Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom (ő a férfi) ragaszkodi...

A párom (ő a férfi) ragaszkodik hozzá, hogy előbb gyerekünk legyen, aztán esküvőnk - ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Számomra egyértelmű, hogy előbb házasság, aztán gyerek. Én volnék a maradi?

2018. júl. 5. 14:25
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
75%

Azt írod, hogy ő házba ölné inkább a pénzét, nem azt, hogy teljesen ellene van az egésznek, sőt, cicomentesen , gyorsan megházasodna!


Nem értem a problémát, mert ezek szerint nagyon egyszerű az egész! Az ő megtakarítása megy a házba (ami az ő nevére kerül olyan arányban, ahogyan beletette a pénzt), mert neki az a fontos (megjegyzem, én is értelmesebb kiadásnak tartom egy bulihoz képest), Te meg előkapod a saját megtakarításodat, megmondod neki, hogy mikor és hova kell jönnie, és leszervezed és kifizeted az egész lagzit úgy, ahogyan megálmodtad. Úgy tűnik, neki a pénz és a macera a legfőbb gondja.

Mindenkinek meg lesz élete álma.

Mi a probléma?

2018. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Az egésszel az a bajom, hogy látom és érzem, hogy tényleg szeret, sok mindennel igazolja ezt... de mégis emiatt a "feltétele" miatt attól félek, mégiscsak a méhem a legfontosabb neki, és nem én. És azért akar előbb gyereket, hogy tényleg, igazolva legyen, hogy "biológiailag okésak vagyunk" (nemcsak én lehetek meddő, ő is lehet ám steril!), mert ha nem vagyunk azok, akkor - és ez a lényeg - kidobna engem a francba. Ezt már többször is mondtam neki, hogy ez a félelmem. Ilyenkor mindig csak nevetgél, hogy micsoda hülyeségeket beszélek...

Nem tudom, mi az igazság...

2018. júl. 5. 15:33
 23/52 A kérdező kommentje:

21-es: nincs annyi megtakarításunk külön-külön, hogy ő a házra, én meg az esküvőre költsek. :) Vagy egyikre dobunk össze, vagy másikra. Nekem az tök oké, hogy előbb házvásárlás, sőt!

De UTÁNA. Attól félek, hogy ő nem megy bele a házasságkötésbe, amíg nem lesz egy gyerek. Egyszer mondta ezt a gyors polgárit, de nem volt olyan meggyőző.

2018. júl. 5. 15:36
 24/52 anonim ***** válasza:
56%

Rendes esküvő a szertartás, amit két tanú előtt kötnek. A többi csak felesleges pénzkidobás, és legtöbbször csak a nőnek fontos.

Mondj le a lakodalomról, akkor ő is másképpen áll majd az esküvőhöz.

2018. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
32%
Hallottam már olyat, hogy azért házasodnak terhes nővel a férfiak, mert így nem esnek abba a hibába, hogy a nagy szerelem hevében elvesznek egy olyan nőt, akinek nem lehet gyereke, és ugye a vérvonal fontos, és meddőségi cécót, meg egy valag pénzt kidobását nem kockáztatják meg lehet, hogy a semmiért, és a kapcsolat úgyis rámenne. Nem mindneki szívszerelmből házasodik ám a társával! Ahogy a nőkben is van olyan, hogy elsősorban az a célja, hogy anyuka legyen, vagy hogy végre valaki elvegye őket, a többi meg már mellékes, úgy a apsiknál is van olyan, aki nem TÁRS-at keres, akivel jóban-rosszban elvan, ha gyerek nélkül, akkor anélkül, ezt dobta a gép alapon, hanem családanya-alapanyagot. Nem vagyunk egyformák, kinek mi a fontos. Neked kell tudni, hogy Neked mi a fontos , és ha nem egyezik a nézetetek, akkor ti nem egymás "igazi"-jai vagytok, hanem csak egymás kompromisszumos megoldásai.
2018. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
68%

#23: Egyszer már írtam. Ha esküvő után kiderül, hogy nem lehet közös gyerek, elváltok és puszi. Azt vissza lehet csinálni.

