Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora probléma, ha a...

Miért akkora probléma, ha a ott akar aludni a gyerek párja? Egyáltalán miben okoz problémát, kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

Nálunk sosem volt ebből semmi probléma és emiatt számomra nagyon furcsa egyes szülőknek a reakciója, akik rögtön ellenkeznek, tiltakoznak és élből nemet mondanak. Nekem leginkább ez a "nem akarok egy idegent kerülgetni a lakásban" a legfurcsább, mert szerintem a gyerek párja nem idegen (mert feltehetően nem két hét ismertség után akarja hazavinni úgy, hogy még a szülők sem látták soha...), illetve nem értem, hogy miért kellene kerülgetni.


A párom gyakran itt szokott nálunk aludni hétvégente (nem minden héten, de sokszor) és nem érzem úgy, hogy bárkinek is "kerülgetnie" kellene vagy, hogy útban lennénk. Általában délutántól másnap délelőttig/délutánig van nálunk, mert ő is meglátogatja a családját, majd utazik vissza az egyetemre. Szinte minden ugyanolyan, mintha itt sem lenne. A házon nyilván látszik, hogy "használatban van", hiszen itt is emberek laknak és nem csillog-villog minden állandóan, de soha sincsen vállalhatatlan állapotban és alapvetően rend, tisztaság van (max. kint van egy-két könyv/újság/kulcsok stb. a dohányzóasztalon vagy az egyik szobában ki vannak teregetve a ruhák stb., de semmi sem koszos, nincsen semmi szétdobálva vagy ilyesmi). Nálunk itthon is mindenki normálisan felöltözik (nem kiskosztümbe, de egy szimpla póló+nadrág alap) és itthon is ugyanúgy viselkedünk, mint bárhol máshol (pl. itthon sem beszél csúnyán senki, nincsen kiabálás, gusztustalankodás, hangos böfögés stb.). A szüleim is jóban vannak a párommal, így szoktak beszélgetni, de senki nem tart fel senkit és mindenki ugyanúgy azt csinál, amit akar (pl. házimunka, papírmunka, tanulás, pihenés, filmezés, hobbi, barátok stb.), mintha itt sem lenne. A párom is velünk eszik, az az egy-két tányér, amit elfogyaszt már nem oszt, nem szoroz semmit. Villanyból, vízből sem használ annyit, ami említésre méltó lenne.


Azt megértem, hogy ott probléma lehet, ahol pl. kicsi a hely, eleve sokan vannak, nem fér el, kevés a pénz, rosszak a körülmények stb., de azt már nem, hogy egy normális átlag családban, akik átlagos körülmények között élnek mégis mi okozhat nagyon nagy gond. Ezért kérdezem: Mi okozhat gondot? (Nyilván mindenki eldöntheti, hogy kit enged be a házába stb., de érdekel, hogy kinek mi az indoka.)


2018. júl. 21. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert az otthonunkba félidegeneket nem engedünk be. Kedves barátokat, szeretett családtagokat igen, de aktuális szeretőt nem.
2018. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
15%
Több éves párkapcsolatban ki a szetetö utolsó. Sose volt szeretöm és még a férjem se vitte haza okkal. Neked lehet a párod a szeretőd mert magadból indulsz ki..
2018. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
88%

Előzőhöz hasonlóan nekem (nekünk) sem kellett soha kívülállót kerülgetni, a férjemmel. Azt tudom, hogy nem tudtam volna tolerálni.

Kérdező, tényleg nem akarlak bántani, fiatal vagy, és nem érted. Egyet mondok Neked, 20-30 év múlva gondold át újra a kérdést, garantálom Neked, hogy meg fogod érteni. Amikor tele lesz az akármicsodád a minket körülvevő világgal, a sok információval, a munkahellyel (még ha szereted is), a távolabbi rokonaiddal. Akkor majd meg fogod érteni, hogy miért zavaró tényező egy bármilyen helyes, rendes, normális "gyermeked párja" is.

50 vagyok, nő, fiatalos. Ezzel együtt is azt mondom, ami pl. még nem idegesített 10 éve, attól most agyf!szt kapok. Fárad az ember, fáradnak az idegei.

És embertípus függő is a dolog. Pl. a férjemnek fát lehet hasogatni a hátán. Ő pl. teljesen normálisnak tartja, hogy ismerőseink úgy laknak, hogy hatvanas apuka, a két felnőtt fia, (egyik szingli), másik fiának a felesége és a két ovis gyerek, mindez egy tető alatt. Férjem szerint ez pl. teljesen rendben van. Ő már nem fog megváltozni, és nem érti, hogy nekem miért "átjáróház" kategória, ha idejön valaki.

