Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora probléma, ha a...

Miért akkora probléma, ha a ott akar aludni a gyerek párja? Egyáltalán miben okoz problémát, kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

Nálunk sosem volt ebből semmi probléma és emiatt számomra nagyon furcsa egyes szülőknek a reakciója, akik rögtön ellenkeznek, tiltakoznak és élből nemet mondanak. Nekem leginkább ez a "nem akarok egy idegent kerülgetni a lakásban" a legfurcsább, mert szerintem a gyerek párja nem idegen (mert feltehetően nem két hét ismertség után akarja hazavinni úgy, hogy még a szülők sem látták soha...), illetve nem értem, hogy miért kellene kerülgetni.


A párom gyakran itt szokott nálunk aludni hétvégente (nem minden héten, de sokszor) és nem érzem úgy, hogy bárkinek is "kerülgetnie" kellene vagy, hogy útban lennénk. Általában délutántól másnap délelőttig/délutánig van nálunk, mert ő is meglátogatja a családját, majd utazik vissza az egyetemre. Szinte minden ugyanolyan, mintha itt sem lenne. A házon nyilván látszik, hogy "használatban van", hiszen itt is emberek laknak és nem csillog-villog minden állandóan, de soha sincsen vállalhatatlan állapotban és alapvetően rend, tisztaság van (max. kint van egy-két könyv/újság/kulcsok stb. a dohányzóasztalon vagy az egyik szobában ki vannak teregetve a ruhák stb., de semmi sem koszos, nincsen semmi szétdobálva vagy ilyesmi). Nálunk itthon is mindenki normálisan felöltözik (nem kiskosztümbe, de egy szimpla póló+nadrág alap) és itthon is ugyanúgy viselkedünk, mint bárhol máshol (pl. itthon sem beszél csúnyán senki, nincsen kiabálás, gusztustalankodás, hangos böfögés stb.). A szüleim is jóban vannak a párommal, így szoktak beszélgetni, de senki nem tart fel senkit és mindenki ugyanúgy azt csinál, amit akar (pl. házimunka, papírmunka, tanulás, pihenés, filmezés, hobbi, barátok stb.), mintha itt sem lenne. A párom is velünk eszik, az az egy-két tányér, amit elfogyaszt már nem oszt, nem szoroz semmit. Villanyból, vízből sem használ annyit, ami említésre méltó lenne.


Azt megértem, hogy ott probléma lehet, ahol pl. kicsi a hely, eleve sokan vannak, nem fér el, kevés a pénz, rosszak a körülmények stb., de azt már nem, hogy egy normális átlag családban, akik átlagos körülmények között élnek mégis mi okozhat nagyon nagy gond. Ezért kérdezem: Mi okozhat gondot? (Nyilván mindenki eldöntheti, hogy kit enged be a házába stb., de érdekel, hogy kinek mi az indoka.)


2018. júl. 21. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
23%
Hadd ne erezzem magam prostinak mert nem az elsőhöz mentem hozáá,mint te.. Elég sokan vagyunk igy akiknek volt több párkapcsolata előbb.
2018. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
8%
#37 De nagyon el vagy tévedve... Ezekben a gyerekekben tombolnak a hormonok, tök mindegy, mennyire "kultúrlények". Nem akarok veled elkezdeni vitázni, mert látom, amit látok. 4 éve vettük meg a házunkat, egy városvégi utca legutolsó házát. Velünk szemben már csak a hobbikhoz vezető erdős földút van. Oda járnak pettingelni a hozzád hasonló szülők gyerekei. Akik büszkén mesélik milyen hamar kirakta a kicsi gyerekük a legót, én meg csak mosolygok magamban, vajon mit szólna, ha tudná, hogy a gyereke mennyivel előrébb tart már.
2018. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó kettő ti olyan korlátoltak vagytok, hogy kár veletek vitázni.

Azt azért érzékeled hogy a "van barátja/barátnője", meg a "hétvégét egymásnál dekkolva töltik" között még jóóóó nagy átmenet húzódik?

hadd döntse már el mindenki magának, hogy érzi jól magát a SAJÁT otthonában.

Ha egy gyerek meg azért lesz füves/drogos és kefél erdőszélén mert a párja nem költözhet oda hétvégekre annak hatalmas gratuláció :DDD Te valami nagyon összekeversz, és még okosnak is akarod magad előadni.

Lesztek szívesek a fiatalkori frusztrációtokat nem vad idegen családokon elverni, akik láthatólag kiválóan működnek így is, hogy ti a megmondóemberek beleokoskodnak az életükbe.

Igen is nem mindenki lakik palota méretű házban. Ahol már egy ajtót nem lehet kinyitni anélkül, hogy mások halják, marhára nem mindegy hogy plusz egy fő ott tölti e a hétvégét vagy nem, mert az már kerülgetés. Akik meg ott élnek nyílván kényelmetlenebb/kellemetlenebb. Ő dolguk.

2018. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
73%

42

Na fussunk neki megint. Nem mentem hozzá az elsőhöz.

2018. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
23%

43

Nem tudod, milyen szülő vagyok. Azt sem, vagyok-e egyáltalán. És de, a kultúrlénység függvénye. Igényszint kérdése.

