Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom (ő a férfi) ragaszkodi...

A párom (ő a férfi) ragaszkodik hozzá, hogy előbb gyerekünk legyen, aztán esküvőnk - ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Számomra egyértelmű, hogy előbb házasság, aztán gyerek. Én volnék a maradi?

2018. júl. 5. 14:25
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
97%
Kedves Kérdező, akkor meg is válaszoltad a kárdásedet. A párodnak nem TÁRS kell, hanem egy működőképes méh, aminek a gazdáját még szeretheti is. Engem ez aggasztana, mert gondolj bele, mi lenne, ha baj lenne, esetleg csak sok probléma árán lenne baba, vagy max egy babát hoznátok össze és azt is pl. olyan áron, hogy károsodik az egészséged, vagy egyszerűen kiderül, hogy valami összeférhetetlenségetek van, ami miatt mindketten szaporódképesek vagytok, csak nem egymással...Ha nem TÁRS-at akar az ember, az ilyen problémák pillanatok alatt tönkrevágják a kapcsolatot! Beszélgettetek már erről? Egyébként az is benne lehet apakliban, hogy vele van valami gond, akkor mit csinál? A férfiak szeretik elfelejteni, hogy ők is lehetnek ám "defektesek"! van ismerősi körben egy pár, ott a nő akart nagyon gyereket, de a férjének nem lehetett természetes úton így lombikkal csináltatták. Persze, ezt is a nő szívta meg, mert míg a pasinak egy kis kézimunka, neki, hiába ő volt az egészséges fél, hormoninjekciók,végigfeküdt ikerterhesség, mert ugye legalább kettő beraknak, és meg is tapadtak...Ilyesmire hogy reagálna? Neki hogy esne, ha ilyen helyzetben kilátásba helyeznéd, hogy te ugyan nem...
2018. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
61%
Semennyire nem normális. Az még megérthető, ha valaki egyáltalán nem akar házasságot, de gyereket igen. De olyan nincs, hogy előbb legyen gyerek és utána a házasság. Miért? Mert nem is logikus. Kivéve, ha tenyészkanca szerzése a cél. Ha meglesz a gyerek, akkor még kevésbé lesz pénz esküvőre. Mindig lesz fontosabb.
2018. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
6%
Nem illetek össze. Miért fontos melyik van előbb? Ennyire vallásos? Gondolom szex az már volt.
2018. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
52%

A válaszolók felfogják, hogy a gyerekvállalás 1000x nagyobb felelősség, mint gyereket szülni/csinálni? Én a házasságba még belemennék, de hogy senkinek nem csinálnék gyereket az is 100%.


25N

2018. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
86%

"Te titkolsz valamit, például, hogy nem tudsz teherbe esni? Ezért akarod annyira azt a házasságot?"

Na ennél a mondatnál ábrándultam volna ki belőle. Miért b+, ha nem tudsz teherbe esni, akkor mi történik? Errre van a TÁRS, akivel közösen megoldjuk így vagy úgy. Mint valami alá-fölé rendelt viszony...kislányom ha jól viselkedsz kapsz fagyit? Vagy hogy? Ha jól viselkedsz és szülsz, kapsz esküvőt?

2018. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
87%
Ismered "A szolgálólány meséje" című sorozatot? Na, a KEDVES párod teljesen jól illene egy ilyen világba parancsnoknak, aki csak két lábon járó méhként tekint egy nőre. Minek akarsz hozzámenni egy ilyen emberhez?
2018. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%
Ki írta hogy nem lesz szerződés egyik részről sem? Gyereket szülni nagyobb felelősség. Elválni akármikor lehet, én szülni nem fogok az tuti. Elválni meg semmibe nem kerül.
2018. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az utolsó néhány komment picit erős lett. Néha én is érzem úgy magam, mint te. Tudom, hogy szeret a párom, érzem is, de aztán jön egy nagy értékrendbeli ellentét és azon gondolkodom, hogy jobb lenne szakítani, mert 10 év múlva meg fogom bánni, hogy együtt maradtunk. Nagyon szokott fájni, hogy nem érti mi a problémám és látszatmegoldásokat ad rájuk. (Mint nálatok, hogy te szeretnéd a családoddal megünnepelni, hogy úgy döntöttetek a pároddal, hogy életetek végéig együtt maradtok, ő meg felajánlja hogy akkor szerezzetek papírt róla csak ne legyen ott senki).


Nekem kívülállóként teljesen érthető mindkettőtök álláspontja (ház vs esküvő). Szerintem azt lehetne, hogy ahelyett, hogy távolodnak az elképzelések megpróbáltok mindketten lejebb adni az igényekből. Egy közös ebéd a családdal valószínűleg jobban belefér a költségvetésbe, mint egy hajnalig tartó buli, lehet érdemes megpróbálni arra rábeszélni.

2018. júl. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem akar pénzt áldozni egy esküvőre, akkor majd gyerek mellett, ami eg yörök és feneketlen pénznyelő, majd lesz? Nem lesz fontosbb mindig egy nyaralás, a ház hitele, felújítása? Új autó, stb? Dehogynem! És addigra meg leszel béklyózva, mert hát közös házzal, meg gyerekkel már nem pattoghat az ember az elveire hivatkozva :S Meg most őszintén...elnézést kérek mindnekitől, akit érint, de nincs annál röhejesebb, amikor sok évnyi együttélés, közös ingatlan, meg gyerek(ek) után bohóckodik valaki azzal, hogy ünnepélyes keretek között megünnepeltetei magát, hogy akkor ő most megállapodik és összeköti az életét a szerelmével, és megkezdik a közös utat (amikor már ezer másik szálon össze van vele kötve, és régen tapossák már azt a bizonyos közös utat). Ilyenkor aztán az anyakönyvvezetőnek is fel van adva a lecke, hogy mit mondjon, amivel nem vált ki röhögést a násznépből :D Úgy nééz ki az egész, mintha ok, a tezstsor mindne elemét kipipáltuk, nem buktál meg semmin, megérdemled, hogy elvegyenek...Hát, ebből én se kérnék!
2018. júl. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
37%
itt neked kell engedni,neki fontos házasság benne lenne ,csak nem akar nagy lagzit , ezt nőként megértem ház vásárlás fontosabb ,ha szereted miért nem elégedsz meg egyelőre egy sima 2 tanus megoldásal ?
2018. júl. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!