Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora probléma, ha a...

Miért akkora probléma, ha a ott akar aludni a gyerek párja? Egyáltalán miben okoz problémát, kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

Nálunk sosem volt ebből semmi probléma és emiatt számomra nagyon furcsa egyes szülőknek a reakciója, akik rögtön ellenkeznek, tiltakoznak és élből nemet mondanak. Nekem leginkább ez a "nem akarok egy idegent kerülgetni a lakásban" a legfurcsább, mert szerintem a gyerek párja nem idegen (mert feltehetően nem két hét ismertség után akarja hazavinni úgy, hogy még a szülők sem látták soha...), illetve nem értem, hogy miért kellene kerülgetni.


A párom gyakran itt szokott nálunk aludni hétvégente (nem minden héten, de sokszor) és nem érzem úgy, hogy bárkinek is "kerülgetnie" kellene vagy, hogy útban lennénk. Általában délutántól másnap délelőttig/délutánig van nálunk, mert ő is meglátogatja a családját, majd utazik vissza az egyetemre. Szinte minden ugyanolyan, mintha itt sem lenne. A házon nyilván látszik, hogy "használatban van", hiszen itt is emberek laknak és nem csillog-villog minden állandóan, de soha sincsen vállalhatatlan állapotban és alapvetően rend, tisztaság van (max. kint van egy-két könyv/újság/kulcsok stb. a dohányzóasztalon vagy az egyik szobában ki vannak teregetve a ruhák stb., de semmi sem koszos, nincsen semmi szétdobálva vagy ilyesmi). Nálunk itthon is mindenki normálisan felöltözik (nem kiskosztümbe, de egy szimpla póló+nadrág alap) és itthon is ugyanúgy viselkedünk, mint bárhol máshol (pl. itthon sem beszél csúnyán senki, nincsen kiabálás, gusztustalankodás, hangos böfögés stb.). A szüleim is jóban vannak a párommal, így szoktak beszélgetni, de senki nem tart fel senkit és mindenki ugyanúgy azt csinál, amit akar (pl. házimunka, papírmunka, tanulás, pihenés, filmezés, hobbi, barátok stb.), mintha itt sem lenne. A párom is velünk eszik, az az egy-két tányér, amit elfogyaszt már nem oszt, nem szoroz semmit. Villanyból, vízből sem használ annyit, ami említésre méltó lenne.


Azt megértem, hogy ott probléma lehet, ahol pl. kicsi a hely, eleve sokan vannak, nem fér el, kevés a pénz, rosszak a körülmények stb., de azt már nem, hogy egy normális átlag családban, akik átlagos körülmények között élnek mégis mi okozhat nagyon nagy gond. Ezért kérdezem: Mi okozhat gondot? (Nyilván mindenki eldöntheti, hogy kit enged be a házába stb., de érdekel, hogy kinek mi az indoka.)