Engem az általam leírt szellemben neveltek, és nem jártam faluvégi kiserdőbe pettingelni valami jöttmenttel. Nevetséges.

2018. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, lehetséges, hogy majd x év múlva másképp fogom gondolni, de ettől függetlenül számomra tényleg furcsa egy-két vélemény. Elfogadom, de nem értem. A szüleim is mindig olyan típusok voltak, akik azt mondták, hogy nyugodtan hozzuk haza a párunkat, mutassuk be stb., mert meg szeretnék ismerni és szeretnék, ha jó kapcsolat lenne közöttük és ez szerencsére így is lett. Valamint azt is mindig támogatták, hogy itt aludjanak nálunk, mert itt legalább kényelmes, komfortos, biztonságos és sokszor tényleg ez a legegyszerűbb megoldás. Jelenleg pl. mindketten kollégisták vagyunk 3-3 szobatárssal... Órák után nyilván tudunk találkozni és tudunk közös programokat szervezni, de egyik koliban sem lehet megoldani azt, hogy egyedül legyünk (úgy pedig egyikünk sem fogja felcipelni a másikat, hogy ott vannak a szobatársak, mert egy egérlyuknyi szobánk van és így is kb. egymás orrában, fülében, szájában vagyunk), utcán/árokparton/bokorban stb., pedig nem fogunk egymásnak esni. Egyikünk sincsen eleresztve anyagilag sem, hogy pl. külön szobát/lakást béreljünk.

Sokan írták, hogy otthon zavaró egy plusz fő, nem érzik magukat kényelmesen stb., ez is egy abszolút elfogadható érv. (Amúgy egyikről sem állítottam, hogy nem az). Ugyanakkor én sosem éreztem így, de ez lehet, hogy pl. a koli miatt is van...ha zavarna, hogy pl. reggel kócosan, csipásan, nyúzott arccal lát egy idegen, akkor már felvágtam volna az ereimet (és egy kolis szobatárs tényleg totál idegen, nekem szinte évente változnak és mindig olyanokkal kerülök össze, akiket életemben nem láttam korábban). Mikor a tesóm itthon élt, akkor az ő párja is sokszor itt aludt nálunk és engem sosem zavar, nem éreztem úgy, hogy plusz teher/gond lenne, mert egyébként is alkalmazkodni kell a többiekhez és ezen semmit nem változtatott az a plusz egy fő.

2018. júl. 21. 23:32
 47/68 anonim ***** válasza:
54%
Képzeld én se erdobe jártam a párkapcsolatomban. De ne kelljen már magyarázkodnom egy prűdnek.. Nem vagyok k..rva mert volt három kapcsolatom eskuvo elott.. No comment.
2018. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
20%

Külföldön élünk a párommal. 5 hónapja vagyunk együtt. Én ha hazajövök Magyarországra nincs hova mennem, apu szokott szállást intézni nekem a városba. Most jöttem haza 3 napja. Párom is jött velem. Először felmentünk anyukájáékhoz, mondtam, hogy megyek a szállásra. Nem engedett ki a lakásból, kaptam lépcsőház kulcsot és lakáskulcsot, sőt a mélygarázsban lévő helyüket is felajánlották az autómnak. Tegnap volt a szülinapom, ebéddel és tortával vártak haza. Viszont én sem vagyok egy trehány disznó, mindig megkérdezem mit segítsek, hozzak e valamit a boltból, illetve minden papírmunkában, hivatalos ügyben segítek neki/nekik. Elég jól elfogadtak, jó a kapcsolatunk. Viszont én nem merem bemutatni apuéknak. Vagyis nem nem merem bemutatni, de a párom még eléggé a bulizós, haverozós korszakában van, tesóm férje viszont a kezdetektől segít mindenben apunak és kicsit félek ettől. Illetve eléggé bonyolult a családom, nem is nagyon szeretek hazajönni hozzájuk. Tesómék szintén kint élnek, ők ismerik a párom.


22/N

2018. júl. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
69%

Mert sokszor tényleg kerülgetni kell.


Neked ő a párod, mutatkozol előtte bugyiban, melltartóban, stb., de anyádnak egy idegen, aki miatt folyamatosan vigyázban kell állni, nem lehet bugyiban elmenni a fürdőig.


Főzni rá - mégiscsak plusz egy személy -, a rezsiben is meglátszik még ha "csak" két napot alszik is ott hetente, alkalmazkodni hozzá, stb. Persze mivel ezeket nem te fizeted, neked "nem számottevő" a különbség.

2018. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan ilyen ostoba vagy?


Miért idegen? Bocs, aki nem velem él hosszú évek óta és akit nem én választok társnak, az idegen.


Igen, a férjem anyja-apja, testvérei is azok. Jó a viszony, de ha minden hétvégén itt aludna valamelyik agyfxt is kapnék.


Mellesleg mikor naponta 5 napon 8-9 órát dolgozol ,akkor még hétvégén is puccban állni, meg kerülgetni a gyereked párját, hát kösz nem!


Nem szeretem, mikor nem csiálnhatom azt, ami jól esik, nem ülhetek ki a nappaliba filmezni, ki-be járkálnak a konyhába, stb.

2018. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!