Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora probléma, ha a...

Miért akkora probléma, ha a ott akar aludni a gyerek párja? Egyáltalán miben okoz problémát, kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

Nálunk sosem volt ebből semmi probléma és emiatt számomra nagyon furcsa egyes szülőknek a reakciója, akik rögtön ellenkeznek, tiltakoznak és élből nemet mondanak. Nekem leginkább ez a "nem akarok egy idegent kerülgetni a lakásban" a legfurcsább, mert szerintem a gyerek párja nem idegen (mert feltehetően nem két hét ismertség után akarja hazavinni úgy, hogy még a szülők sem látták soha...), illetve nem értem, hogy miért kellene kerülgetni.


A párom gyakran itt szokott nálunk aludni hétvégente (nem minden héten, de sokszor) és nem érzem úgy, hogy bárkinek is "kerülgetnie" kellene vagy, hogy útban lennénk. Általában délutántól másnap délelőttig/délutánig van nálunk, mert ő is meglátogatja a családját, majd utazik vissza az egyetemre. Szinte minden ugyanolyan, mintha itt sem lenne. A házon nyilván látszik, hogy "használatban van", hiszen itt is emberek laknak és nem csillog-villog minden állandóan, de soha sincsen vállalhatatlan állapotban és alapvetően rend, tisztaság van (max. kint van egy-két könyv/újság/kulcsok stb. a dohányzóasztalon vagy az egyik szobában ki vannak teregetve a ruhák stb., de semmi sem koszos, nincsen semmi szétdobálva vagy ilyesmi). Nálunk itthon is mindenki normálisan felöltözik (nem kiskosztümbe, de egy szimpla póló+nadrág alap) és itthon is ugyanúgy viselkedünk, mint bárhol máshol (pl. itthon sem beszél csúnyán senki, nincsen kiabálás, gusztustalankodás, hangos böfögés stb.). A szüleim is jóban vannak a párommal, így szoktak beszélgetni, de senki nem tart fel senkit és mindenki ugyanúgy azt csinál, amit akar (pl. házimunka, papírmunka, tanulás, pihenés, filmezés, hobbi, barátok stb.), mintha itt sem lenne. A párom is velünk eszik, az az egy-két tányér, amit elfogyaszt már nem oszt, nem szoroz semmit. Villanyból, vízből sem használ annyit, ami említésre méltó lenne.


Azt megértem, hogy ott probléma lehet, ahol pl. kicsi a hely, eleve sokan vannak, nem fér el, kevés a pénz, rosszak a körülmények stb., de azt már nem, hogy egy normális átlag családban, akik átlagos körülmények között élnek mégis mi okozhat nagyon nagy gond. Ezért kérdezem: Mi okozhat gondot? (Nyilván mindenki eldöntheti, hogy kit enged be a házába stb., de érdekel, hogy kinek mi az indoka.)


2018. júl. 21. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

Nem tartom magamat ostobának attól, hogy mást gondolok, mint pl. te. Én sem szidtam senkit, szóval kérlek te se kezdj el beszólogatni, mert nincsen rá semmi szükség!