2018. júl. 21. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:
Már korábban is írtam, hogy megértem, ha valaki nem akar befogadni egy "új gyereket" és nem akarja, hogy állandóan ott legyen náluk, mert az már zavaró, kényelmetlen vagy akár anyagilag megterhelő is lehet. Ez oké, senki sem akar átjáróházat csinálni sz otthonából. Valamint, amit egy másik válaszoló is írt, hogy pl. a szülők azt sem nézik jó szemmel, ha a gyerek kb. haza sem dugja az orrát (ha amúgy jó a viszonyuk) és természetesen azt sem akarja senki, hogy mondjuk teher legyen a másik családnak. Viszont pl. kéthetente egy éjszaka, az szerintem nem a világ vége.
2018. júl. 21. 15:29
 22/68 anonim ***** válasza:
91%
Engem például nagyon bosszant, ha reggel, ébredés után, csipás szemmel, melltartó nélkül idegen emberek előtt KELL mutatkoznom. Ugyanez igaz a sminkre is, ha emberek közé megyek egy minimális smink mindig van rajtam, anélkül ugyanolyan meztelennek érzem magam, mint ruha nélkül. És nem érdekel ki mit gondol erről, nekem ez kell ahhoz, hogy komfortosan érezzem magam más emberek között. Namármost, elnézést már, hogy a hétvégéimet nem azzal akarom kezdeni korán reggel, hogy díszbe vágom magam, mert a gyerekem párja épp nálunk hesszel. És tökmindegy, hogy mióta járnak együtt, aki nem része a mindennapjaidnak, az igenis idegen!
2018. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsó válasz előtti két válasz az enyém volt. Még annyi, hogy bár ez személyenként és családonként különbözik, az én nézőpontom az, hogyha a 18 éves lányomnak van egy másfél éves kapcsolata, nincs együttélés, se eljegyzés, és a lányom ráadásul még iskolába is jár, a párja csak a párja, nem "családtag". Valószínűleg nem maradnak együtt (nem vagyok rosszindulatú, csak realista). Az én szememben ő a lányom barátja/barátnője, még ha kedvelem is, de ha folyton ott lenne, csak egy "új gyerek" lenne, nem családtag. Nincs külön életük, nem élnek együtt, csak felváltva járnak éjszakázni egymás családjánál. A felnőttek a szülőktől külön élve (egy koliszobában, saját lakásban, albérletben) vannak, anyagilag (majdnem) függetlenül. Ha már egy ideje együtt vannak, közösen élik az életüket (házassággal vagy anélkül), és mi is közel kerültünk hozzá, akkor családtag.
2018. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy lenne, hogy házban, gyerekek külön emeleten, külön fürdővel lehetnének, akkor nem zavarna engem sem, ha megoldható lenne, hogy max étkezéskor találkozzunk, de még úgy sem minden hétvégén. Neked kéthetente egy nap (ami éjszaka, plusz másnap délelőtt, tehát nincs egy üres nap sem), de a szülőnek is csak korlátozott számú szabadnapja van, a férjem például most is dolgozik éppen, ha marad neki 5 nap, akkor abból a 2 igenis sok tud lenni, pláne ott alvásnál az nem csak egy éjszaka. Megmondom itt mi van. Férjem épp munkában. Nálam nagyon szigorú a dress code, így nem, hétvégente nem akarok felöltözni "normálisan", engedtessék már meg nekem ez a luxus, ha egyszer hétfőtől péntekig blúz-kosztümben nyomom (aminek még a színe is meghatározott, sötétkék, fekete vagy szürke, mondjuk ez a kényelem szempontjából tökmindegy). Tehát a helyzet. Nagyfiam házon kívül épp, a kicsi (10) és én itthon. Délelőtt voltunk vásárolni, csavarogtunk egy nagyot. Főztem, ettünk, beszélgettünk, aztán én elhevertem a kanapéra, félig fekvő helyzetbe, ahogy most is írok, a laptopom a dohányzóasztalon elém húzva, épp gyakorizok, 5-től filmezünk, pattogtatok kukoricát és választunk valamit. A férjem egyik alsógatyájában vagyok (párat nemes egyszerűséggel eltulajdonítottam tőle) és egy fekete trikóban, melltartó nélkül. Nem, nem fogok elmenni csajosat venni és nem fogok konszolidáltan öltözködni ezeken a napokon, itthon ez senkit nem zavar. Most épp egy tálca is előttem van a dinnyemagokkal, mert még lusta voltam kivinni és az ebéd után el sem mosogattam (mea culpa), majd kukorica pattogtatás közben megteszem. Ez az otthonom, hadd engedjem már el magam és hadd döntsem már el én, mi az amit tolerálok, ugyan ne akarja már megmondani senki nekem, hogy mit illenék igenis elviselnem. Néhanapján igen, de rendszeresen nem. A gyerek barátnője/barátja meg nem a családtagom, ha megkedvelem sem, azokat nem cserélik idöről/időre le, aki majd "marad" a végén, azt nyilván másképp kezelem. Ha más városban él majd és párjával hazalátogat valamelyik, az más tészta. Engem az sem érdekel, ha felhoznának (a kicsi még nyilván nem) ide valakit, amíg távol vagyok és az sem, hogy mit művelnek ez idő alatt, de igenis én hétvégente, még kéthetente sem, nem fogok senkit kerülgetni és viselkedni, sem udvariasan cseverészni. Szegény férjem most is dolgozik, 8 előtt nem ér haza ma sem, múltkor a kanapén aludt el, egy szál alsóban meccsnézés közben, biztosan örült volna ha a potenciális barátnő így látja kiterülve a reggeli pisilésre menet, hogy aztán felöltözve udvariasan beszélgetve költsük el az ebédet. Nem vagyunk igénytelenek és mi sem csak alsónadrágban járunk nonstop, de mi fogjuk eldönteni mikor hogyan és nem a kényszer. Alkalmazkodtunk már éppen eleget egész életünkben, a munkahelyen (amit én is nagyon szeretek, de akkor is fárasztó), sokáig társ, majd albérletben. Megdolgoztunk az otthonunkért és igen, a házam a váram. Meg a családomé. Ebbe senki éppen aktuális párja nem tartozik bele. Később meg majd jöhetnek látogatóba,mikor már külön élnek, szeretettel várom őket. Nem vagyunk egyformák, az, hogy neked ez a hozzáállás fura, az csak a te véleményed. Nekem meg a tiéd az, de senkié fölött nem ítélkezem.
2018. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek párja kb annyira csaladtag, mint az anyós meg az após. Őket se szívesen látja az ember a saját otthonában egy sima vendéglátason kívül.
2018. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
88%