2018. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
8%
Ha hozzátok nem mehet a gyerek párja, és a párhoz sem a gyereketek, azzal jót tesztek? Hol szexeljenek, az utcán? Vagy azt gondoljátok, hogy a tieitek nem szoktak? A legtöbb barátnőm 14-18 között veszítette el a szüzzességét, csak a hozzátok hasonló szülők erről nem tudtak... Nálunk most ment le itthon a beszélgetés erről, el lett mondva a nevelt fiamnak, hogy hozza haza a barátnőt, ha lesz neki. Bármit csinálnak, itt biztonságban vannak, a higiéniás körülmények is jobbak itt, mint bárhol. Szem előtt vannak. Mit gondoltok ti, a tinik vannak a legveszélyesebb korban, ilyenkor kellene figyelni rájuk, nem a hülye intim szférát félteni. Meglát csipásan... Igazad van, inkább füvezzen az utcán, csak meg ne lásson a barátja/barátnője. Aztán, amikor véletlen terhes lesz, elkap valamit, meg lehet pislogni.
2018. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
10%
Előző sok szülő azt hiszi a huszon 30 éves gyereke is szüz,mert semmi kumminikácio öszinteség nincs csak laknak együtt.. Nem h a párjukat nem viszik haza,sokan husz felett se,nem is tdják h van vkijuk,van ahol több éves párkapcsolat van a szülő meg nem tudja..
2018. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
79%

34

És mi van azokkal a horribili dictu kultúrlényekkel, akiknek a gyereke nem szeretőzik 15 évesen otthon, és mégsem lesz ettől drogos?


Mert vannak ám normális emberek is ...

2018. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
63%
De hogy ne csak bántsuk szegény kérdezőt, a nagynéném például imád utazni és imádja a vendégeket. 58 éves, bejárta a világot, amikor otthon van, akkor a világ jár be hozzájuk (mindenhonnan hívnak barátokat).
2018. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
16%
69 es nekem s férjem van de nem az eslsohoz ugrottam hozzá. A gyerekedet is majd gondolom elzárod a párkapcsolattól 18 felett is ,és mehet szuzen hozzá akit kinéztel neki jellemzö. Nem lennek ilyennek a lánya..
2018. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
77%

39


Nem, rosszul "gondolod", és engedd meg, hogy veled kapcsolatban a gondolkodás szót mertem használni, nyilvánvalóan tévesen.


Leírsz egy nyilvánvaló ostobaságot, ami a te kis visszhangos buksidból esik ki, majd rámondod a verdiktet. Immáron másodszor.

2018. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
96%
Nem írta senki, hogy nem mehet barát/barátnő. De a feljön vagy ott hétvégézik között óriási a különbség. Nem fogom hétvégente kerülgetni, de nincsen nyilván kititltva a lakásból. Jöhet, filmezhetnek, szexelhetnek, nem fogok rájuk nyitni, nem tudom mennyivel jobb éjszaka közepén csendben, mint akármikor máskor. Hétköznap például suli után tuti a nagyobbé(18) a lakás, mert ötig senki itthon nincsen, ő meg lekésőbb 2-kor végez. Heti öt napon több mint 3 órája van atomjaira tornáznia az ágyát, szerintem az neki is sokkalta intimebb, a hölgyről nem is beszélve, hogy nem arra kell figyelnie nehogy véletlenül nyögjön egy nagyobbat éppen. Az itt alvás sem tabu, csak ne rendszeresen, ha hétköznap idejön, mikor hazaérek melóból még vacsorát is adok, aztán mikor elmegyek reggel még alszanak, inkább, minthogy hétvégén itt hesszeljen. Ha félteni akarom az intim szférámat, megtehetem, de nem féltem, csupán a kényelmem igenis fontosabb, úgy ahogy ahogy anno nekem is alkalmazkodnom kellett. Ettől még a fiaim nem megtűrt személyek és érdekes mód a nagynak sincsen semmi gondja evvel, ő nem reklamál, csak vadidegenek akarják megint megmondani, hogy rosszul csináljuk és nekünk mi legyen a jó. Rengetegen felnőttünk és egészséges felnőttek lettünk úgyis, hogy nem kempingeztettük hétvégente otthon az épp aktuális partnert.
2018. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!