Nekem nem ez a megszokott és számomra furcsa, túlzás, hogy sokan ennyire mereven állnak ehhez hozzá. Még egyszer leírom, ELFOGADOM és ez mindenkinek a SAJÁT DOLGA, de ettől én még nem értek vele egyet, mert számomra teljesen más a megszokott, normális. A mi családunkban nem idegen sem a párom, sem a tesóm párja, sem a szüleim barátai, sem a mi barátaink, sem a távolabbi rokonok stb. Gyakran jönnek hozzánk vendégek, akik adott esetben akár éjszakába nyúlóan itt maradnak enni-inni, beszélgetni, filmezni stb. és mivel lehetetlenség megoldani, hogy üres legyen az egész ház és egy lélek se legyen itthon rajtuk kívül, ezért mindenki ugyanúgy éli az életét, mintha nem történne semmi. Engem semmiben sem akadályoz az, hogy pl. itt van a tesóm párja vagy akármilyen "idegen", mert ugyanúgy tudok tanulni, olvasni, filmezni, aludni, fürödni, hajat mosni, pakolni stb., stb., mintha egyedül lennék itthon. Ha van nálunk valaki, akkor az nem a nyakamban liheg, nem követ, nem akaszkodik rám stb., nem kell rá különösebben tekintettel lenni, csupán annyira, mint a többi családtagra, akikkel egyébként is együtt élek. Az egyetem alatt ténylegesen itthon laktam és SOHA, egyetlen egyszer sem fordult elő olyasmi, hogy pl. összefutottam valamelyik családtagommal a folyosón és megláttam őt pl. bugyiban, melltartóban a fürdőbe sietni stb.. Egyszer sem, mert nálunk ilyen nincsen és senki sem rohangál bugyiban a lakásban, én sem. A fürdőben sem volt soha tumultus, nem kell órákat várni a másikra, nem kell kerülgetni egymást stb., bőven elférünk. Nyilván kevesebb négyzetméteren problémásabb lehet, de írtam, hogy nem ilyen esetekre gondolok. A másik pedig az, hogy ténylegesen nem számottevő a párom fogyasztása sem és nem csupán azért, mert "anyuci", "apuci" fizeti.... Általában úgy érkezik meg hozzánk délután vagy este, hogy már otthon/koliban megfürdött és másnap pedig úgy megy el, hogy majd otthon/koliban megfürdik. Attól, hogy kezet mos, arcot mos, lehúzza a wc-t stb., senki sem fog eret vágni magán, de még attól sem, ha lezuhanyzik.... Villanyból semmivel sem használunk többet, mintha egyedül lennék. A fűtés sem változó. Hétvégén mindig ugyanannyit főzünk, annyi a különbség, hogy azt az 1-2 tányér főtt ételt és azt a 32 tojást, 2 zsemlét vagy mit tudjam én mit, amit apukám evett volna meg az egyik nap azt a párom eszi meg. Na bumm. Nem állunk rosszul anyagilag, nem kell számolgatnunk sem azt, hogy hány csepp víz ment le a lefolyón, sem azt, hogy hány zsemle fogyott el. Valamint, ha a páromnál vagyok, akkor az ő szülei ugyanígy állnak hozzám, szóval még nincsenek is nagy eltérések a két család között. Persze, van ahol közbeszólnak az anyagiak és ez nem fér bele, de a kérdésben is leírtam, hogy nem erről van szó.

2018. júl. 22. 12:00
 52/68 anonim ***** válasza:
90%

Összességben tehát ti szuper anyagiakkal rendelkeztek szép nagy lakásban/házban laktok, minden szuper de nem tudod felfogni hogy másnál meg nem? Nagyon empatikus ember vagy na. Nem tudom mit kell ezen értetlenkedni, ha te elfogadod csak nem érted. Persze hogy nem érted mert nem úgy élsz mint XY akit meg zavar. Mivel empátiád meg nulla, így még elképzelni sem tudod.

Most azzal az erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy miért van az hogy egyes családokban csak turis ruhára telik. Mert te elfogadod, csak nem érted, és most jöttél ki a Burberryből az új nacid társaságában.

2018. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan nem hozzám szóltál utolsó de tanulj már meg szöveget értelmezni. Ilyeneket senki nem írt, nem is arról van szó kinek hány kapcsolata volt házasság előtt. De látom neked ez hatalmas szívügyed. Nyiss neki egy új topikot és örvendezz ot hogy te nem vagy prűd és xy emberrel is dugtál már :D Komolyan.....
2018. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
32%
Senkivel nem dugtam,szeretkezni szoktam a férjemmel,keversz a 70 % ossal,de egyetértek vele ennyi, itt sajnos mindenki a saját frusztrácioját veri le,undorito ez rovat meg a felnőtt párkapcsolatos is,pár napja regiztem,de kiégtem,pedig nem mai darB vagyok h mennyi irigy rosszindulatu fröcsögös nő ir ide,és aki bármit másképp gpndol csinál azt elkezdik oltani mint te.. Ha ettől lesz orgazmusotok egészségetekre..
2018. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ott a nagy probléma, hogy azt nem érted, hogy NEM az az átlag, ahogy ti éltek.

