamon egészen biztos, hál'Istennek nem szűkölködünk. Ezt is mondtam már neki...

2018. júl. 5. 15:30
 20/52 anonim ***** válasza:
84%

Kérdezd meg tőle, hogy "drágám, ha ez csak egy papír, miért félsz annyira aláírni?". Kifogás, kifogás, kifogás.

1) Attól, hogy másoknál előbb jött a gyerek, miért KELLENE nektek is így csinálni, ha te NEM AKAROD?

2) Miért kerülne sokba egy esküvő? Hétköznap ingyen is összeadnak titeket, sőt, egy 10-15 fős annyira semmi tétel... hiszen ha utána számolsz, közeli rokonok + barátok, többszörösen visszahozza az árát (mocskos anyagiak ugye...)

3) Aha. Tehát az esküvő drága, de a gyerekvállalás az olcsó? :D Hagyjuk már...


Próbáld csak ki, hogy azt mondod, oké, mehet a gyors igen! Rögtön millió és egy kifogása lenne. Ez a pasas nem akar téged elvenni, csak tenyészkancának használni.

2018. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!