A másik lehetőség, hogy gyereket akar, de abban nem biztos, hogy ti együtt maradtok "örökké". Egyik haverom ugyanez: hónapok óta be van zsongva, hogy ő mennyire örülne, ha a csaja teherbe esne, milyen jó lenne egy gyerek. De a lányt soha nem veszi el, mert mi van, ha elválnak? Viszi mindennek a felét. De azért gyerek jöhet.

2018. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem tudsz annyi pénzt kitermelni, amennyibe az álmaid kerülnek, akkor lejjebb kell adni az igényekből, és azon belül mozogni, amennyit elő tudsz teremteni. Te, mert neked fontos, neki meg egyáltalán nem. szerintem nem elvárható, hogy a Te hóbortodat anyagilag támogassa, mikor ő nem vágyik rá, de azt illene tűrnie, hogy a közös pénzhez való hozzájárulásodat Te a neked fontos célra áldozd be. Utána tehetsz eleget a hába...de feháér ruhás, habos-babos esküvőt kissé nevetséges lenne sokévnyi együttélés (nem az 1-2 évről beszélek), közös ház és esetleg már gyerek után tartani...
2018. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
32%
"De főként az a baja, hogy egy esküvő milyen sok pénz lenne" - amennyibe egy gyerek kerül alaphangon (es akkor meg veletlen sincs tiffany ezustcsorgoje meg aranyetetoszek meg semmi felesleges flanc, csak elheto korulmenyek koze jon vilagra) abbol kijon 2-3 nagy eskuvo es egy csomo kisebb volumenu... ugyhogy ez egy ujabb kamu.
2018. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

28-as: ez egy "hóbort" lenne? Az, hogy a szeretteinkkel együtt megünnepeljük az egybekelésünket? Nagyon nem értek egyet veled... Illetve abban igen, hogy a "fehér ruhás, habos-babos esküvőt", ahogy te fogalmazol (bár rohadtul nem habos-babosat akarok, mert hányok a klasszik esküvőktől, de mindegy is), azt röhejes évek múlva megtartani.


27-es: Én baromira nem tudok így gondolkodni egy házasságról, hogy "hát, ha nem jön be a dolog, majd elválunk". A hideg kiráz ettől a gondolkodásmódtól! Hogy lehet így gondolkodni??? Nem akarok válni! Ahhoz akarok hozzámenni, akivel lehetőleg soha nem kell váláson gondolkodni, és tudom, ebben nem lehet biztosra menni. De így gondolkodni, hogy "na bumm, akkor majd elválunk", áááá... ez tőlem nagyon távol áll, ne haragudj.


26-os: légy szíves ne bunkózz meg cigányozz, ha segíteni akarsz. Ha meg nem segíteni akarsz, akkor simán csak ne írj semmit.

Csak annyit még, hogy a párom egy ízben, amikor nagyon ment erről az egészről a vita, azt is megkérdezte tőlem: "Te titkolsz valamit, például, hogy nem tudsz teherbe esni? Ezért akarod annyira azt a házasságot?"

Na, most akkor mennyire írtam cigányul meg bunkón?! Igenis, a méhem a legfontosabb neki!


25-ös: Azt hiszem, te mondtad ki a legkerekebben a dolgot... erről van szó. Én TÁRSat akarok. Ő nem annyira társat, inkább méhet, aminek a tulajdonosát persze szereti, és jól érzi vele magát. De a méhe az első, bármilyen durván is hangzik ez...

2018. júl. 5. 16:05
 30/52 A kérdező kommentje:
... csak én úgy gondolkodom erről, és szerintem az a normális gondolkodás, hogy MINDENEKELŐTT TÁRSAT kell keresni. Az az alapja mindennek. Ha nem TÁRSunk van, akkor mi lesz, ha a gyerek netán bénán születik? Vagy amikor vita van, hogy melyik suliba járjon? Vagy amikor kirepül és ott hagy minket?
2018. júl. 5. 16:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!