Az átlag magyar NEM minimum 2 fürdőszobás, alsóhangon 100 nm-es lakásban/házban él, hanem sokkal kisebben.


Kíváncsi lennék, hogy akkor is normálisnak tartanád, ha max. 50-60 nm-en (természetesen 1 wc-vel) élnétek minimum 4-en (2 felnőtt + 2 gyerek), és így kéne kerülgetned még 1-2 embert rendszeresen.


Ha sorba kellene állnod a wc-re reggelente, mert a testvéred párja trónol?

2018. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:
Már sokadszorra írom le, hogy azt abszolút megértem, hogy ott ez nem működik, ahol pl. kevés a hely, nem lehet kényelmesen elférni, rosszak a körülmények (akár a családon belüli kapcsolatok, akár az anyagi helyzet nem teszi lehetővé) stb.
2018. júl. 22. 13:14
 57/68 anonim ***** válasza:
72%

57, de szívem csücske, EZ nem rossz körülmény, ez nem szegénység, hanem ez a NORMA.

Nem az, hogy akkora hodályban él mindenki, hogy ez nem gond.


Feltettél egy általánosító kérdést, ez a válasz rá. Ott, ahol annyi a hely, hogy össze se futnak a családtagok, biztos hogy nem gond.

De azért válaszolt a többség úgy ahogy, mert nem ez a jellemző. És ezért az átlagembert zavarja. Pont.

2018. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
0%

Jajj szegény kicsi 76%-os még jó hogy te mint tökéletes ember vagy nekünk. Akkor ne olvasgass ha neked itt olyan rossz. De azért kötekedni fröcsögni meg szavakat kiforgatni jó mi? Azért csak visszajösz.

Az meg egyenesen röhej h te minden hsz-edbe belefűzöd a szexet, holott ismétlem: nem is erről van szó. Ezért mondom ha neked ez szívügyed ne itt offolj hanem nyiss magadnak egy saját topikot, ahol ezt ki lehet tárgyalni. Ez alapján neked van frusztrációd nem kevés.

2018. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
60%

47

Neked valami őrült frusztrációd a nemi életed! SENKIT nem érdekel, hány emberrel szexeltél a féjed előtt, értjük, hogy hárommal, de senki nem kérdezte. Azt sem, hogy d.gtál-e a kiserdőben vagy sem, köszönjük,hogy elmondtad: nem.


De kit érdekel és hoyg jön mindez ide?

2018. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:
Nem egy üvegpalotában élő kishercegnő vagyok, ahogyan elképzeled és tisztában vagyok vele, hogy mi az átlag. Nincsenek olyan tévképzeteim, hogy mindenki 5 emeletes házban él, 20 fürdőszobával stb., stb... mi sem és nem is értem, hogy ezt honnan szeded. Nincsen olyan, hogy "jó" vagy "rossz", mert ez viszonyítás kérdése és erre írtam azt, hogy megértem, hogy ahol rosszak a körülmények vagy rossz a család anyagi helyzete, ott ez problémát okozhat. Ezzel arra utaltam, hogy pl. ahol nem fér el már maga a család sem kényelmesen vagy igen, de egy plusz fő már sok lenne, akkor ott nem jók vagy nem megfelelőek a körülmények AAAAAHHHHOOOOZZZZZ, hogy mondjuk a gyerek párja (vagy bárki más) ott aludjon. Ugyanez van az anyagiakkal is, ha pl. a család már nem engedheti meg magának azt, hogy egy plusz fő is ott aludjon, akkor nem jók vagy nem megfelelőek a körülmények AAAAAHHHHOOOOZZZZ, hogy a gyerek párja (vagy bárki más) ott aludjon. Így már érthető?
2018. júl. 22. 15:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!