10-es írta: "Nekem ez egy agyi befeszülés, hogy ne legyen itt idegen, ez az én kis helyem."


Én is ilyen típus vagyok. Ez az "agyi befeszülés" kifejezés nagyon tetszik, csak így nem tudtam megfogalmazni. Bevallom, ha az anyukám van itt, akkor is így vagyok. Vagyunk szerintem jó néhányan, akiknél zéró tolerancia van.

2018. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
27%
Szoval a gyereknek nincs otthona kis helye,vigye a párját szállodába haverokhoz parkba.. Utána meg a gyakorira ir a szülő h a veje menye miért nem néz feléjük.. Ok és okozat.
2018. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
10%

Pontosan utolso nálunk férjemet gyerekeinket se ismerik szuleim ott s hasonlóan csak a szuloknek volt otthona én is csak megturt voltam még a barátnoimet se hivtam át inkább én nemtem addig se kelett otthon lenni, nem viszek én ilyen helyre se párt se férjet se unokát sose látták oket. Bombikélhetnek majd a szomszédoknak ha kell öregségükre vmi..

36N

2018. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
43%

Szerencsére én kimaradtam ebből a problémakörből.

Először a férjem lányával kapcsolatban merült fel, akkor nem egyeztem bele (nálunk lakott, 20 éves volt). Nem azért, hogy "hű, mit csinálnak", hanem azért, mert úgy döntöttem, hogy nem fogok még plusz egy idegent kerülgetni. Eleve a csajjal sem volt jó a kapcsolatom, még az hiányzott volna, hogy idehordja a pasiját is.

Rá 16 évre a saját lányom lett 20 éves. Hálát adok az égieknek, hogy mindkét kapcsolata olyan volt, amiben a srácnak volt/van háza/lakása. A mostani már a vőlegénye. Így nekünk a jó oldala maradt, amikor jönnek, (20 km-re laknak), a legnagyobb szeretettel vendégeljük meg őket, dumaparti, kávézás, stb. Aztán este szépen hazamennek a közös otthonukba. Van, amikor (kifejezetten a hívásunkra) két napra idejönnek (karácsonykor pl.) De muszájból szerencsére soha nem kellett, hogy itt aludjanak.

2018. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
91%
Térjünk vissza erre a témára úgy 20 évvel később, amikor neked lesz gyereked, aki menetrendszerűen odaviszi a "párját" a lakásodba. Valószínűleg máshogy fogsz gondolkodni, ha nem te leszel az, akihez a szülőknek (esetleg testvéreknek) alkalmazkodni kell, hanem a te nyakadra fog járni egy esetlegesen nem kívánatos vendég.
2018. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!